Jeśli zakochałaś się w geju - musisz pozbyć się złudzeń. Nie będziecie razem, ale przyjaźń może pozostać!

Zakochałam się w geju – co robić?

Mówi się, że miłość nie wybiera i, niestety, to prawda. Nie zawsze zakochujemy się w odpowiednich osobach. Tylko co zrobić, kiedy zakochamy się w geju?
/ 04.10.2010 08:41
Jeśli zakochałaś się w geju - musisz pozbyć się złudzeń. Nie będziecie razem, ale przyjaźń może pozostać!

Zakochałaś się w geju - a jaki on jest?

Zdawać by się mogło, że to mężczyzna idealny: jest miły, sympatyczny, zadbany i nieziemsko przystojny.

Nie flirtuje ze wszystkimi pięknymi kobietami tak, jak większość mężczyzn, nie myśli jak typowy samiec i na dodatek doskonale rozumie kobiety!

Tylko jest jedno małe „ale”, które stawia pod znakiem zapytania cały wspaniały związek, którego wizja od jakiegoś czasu powstawała w Twojej głowie – jest gejem.

Jeśli zakochałaś się w homoseksualiście, stoisz niestety na straconej pozycji. Orientacji seksualnej się nie wybiera i nie można jej zmienić.

Choć logiczne myślenie nie ma nic wspólnego z miłością, musisz rozłożyć swoje uczucie na czynniki pierwsze i spojrzeć na całą sytuację racjonalnie.

To jedyny sposób, aby uwolnić się od tego uczucia.

Jak uwolnić się od uczucia?

Pamiętaj, że on nie chce Cię urazić. Po prostu - nie jest zainteresowany kobietami. Bardzo prawdopodobne, że traktuje Cię jak koleżankę - nawet przyjaciółkę, której zwierza się ze wszystkiego.

Często sam przyzna Ci się otwarcie do swojej orientacji. Innym razem sama wyczujesz, że choć nie mówi tego wprost, woli osoby tej samej płci co i on. Nie płacz godzinami z żalu za nim! Zamiast tego zostańcie przyjaciółmi!

Uwierz, że gej jest wymarzonym wprost kolegą - i kto mówi, że przyjaźń damsko-męska nie istnieje?

A oto kilka dobrych rad, jak zapomnieć o niefortunnym uczuciu:

 • Zastanów się, czy to co czujesz jest prawdziwą miłością. Zdarza się, że tak jak typowi romantycy mamy tendencję do zakochiwania się w osobach, z którymi stworzenie związku nigdy nie będzie możliwe.
     
  Kochamy nie daną osobę, lecz ową miłosną tragedię. Cierpienie sprawia nam przyjemność, dzięki niemu czujemy się inni niż wszyscy, wyjątkowi. Ale nie tędy droga!
     
 • Pomyśl, czy rzeczywiście chciałabyś być z człowiekiem, który nigdy nie spojrzy na Ciebie jak na potencjalną partnerkę. Możesz być koleżanką lub bliską przyjaciółką, ale nigdy nie staniesz się osobą, przy której zechce zasypiać każdej nocy.
      
  To bolesna prawda, ale zimny prysznic jest rzeczą, której potrzebujesz teraz najbardziej. O miłość się nie prosi!
     
 • Nie obwiniaj ani siebie, ani jego! Fakt, że zakochałaś się w geju świadczy jedynie o Twojej wrażliwości i pragnieniu posiadania prawdziwego przyjaciela. Gej wydaje Ci się inny niż reszta mężczyzn, ponieważ przeważa w nim pierwiastek żeński.
         
  Jego sposób myślenia zbliżony jest do sposobu myślenia kobiety, dzięki czemu doskonale je rozumie.
      

Zobacz też : Jak poderwać mężczyznę?

O miłość trzeba walczyć, ale nie za wszelką cenę. Nie można też do niej nikogo zmusić. Nie nakłaniaj geja, by spróbował być z Tobą, nie łudź się też, że dzięki Tobie stanie się heteroseksualny.

Ludzi należy akceptować takimi jacy są.

Zastanów się, czy dla Twojego zauroczenia warto rezygnować z relacji, które były między wami do tej pory. Uszanuj jego orientację seksualną, podziwiaj go, ale nie utrudniaj życia ani jemu, ani sobie.

Zobacz też : Jak osiągnąć udany związek?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/02.09.2017 19:08
Mi podobał sie kolega z klasy 3 lata temu i byl gejem ale to do mnie nie przemawiało, śnił mi sie po nocach że calujemy sie, chciałam z nim chodzić, byłam zazdrosna ze gadał z dziewczynami. Ale za 10 miesięcy już sie odkochałam, pogodzilam sie i jesteśmy dobrymi znajomymi, chodzimy do innych szkol 😃 nigdy w życiu nie pomyslalabym że tak to sie potoczy, bo chciałam iść tam gdzie on
/01.05.2016 02:26
beznadziejny teks
/19.12.2015 17:16
Moja koleżanka zakochała się w geju i Go prześladuje. Biedna ma urojenia, że on ją zechce...
POKAŻ KOMENTARZE (9)