Jak stworzyć związek z rozwodnikiem?

Jak stworzyć związek z rozwodnikiem?

Chociaż zasada drobnych kroków odnosi się do każdego związku, w przypadku mężczyzn w trakcie rozwodu jest to absolutnie podstawa. Z powodu nieodłącznego ryzyka w tego typu związkach musisz podążać wolniej, niż rozwijałby się Twój związek w innych okolicznościach.
/ 08.12.2010 15:52
Jak stworzyć związek z rozwodnikiem?

Nie idź z nim zbyt szybko do łóżka

Która kobieta chciałaby angażować się w erotyczny związek z mężczyzną, aby boleśnie przekonać się, że szuka on jedynie pocieszenia po nieudanym małżeństwie, wróci do swojej eks lub nie jest zwyczajnie zainteresowany poważnym związkiem na obecnym etapie? To są poważne niebezpieczeństwa związane z randkowaniem z rozwodzącym się mężczyzną. Im dłużej czekasz, tym bardziej upewniasz się, że warto się angażować. Ten proces trwa miesiące, a nie dni czy tygodnie.

Zobacz też: Jak rozpoznać niebezpieczny związek?

Nie angażuj się zbyt szybko

Jeżeli przypadniecie sobie do gustu, to zaangażowanie się i bycie ze sobą jako para jest naturalne. Ten typ zobowiązania obejmuje zarówno ponoszenie kosztów, jak i czerpanie zysków, a zbyt szybkie zaangażowanie się oznacza większe nakłady i mniejsze zyski. Zanim się w cokolwiek zaangażujesz, poświęć kilka miesięcy na ocenę swojego potencjalnego partnera i sytuacji, w jakiej się znajduje — im sytuacja bardziej skomplikowana, tym dłużej powinnaś poczekać.

Nie mieszkaj z nim

Jeżeli rozwodzący się mężczyzna chce zamieszkać z Tobą, by uciec od żony, powiedz nie. To byłoby ratowanie go, a nie miłość, i w ostatecznym rozrachunku przysporzyłoby Ci wiele cierpienia. Jeżeli jego rozwód idzie we właściwą stronę, a wasz związek staje się coraz bardziej poważny, mieszkanie razem jest naturalnym pragnieniem. Jednakże czekanie ze wspólnym mieszkaniem na koniec rozwodu zmniejsza ryzyko pojawienia się problemów.

Jeżeli on ma dzieci, wspólne zamieszkanie z nim postawi Cię w roli rodzicielskiej, zanim dzieci i Ty będziecie na to gotowi. Jest to trudna sytuacja dla wszystkich i sądy będą źle na to patrzeć. Poza tym, wspólne życie spowoduje, że nie będziesz miała odskoczni od stresów związanych z randkowaniem z rozwodnikiem, co odbije się negatywnie na Twoim samopoczuciu oraz na samym związku. Jest to sytuacja „niskiego zysku”. Czekanie jest frustrujące, ale jest to lepsze wyjście niż kłopoty, którym trzeba będzie stawić czoła, jeżeli nie będziesz chciała czekać.

Zobacz też: Czy idealizujesz swojego partnera?

Nie zapoznawaj się zbyt wcześnie z jego dziećmi

Jeżeli ma dzieci, muszą się one przyzwyczaić do stresujących zmian w ich życiu. Nie zapoznawaj się z jego dziećmi, dopóki wasz związek nie przerodzi się w coś poważnego. Poznanie nowej partnerki taty może spowodować wstrząs u dzieci, a jeżeli rozstaniecie się ze sobą, może wzbudzić w nich żal i poczucie straty. Sądy i psychologowie rodzinni stawiają na pierwszym miejscu potrzeby dzieci. Pamiętaj, aby się nie spieszyć z poznawaniem ich i działać ostrożnie.

Fragment pochodzi z książki "Związek z mężczyzną po przejściach. Wszystko, co powinnaś wiedzieć o rozwiedzionych facetach" Christie Hartman (Wydawnictwo Helion, 2008). Publikacja za wiedzą wydawcy.