6 nieoczywistych oznak zdrady

Jak rozpoznać, że partner cię zdradza?
Marta Wilczkowska / 30.07.2014 08:51

Mało rzeczy boli tak, jak zdrada ukochanej osoby. Jeszcze gorsze może być życie w niepewności co do wierności partnera. Jak więc rozpoznać, że partner ma kogoś na boku? Poznaj 6 nieoczywistych oznak zdrady!

6 nieoczywistych oznak zdrady

fot. Fotolia

Jak rozpoznać, ze twój partner nie jest ci wierny? Poznaj 6 objawów zdrady, które powinny zapalić ci czerwoną lampkę ostrzegawczą!

1. Zaczyna bardziej o siebie dbać

Pamiętasz, jak na początku waszego związku chcieliście wyglądać dla siebie jak najlepiej? Jeśli twój partner nagle, bez wyraźnego powodu zaczyna się stroić przed wyjściem, może to być jednej z pierwszych sygnałów zdrady. Zwłaszcza, jeśli czujesz, że nie robi tego dla ciebie!

2. Częściej jest nieobecny

Twój partner zaczyna częściej zostawać po godzinach w pracy i wyjeżdżać w tajemnicze weekendowe delegacje? Powodem może być oczywiście nadmiar obowiązków w pracy. Jeśli jednak sytuacja przedłuża się, warto zachować wzmożoną czujność.

3. Nagle zaczyna bardziej się starać

Zdrada bardzo często wywołuje w niewiernym partnerze poczucie winy. Może chcieć wynagrodzić ci swoją niewierność np. czułymi gestami, kwiatami czy drobnymi upominkami dawanymi bez okazji. Choć takie gesty są niezwykle miłe, nie daj zamydlić sobie oczu!

4. Prowadzi tajemnicze rozmowy

Jeśli partner przy tobie odrzuca połączenia, za to chętnie i długo rozmawia w drugim pokoju lub łazience, powinno wzbudzić to twoje podejrzenia. To samo dotyczy nerwowego zamykania ekranu laptopa lub gwałtowanego przełączania okien w przeglądarce.

5. Ma dziwne wydatki

Jeśli macie wspólne konto, zdradzający partner raczej nie będzie płacił kartą za przyjemnści na boku (zbyt łatwo jest sprawdzić historię płatności). Twoją uwagę powinny zwrócić duże kwoty wypłacane w gotówce. Zwłaszcza, jeśli nie chce powiedzieć, na co pieniądze zostały wydane.

6. Skupia się tylko na tobie

Niełatwo prowadzić podwójną grę. Zdradzający partnerzy często starają się unikać mówienia o sobie, by przypadkiem nie powiedzieć za dużo. Jeśli partner staje się podejrzanie dyskretny, za to o tobie mógłby słuchać godzinami, masz się nad czym zastanawiać.

Poznaj też 9 prostych rad, jak uniknąć zdrady!

Pamiętaj, że niesłuszne oskarżenie o zdradę może być równie bolesne, co odkrycie zdrady. Wszystkie powyższe objawy mogą mieć całkowicie racjonalne wytłumaczenie. Jeśli obserwujesz u partnera takie zachowanie, z pewnością warto zachować czujność. Zanim jednak zaczniesz oskarżać go o zdradę, upewnij się, że niezwykłe zachowanie partnera nie ma innego wytłumaczenia!