POLECAMY

9 rzeczy, które powinny robić wszystkie pary nie tylko w walentynki

Dzięki nim poprawisz relacje w związku!
9 rzeczy, które powinny robić wszystkie pary nie tylko w walentynki fot. Fotolia

Gdybyśmy zachowywały się wobec swoich partnerów na co dzień tak jak w walentynki, żyłybyśmy z nimi w spokoju i szczęściu przez długie lata. Niestety wiele z nas zapomina, że warunkiem stabilnej i satysfakcjonującej relacji partnerskiej jest jej pielęgnowanie przez wszystkie dni w roku. Jakie rzeczy powinny robić wszystkie pary, aby poprawić relacje w związku? Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

5 pozytywnych nawyków szczęśliwych par

1. Wyznawać sobie miłość

Wszystkie pary w walentynki wyznają sobie miłość. Niestety wiele z nich na co dzień rzadko mówi swojemu partnerowi "kocham cię". Nadużywanie tego słowa jest dużym błędem, bowiem wtedy traci swą moc, ale każda osoba w związku chce choć raz na jakiś czas usłyszeć je od swojej drugiej połowy. Miłość to fundament każdej relacji partnerskiej. Pamiętaj, że można ją wyrażać nie tylko za pomocą słów, dlatego bądź kreatywna. Twoja druga połowa z pewnością będzie miło zaskoczona, jeśli np. wyślesz jej romantyczny list, w którym uzasadnisz, dlaczego jest dla ciebie ważna, lub napiszesz opowiadanie z dedykacją dla niej.

2. Okazywać sobie czułość

Nie wyobrażasz sobie walentynek bez soczystych buziaków, namiętnych pocałunków czy przytulania? Tak jak wiele par. A czy na co dzień w dostatecznym stopniu okazujesz czułość swojej drugiej połowie? Jeśli nie, jak najszybciej to zmień. Dotyk niesienie za sobą wiele korzyści. Pod jego wpływem dochodzi do uwolnienia endorfin, czyli hormonów szczęścia, i oksytocyny – hormonu miłości, który odpowiada za budowanie więzi, dlatego przytulaj swojego partnera tak często jak to tylko możliwe.

3. Zaskakiwać

Twój partner wyczekuje walentynek z dużą niecierpliwością, licząc na to, że w końcu go czymś zaskoczysz? Nie jest osamotniony. W wielu związkach, szczególnie tych z dużym stażem, wieje nudą, bowiem partnerzy nie robią sobie niespodzianek. Przewidywalność drugiej strony to poważne zagrożenie dla relacji partnerskiej, dlatego bądź spontaniczna. Niezapowiedziana wizyta u ukochanego ze słodkim wypiekiem to tylko jedna z możliwości na wprawienie go w zdumienie. Masz duże pole manewru – wystarczy puścić wodze fantazji.

4. Zapobiegać kłótniom

Kłótnia w walentynki mogłaby je zrujnować, dlatego wszystkie pary starają się jej zapobiec. Czy w pozostałe dni w roku trzymają emocje na wodzy? Niestety nie. Wręcz przeciwnie – często rozładowują napięcie, wyżywając się na drugiej połowie. Wiele osób prowokuje kłótnie, znajdując w nich ujście dla swoich frustracji. Tymczasem konflikty w związku są jedną z najczęstszych przyczyn jego rozpadu. Jeśli chcesz, aby twoja relacja partnerska trwała długie lata, kłóć się z drugą połową z głową. Potraktuj konflikt jak dyskusję, dzięki której możesz poznać potrzeby swojego partnera i wyrazić swoje.

5. Obdarowywać się prezentami

Przed walentynkami wszystkie osoby, które są w związku, zastanawiają się, jakim prezentem obdarować swoją drugą połowę, aby była usatysfakcjonowana. Wiele z nich wychodzi z założenia, że upominek w tym szczególnym dniu powinien być jedyny w swoim rodzaju. Jeśli chcesz, aby twój partner czuł, że jest dla ciebie kimś wyjątkowym, rób mu niespodzianki bez okazji. To jeden ze sposobów okazywania miłości, dzięki któremu będzie wiedział, że twoje uczucie nie wygasło i jest tak samo silne jak na początku znajomości. Nie musisz kupować drogich prezentów – drobnostka też może sprawić mnóstwo radości.

11 prezentów na walentynki

6. Chodzić na randki

Wydaje ci się, że randki zarezerwowane są jedynie dla singli lub świeżo upieczonych par? Grubo się mylisz! Jeśli chcesz, aby w twój związek nie wkradła się rutyna, chodź na randki ze swoją drugą połową przynajmniej raz w tygodniu. Na początku znajomości z pewnością często spotykaliście się na mieście, co dobrze wspominacie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do tego wrócić. Przesiadywanie w domu może zaszkodzić waszej relacji, dlatego raz na jakiś czas wybierzcie się do teatru, kina czy restauracji. Zastanówcie się, co lubicie robić razem w wolnych chwilach i wcielajcie swoje pomysły w życie. Każda para powinna dokładań starań, aby spędzać ze sobą czas w urozmaicony sposób (a nie tylko od święta).

7. Jeść wspólnie posiłki

Romantyczna kolacja przy świecach w domowym zaciszu to jeden z najczęstszych pomysłów na spędzenie czasu z drugą połową w walentynki. Wspólne jadanie posiłków z ukochaną osobą korzystnie wpływa na związek, co zostało udowodnione naukowo. Dlaczego? Podczas wspólnego śniadania, obiadu czy kolacji partnerzy mogą ze sobą spokojnie porozmawiać, pożartować itp. Jaki z tego wniosek? Zamiast stołować się w pojedynkę, zaproś ukochanego na coś pysznego. Potrawy możecie również przygotowywać razem – kuchenne rewolucje z drugą połową to gwarancja dobrej zabawy.

8. Uprawiać namiętny seks

Żadna para nie wyobraża sobie walentynek bez pełnego pasji seksu. Mnóstwo kobiet kupuje na tę okazję seksowną bieliznę, aby zaostrzyć apetyt na łóżkowe igraszki swojego partnera, zaś mężczyźni dokładają starań, żeby zadowolić swoje partnerki. Wiele par decyduje się na zakup gadżetu erotycznego, po to, by zbliżenie w święto zakochanych było niezapomniane. Takie podejście do seksu powinny mieć wszystkie osoby w związku nie tylko w walentynki, lecz także w pozostałe dni w roku. Seks to ważny aspekt relacji partnerskiej, dlatego należy zrobić wszystko, by dostarczał jak najwięcej przyjemności.

9. Żartować

Śmiech korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie, dlatego warto to robić jak najczęściej. Z badań wynika, że pary, których bawią te same rzeczy, są ze sobą szczęśliwsze, dlatego nie stroń od żartowania w obecności swojego partnera na co dzień. To doskonały sposób na rozładowanie negatywnych emocji, a co za tym idzie – uniknięcie kłótni. Poza tym łatwiej przejść przez życie z osobą, która potrafi zdobyć się na uśmiech, nawet wtedy, kiedy nie jest kolorowo, niż z kimś, kto widzi wszystko w czarnych barwach.

Jak naprawić relacje w małżeństwie?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Zapraszam do bardzo ciekawego badania dotyczącego cech temperamentu oraz otwartości na doświadczenia seksualne. Jest do badanie naukowe przeznaczone na potrzeby pracy magisterskiej. https://goo.gl/forms/PQ5Q0BSvSsjXIQGF3