stosunek przerywany a ciąża fot. Adobe Stock

Stosunek przerywany a ciąża – czy zapłodnienie bez wytrysku jest możliwe?

Stosunek przerywany a ciąża. Jeśli gustujesz w stosunkach przerywanych i do tej pory nie zaszłaś w ciążę, to znaczy, że a) jesteś w czepku urodzona, b) partner ma leniwe plemniki, c) uprawiałaś seks w dni niepłodne. Nie wierzysz? Przeczytaj i sprawdź, dlaczego seks bez wytrysku to nie antykoncepcja.
Anna Grzelczak / 29.10.2018 20:30
stosunek przerywany a ciąża fot. Adobe Stock

Czy stosunek przerywany może skończyć się ciążą? Statystki pokazują, że co najmniej 28 kochanków na 100 doświadcza „cudownego zapłodnienia”. 
Mimo tego 24 proc. polskich par uważa seks bez wytrysku do pochwy za metodę antykoncepcyjną. Tak wynika z raportu „Seksualność Polaków 2016” prof. Zbigniewa Lew-Starowicza.Prawda jest jednak taka, że stosunek przerywany przypomina rosyjską ruletkę. Nawet, jeśli nie za pierwszym razem, to w końcu trafisz na kulę w magazynku i niechcianą ciążę.

Stosunek przerywany a kobiecy orgazm

Bo nie tylko sperma jest bogata w plemniki

Nie wystarczy, więc, że mężczyzna w odpowiednim momencie wytryśnie na zewnątrz pochwy, ponieważ w trakcie stosunku (nawet przerywanego) z jego penisa wypływa preejakulat.
Ta bezbarwna wydzielina produkowana przez gruczoły cewkowe i opuszkowo-cewkowe służy m.in. do nawilżenia prącia w trakcie zbliżenia tak, aby ułatwić przemieszczanie się nasienia w czasie wytrysku.
Badania dowiodły, że choć preejakulat pełni jedynie funkcję pomocniczą, to znajdują się w nim niewielkie ilości plemników, które wraz z wykonywanymi przez mężczyznę ruchami frykcyjnymi mogą przedostać się do jajowodu.

Stosunek przerywany a ciąża

Nie wszyscy mężczyźni produkują preejakulat. Nie każdy też zawiera ruchliwe i w pełni sprawne plemniki. Jednak nawet najbardziej leniwe mogą trafić do jajowodu kobiety, gdzie będzie czekać na nie gotowa do zapłodnienia komórka jajowa.
Oczywiście, do zapłodnienia może dojść jedynie w dni płodne, czyli w okresie przed i po owulacji. Aby jednak wiedzieć, kiedy dokładnie przypadają „te” dni, kobieta musi dobrze znać swoje ciało i mieć regularne cykle owulacyjne. Inaczej istnieje duże prawdopodobieństwo, że stosunek przerywany, choćby pozornie najbardziej kontrolowany, skończy się niechcianą ciążą.

Pamiętaj!

Warto wiedzieć, że dojrzała komórka jajowa żyje w jajowodzie 24 godziny, a plemnik aż trzy dni. Mają, więc dużo czasu, aby się spotkać mimo braku wytrysku. 

Dlatego zamiast stosunku przerywanego lepiej wybrać prezerwatywę albo inny rodzaj antykoncepcji i bez stresu cieszyć się seksem

Przeczytaj również:Test wiedzy o narzeczonym na wieczór panieński – ulubiona zabawa!
Umawiają się z dziewczynami plus size, by je poniżyć. Uwaga na pigging!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)