Jak rozstać się z klasą?

Mamy problem - nadmiernie kontrolujemy partnera, nie potrafimy mu zaufać... Co robić?
Nie każdy związek jest skazany na sukces. Niekiedy trzeba zakończyć nawet długoletnią znajomość. Nie jest to na pewno przyjemne doświadczenie jednak brak konsekwencji i zdecydowania może doprowadzić do tego, że nie będziemy szczęśliwi. Zatem - jak rozstać się z klasą?
/ 13.12.2016 12:28
Mamy problem - nadmiernie kontrolujemy partnera, nie potrafimy mu zaufać... Co robić?

Rozstania nie należą do przyjemnych rzeczy, dlatego warto to zrobić w taki sposób, aby były one jak najmniej bolesne dla obu stron. Są nieodłącznym elementem Naszego życia, dlatego powinniśmy wiedzieć jak skutecznie żegnać się z drugą osoba bez awantur, łez i płaczu.

Na samym początku dokładnie przemyśl czy na pewno tego chcesz, jeżeli okaże się że Twoja decyzja jest nieodwołalna, przygotuj się odpowiednio do rozmowy tak by ból towarzyszący zerwaniu był jak najmniej odczuwalny. Gdy w grę wchodzą uczucia nie jest to wcale łatwe zadanie, na język same się suną bolesne słowa i przerażające gesty.

Strach przed rozstaniem jest rzeczą normalną, często jednak odkładamy tak ważną decyzję. Boimy się, że nie znajdziemy nikogo w przyszłości, trudności sprawiają nam również odpowiedzi na niewygodne pytania naszych najbliższych. Pustka, która zostanie po rozstaniu przeraża Nas okropnie.

Jesteśmy tylko ludźmi dlatego wzbraniamy się przed tym co nowe i nieznane. Strach przed podjęciem ryzyka jest ogromny, jednak kto nie ryzykuje ten nic nie ma. Ryzyko powinno być wplecione w Nasze życie, bez niego zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym nic byśmy nie osiągnęli. 

Decyzję o rozstaniu podejmujemy zazwyczaj gdy nasz partner jest chorobliwie zazdrosny, niewierny, nie odczuwamy satysfakcji ze współżycia seksualnego, nadużywa siły psychicznej i fizycznej wobec Nas lub po prostu mamy odmienne charaktery i upodobania.

Decyzję o odejściu partnera należy podjąć samemu, konsekwentnie i w sposób chłodny. 

W jaki sposób najlepiej się rozstać?

  • W dzisiejszych czasach w dobie telefonii komórkowej oraz internetu nie trudno jest się rozstać za pomocą e-maila lub smsa. Jednak to będzie najgorsze rozwiązanie, z Ciebie zrobi potwornego tchórza i łajdaka a druga osoba może poczuć się bardzo zraniona i oszukana. Jeżeli masz zamiar zakończyć związek zbierz się na odwagę i powiedz to w twarz swojemu partnerowi, okażesz mu w ten sposób chociaż odrobinę szacunku.
  • Nie wplątuj w swoje rozstanie osób trzecich, namawiając ich by to oni zerwali za Ciebie, okażesz się kompletnym bezuczuciowym ignorantem.
  • Na zerwanie wybierz miejsce o neutralnym gruncie np. kawiarnię lub park. Ważne, aby nie było tam zbyt dużo gapiów mogących przysłuchiwać się waszej rozmowie.
  • Zrezygnuj również z miejsc łączących Was wspólnym wspomnieniami, np. ławka w parku na której po raz pierwszy się pocałowaliście, obudzą się w Was niepotrzebne emocje.

Zobacz też: Jak zrozumieć kobietę

  • Podczas rozmowy nie miel niepotrzebnie językiem, powiedz szczerze o swoich uczuciach oraz nurtujących cię od dawna problemach. Nie obwiniaj swojego partnera, nie wypominaj zdarzeń z przeszłości.
  • Bądź zdecydowana i konsekwentna nawet jeżeli twój partner będzie obiecywał poprawę i prosił cię abyś została, nie daj się znowu usidlić. Zazwyczaj są to puste słowa rzucane na wiatr.
  • Po rozstaniu wypełnij pustkę, zajmij się czymś czego dawno nie robiłaś, by przypadkiem czasem nie pomyśleć o powrocie do partnera

Zobacz też : Naucz się porozumiewać z partnerem

Redakcja poleca

REKLAMA