Pierwsze spotkanie z rodzicami chłopaka - jak dobrze wypaść fot. Fotolia

Pierwsze spotkanie z rodzicami chłopaka - 10 najlepszych rad, jak dobrze wypaść

Wybierasz się na pierwsze spotkanie z rodzicami chłopaka? Podpowiadamy, jak powinnaś się zachować, by wzbudzić ich sympatię! Koniecznie przeczytaj!
/ 18.07.2016 11:48
Pierwsze spotkanie z rodzicami chłopaka - jak dobrze wypaść fot. Fotolia

Pierwsze spotkanie z rodzicami chłopaka przyprawia o dreszcze prawie każdą dziewczynę. Chcemy zaprezentować się na nim jak najlepiej, niestety nie zawsze wiemy jak. Podpowiadamy, jak należy się zachować, aby rodzice twojego ukochanego pokochali cię od pierwszego wejrzenia! 

10 najlepszych rad, jak dobrze wypaść przed rodzicami chłopaka  

1. Ubierz się stosownie do okazji

Pierwsze spotkanie z rodzicami twojego chłopaka to nie wypad na imprezę z koleżankami, dlatego powinnaś ubrać się skromnie, ale ładnie. Bluzki odsłaniające dekolt i skąpe spódniczki zdecydowanie nie są mile widziane. Jeśli odsłonisz za dużo, rodzice twojego chłopaka po pierwsze będą zniesmaczeni, po drugie mogą odnieść wrażenie, że zdobyłaś ich syna wyglądem, a nie osobowością. 

2. Bądź punktualna

Pamiętaj, aby przyjść na spotkanie punktualnie. Jeżeli się spóźnisz, rodzice twojego chłopaka mogą uznać, że nie masz dobrych manier. Niektórych sytuacji nie można przewidzieć, dlatego jeśli coś ci nagle wypadnie i nie uda ci się stawić o umówionej godzinie, przeproś i wyjaśnij, co spowodowało, że zjawiłaś się później. Wtedy na pewno okażą ci zrozumienie i serdecznie cię przyjmą. 

3. Często się uśmiechaj

Promienny uśmiech potrafi zdziałać cuda, dlatego pamiętaj, aby na pierwszym spotkaniu nie schodził z twojej twarzy. W ten sposób w okamgnieniu zjednasz sobie rodziców twojego chłopaka, ponieważ uznają cię za osobę życzliwą, ciepłą i otwartą. 

7 największych antyafrodyzjaków

4. Uważnie słuchaj

Pamiętaj, aby na spotkaniu wykazywać zainteresowanie tym, co mówią rodzice twojego chłopaka. W ten sposób dasz im do zrozumienia, że nie są ci obojętne ich sprawy (w końcu są twoimi potencjalnymi teściami) i darzysz ich szacunkiem. 

5. Ogranicz czułości

Nie wypada nadmiernie okazywać uczuć chłopakowi na pierwszym spotkaniu z jego rodzicami. Ogranicz czułe gesty, ponieważ możesz wprawić ich w zakłopotanie. Nie powinnaś być uwieszona na szyi chłopaka, ponieważ jego rodzice mogą pomyśleć, że wasz związek oparty jest na fascynacji fizycznej, która może szybko przeminąć. Poza tym cmokanie, przytulanie i głaskanie po głowie może być przez nich uznane za infantylne. 

6. Bądź sobą

Często ludzie udają kogoś, kim nie są, aby zrobić na innych jak najlepsze wrażenie. Na pierwszym spotkaniu z rodzicami chłopaka również często tak się zdarza. W żadnym wypadku nie popełniaj tego błędu. Pokaż swoją prawdziwą twarz, ponieważ rodzice twojego ukochanego szybko zorientują się, że jesteś wobec nich nie szczera. Postaw na naturalność, a przekonasz się, że zaskarbisz sobie ich sympatię. 

7 sposobów na przełamanie rutyny w związku

7. Opinie zachowaj dla siebie

Na pierwszym spotkaniu z rodzicami chłopaka pod żadnym pozorem nie podejmuj kontrowersyjnych tematów (religia, polityka). Istnieje dużo ryzyko, że ich poglądy będą rozbieżne z twoimi i może dojść między wami do sprzeczki. Jeśli któryś z rodziców zainicjuje taki temat, postaraj się skierować rozmowę na inny tor lub odpowiedz zdawkowo. Na tym etapie znajomości warto pozostawić swoje opinie dla siebie.  

8. Podaruj komplement

Wszyscy lubimy otrzymywać komplementy, dlatego na pierwszym spotkaniu warto powiedzieć rodzicom chłopaka coś miłego. Pochwal wystrój ich mieszkania lub piękny zadbany ogród. Pamiętaj jednak, że musisz brzmieć wiarygodnie. W przeciwnym wypadku rodzice twojego ukochanego mogą pomyśleć, że chcesz im się podlizać. 

5 najlepszych pomysłów, jak aktywnie spędzić wolny czas z partnerem

9. Bądź otwarta

Na pierwszym spotkaniu powinnaś nawiązać z rodzicami twojego chłopaka dobry kontakt, dlatego nie zamykaj się w sobie. Nie chodzi o to, abyś była duszą towarzystwa i sypała anegdotkami jak z rękawa. Gadulstwo i nadmierna pewność siebie na pewno nie wywrą na nich pozytywnego wrażenia. Po prostu bądź otwarta, żeby mogli cię lepiej poznać. Opowiedz im, jakie masz plany zawodowe, czym lubisz się zajmować w wolnych chwilach. Dobra komunikacja to podstawa, dlatego nie powinnaś się blokować. 

10. Wyjdź o odpowiedniej porze

Pierwsze spotkanie z rodzicami ukochanego nie powinno być zbyt długie. Wspólna kolacja i miła rozmowa na tym etapie wystarczą. Po wspólnym posiłku nie uciekaj z chłopakiem do jego pokoju, ponieważ po prostu nie wypada. Będzie najlepiej, jak wyjdziesz parę minut po zjedzeniu posiłku. Pamiętaj, aby podziękować za miłe przyjęcie. 

Jak przygotować się na pierwsze spotkanie z rodzicami dziewczyny?