Szczęśliwy związek - 5 pozytywnych nawyków

Szczęśliwy związek - 5 pozytywnych nawyków fot. Fotolia
Jesteś w udanym związku? Opisane przez nas zachowania z pewnością nie są ci obce! Przedstawiamy 5 pozytywnych nawyków szczęśliwych par!
/ 05.05.2016 16:03
Szczęśliwy związek - 5 pozytywnych nawyków fot. Fotolia

Czym różnią się szczęśliwe pary od tych, które nie są zadowolone w związku? Wykonują czynności, które zbliżają do siebie partnerów. Takie zachowania po jakimś czasie stają się nawykiem, pozytywnym, ponieważ mają korzystny wpływ na relację dwojga ludzi.

Jeśli jesteś w szczęśliwym związku, wymienione przez nas nawyki na pewno znasz z autopsji. Przedstawiamy 5 najbardziej charakterystycznych!

1. Trzymanie się za ręce

Szczęśliwe pary nie wyobrażają sobie wspólnego spaceru bez trzymania się za ręce. Uścisk dłoni ma wymiar symboliczny. Jest wyrazem akceptacji drugiej strony, oznaką bliskiej więzi łączącej partnerów. Trzymaj partnera za rękę za każdym razem, kiedy ze sobą przebywacie. Zarówno wtedy, kiedy jesteście sami, jak i w towarzystwie znajomych. To zachowanie z pewnością pozytywnie wpłynie na wasz związek. Umocni waszą relację, zapewni wam poczucie bezpieczeństwa

2. Wspólna aktywność fizyczna

Szczęśliwe pary często uprawiają razem sport. Dzięki temu łączą przyjemne z pożytecznym: spędzają razem czas, a przy tym dbają o zdrowie i wygląd. Uprawianie tej samej dyscypliny sportowej niesie za sobą wiele innych korzyści. Ludzie wzajemnie się motywują, wspólnie cieszą z osiąganych sukcesów i wspierają, gdy ponoszą porażki.
Jeśli chcesz być ze swoim partnerem jeszcze bliżej, zaproponuj mu sport, który wam obojgu sprawi przyjemność. Może być to np. regularne chodzenie na siłownię, basen czy bieganie.

3. SMS lub telefon na dzień dobry i dobranoc

Pary szczęśliwe w związku nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez wykonania telefonu do partnera bądź wysłania mu SMS-a. Takie zachowanie jest dla nich zupełnie naturalne. Kilka ciepłych słów z ust partnera bądź miła wiadomość naprawdę potrafią naładować pozytywną energią i zachęcić do stawiania czoła problemom. Wysłanie SMS-a na dobranoc to kolejny nawyk typowy dla szczęśliwych par.
Jeśli chcesz pokazać partnerowi, że jest dla ciebie kimś wyjątkowym, nie zapomnij zadzwonić do niego z samego rana. Pamiętaj również o wysłaniu wiadomości przed położeniem się do łóżka.

4. Obchodzenie rocznic

Szczęśliwe pary przywiązują bardzo dużą wagę do obchodzenia rocznic. Wspominanie dnia poznania, pierwszego pocałunku czy podjęcia decyzji o byciu razem jest wyrazem zadowolenia ze związku. Należy zastanowić się, jak i gdzie świętować rocznicę. Za każdym razem warto ją obchodzić w szczególny sposób, aby na długo zapisała się w waszej pamięci. Dobrym pomysłem jest wspólny wyjazd, podczas którego będziecie dla siebie na wyłączność.  

5. Codzienny, wspólny posiłek

Szczęśliwe pary, nawet te, które przez natłok obowiązków mają mało czasu dla siebie, jedzą razem choć jeden posiłek dziennie. Dlaczego? Wspólne jedzenie to miła forma spędzania ze sobą czasu. Wywiera bardzo pozytywny wpływ na relację w związku. Podczas spożywania posiłku możemy nie tylko razem cieszyć się jedzeniem, lecz przede wszystkim mamy okazję spokojnie i szczerze porozmawiać z drugą połówką.
Zaproponuj partnerowi wspólne jedzenie śniadań. Zobaczysz, że wspólne przygotowywanie posiłków i jedzenie zbliży was do siebie szybciej, niż myślisz.

Zobacz również:

7 sygnałów, że jesteście sobie przeznaczeni Jak często uprawiać seks, by czuć się szczęśliwym? 5 rzeczy, których należy się wystrzegać po rozstaniu

Redakcja poleca

REKLAMA