Zdrada - czy może wyjść kobiecie na dobre?

Zdrada - czy może wyjść kobiecie na dobre? fot. Fotolia
Wydaje ci się, że zdrada partnera to powód do rozpaczy? Grubo się mylisz! Przeczytaj, do jakich wniosków doszli badacze!
/ 04.11.2016 15:23
Zdrada - czy może wyjść kobiecie na dobre? fot. Fotolia

Niewierność ukochanego mężczyzny to dla kobiety potworny cios. Na wiadomośœć o niej łatwo można stracić grunt pod nogami. Trudno o powrót do normalnoœści po tak bolesnym dośœwiadczeniu. Zdaniem naukowców zdrada partnera to jednak nie koniec œświata, a dopiero początek nowego, lepszego życia... Naprawdę?

15 oznak męskiej niewierności

Zdrada wywiera korzystny wpływ na życie kobiety

Naukowcy z Uniwersytetu w Binghamton w Nowym Jorku postanowili sprawdzić, jak ludzie ustosunkowują się wobec rozstania i zdrady. W badaniu wzięło udział 5 tysięcy osób. Każda z nich choć raz doświadczyła w swym życiu bolesnego zerwania. Nierzadko jego powodem była zdrada partnera. Uczeni przeanalizowali historie miłosne wszystkich uczestników badania, zwracając uwagę szczególnie na to, jak sobie radzili po rozpadzie związku. Wnioski, jakie wyciągnęli z obserwacji, są dość zaskakujące...

Okazuje się, że panie, które doświadczyły zdrady, zyskują znacznie więcej, niż tracą. Tuż po odkryciu jednorazowej przygody lub romansu swojego mężczyzny faktycznie mają wrażenie, że świat im się zawalił. Zalewa je fala negatywnych emocji. Czują się rozgoryczone, upokorzone, nieatrakcyjne, wiele z nich próbuje zrzucić na siebie winę za krzywdę, jaką wyrządził im ich partner. Po przejściu przez fazę bólu i cierpienia, stopniowo odzyskują równowagę. Jedną z najkorzystniejszych zmian, jakie zachodzą w ich życiu po zdradzie, jest wzrost samooceny. Panie stają się pewniejsze siebie, dzięki czemu łatwiej osiągają sukcesy na polu zawodowym. Cierpienie i rozczarowanie zastępuje uczucie ulgi, że udało im się uwolnić od partnera, który nie potrafił dochować im wierności. Co więcej współczują kobiecie, która wejdzie z nim w związek. Prawdopodobieństwo, że zostanie potraktowana w ten sam sposób, jest dość wysokie...

Zdaniem doktora Craiga Morrisa – pomysłodawcy badania – w długoterminowej perspektywie zdrada wywiera również korzystny wpływ na życie uczuciowe kobiety. Panie, które zostały zranione, wchodzą w nową relację partnerską z większą rozwagą. Strach przed złym ulokowaniem uczuć powoduje, że biorą pod uwagę wszystkie za i przeciw, zanim ponownie się z kimś zwiążą. W efekcie dokonują lepszych wyborów.

Według naukowców każde bolesne rozstanie działa podobnie jak doświadczenie zdrady. Po przejściu przez okres bólu i rozpaczy łatwiej znosimy niepowodzenia, co skutkuje tym, że nie boimy się podejmować nowych wyzwań. Jednym słowem stajemy się odporniejsi psychicznie i bardziej świadomi własnej wartości.

5 zachowań kobiet, które rujnują związek

Tagi: zdrada

Redakcja poleca

REKLAMA