Jak dowartościować faceta - 10 zdań, które mężczyzna chce usłyszeć od kobiety fot. Fotolia

Jak dowartościować faceta - 10 zdań, które mężczyzna chce usłyszeć od swojej kobiety

Nie wiesz, jak dowartościować faceta? Powiedz mu coś miłego! Przedstawiamy zdania, dzięki którym będzie czuł się wyjątkowo. Sprawdź!
/ 22.12.2016 10:42
Jak dowartościować faceta - 10 zdań, które mężczyzna chce usłyszeć od kobiety fot. Fotolia

Kto powiedział, że tylko kobiety lubią być obdarowywane komplementami? Faceci też za nimi przepadają! Miłe słowa wypowiadane z ust ukochanej są potrzebne każdemu mężczyźnie. Dzięki nim zacieśnisz więzi ze swoim partnerem, sprawisz, że będzie usatysfakcjonowany z waszej relacji i podniesiesz jego samoocenę. Jakie pochlebstwa pragnie usłyszeć od swojej partnerki każdy mężczyzna? Przedstawiamy 10 zdań, które dowartościują faceta.

10 typów mężczyzn, z którymi powinnaś się spotkać choć raz w życiu

1. Tylko przy tobie czuję się bezpiecznie

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z potrzeb najbardziej pożądanych przez kobiety w związku, z czego doskonale zdają sobie sprawę wszyscy mężczyźni. Facetowi, który w każdej sytuacji potrafi stanąć w obronie swojej ukochanej, przypisuje się męskość, siłę i odwagę. Dzięki temu komplementowi podniesiesz ego swojej drugiej połówki w okamgnieniu.

2. Jesteś taki męski

Dlaczego faceci lubią oglądać filmy z superbohaterami? Bo chcieliby być tacy jak oni. Jeśli chcesz, aby twój partner poczuł się jak odważny, inteligentny i przystojny James Bond, tym zdaniem na pewno to osiągniesz. Każdy mężczyzna lubi mieć świadomość, że jest dla swojej partnerki uosobieniem prawdziwej męskości. Pamiętaj, aby powiedzieć mu o tym w odpowiednich okolicznościach, np. podczas wspólnej kąpieli lub miłosnych uniesień w sypialni. Jeśli usłyszy taki komplement np. wtedy, kiedy zmywa naczynia, może pomyśleć, że z niego kpisz.

3. Masz rację

Nikt nie lubi się mylić, dlatego wielu z nas ma duże problemy z przyznaniem się do błędu. Mężczyznom przychodzi to jeszcze trudniej niż kobietom. To płeć, która uwielbia rywalizować, również na polu intelektualnym. Jeśli chcesz, aby twój facet myślał, że góruje nad tobą umysłowo, przyznaj mu rację. Czasem możesz to zrobić nawet wtedy, kiedy to co mówi, nie jest do końca zgodne z prawdą. Wtedy poczuje, że jest nieomylny.

4. Co ja bym bez ciebie zrobiła

Jeśli chcesz, aby twój mężczyzna poczuł, że jest dla ciebie kimś jedynym w swoim rodzaju, to zdanie, dzięki któremu mu to uzmysłowisz. Takim wyznaniem dasz swojemu ukochanemu do zrozumienia, że jesteś przy nim najszczęśliwszą kobietą pod słońcem, dlatego nie wyobrażasz sobie życia u boku innego faceta. Faceci uwielbiają mieć świadomość, że są dla swojej kobiety kimś niezastąpionym.

5. Będziesz dobrym ojcem

Nawet jeśli w najbliższej przyszłości nie planujesz dziecka ze swoim mężczyzną, raz na jakiś czas powiedz, że według ciebie doskonale sprawdzi się w roli ojca. Takie wyznanie trafi w jego serce. Zobaczysz, że może uronić łzę ze wzruszenia. Dzięki temu zdaniu twój partner poczuje, że jest w twoich oczach wartościowym, odpowiedzialnym i zaradnym facetem.

6. Z nikim nie było mi tak dobrze w łóżku jak z tobą

Seks to bardzo ważny aspekt związku, szczególnie w oczach facetów. Kobieta niespełniona w sypialni to dla nich jeden z największych powodów do wstydu. Każdy mężczyzna pragnie sprostać oczekiwaniom seksualnym swojej partnerki. Jeśli chcesz, aby twój partner miał świadomość, że w pełni cię zadowala, powiedz, że z nikim nie było ci tak dobrze w łóżku jak z nim. Przekonasz się, że będzie wniebowzięty, a jego ego sięgnie zenitu.

7. Kocham twoje oczy/usta/ciało itp.

Lubisz, kiedy twój partner podziwia twoje atuty fizyczne? Nie tylko kobiety uwielbiają być obdarowywane komplementami. Mężczyźni też chcą raz na jakiś czas usłyszeć od swojej partnerki coś miłego na temat swojego wyglądu. Pochlebstwa podnoszą samoocenę faceta i dają mu poczucie, że podoba się swojej ukochanej, dlatego nie warto od nich stronić. Pamiętaj, aby prawić komplementy z rozwagą i zadbać o to, aby brzmiały szczerze. Tanie komplementy typu "Masz takie piękne oczy", w dodatku wypowiadane zbyt często, szybciej rozdrażnią twojego mężczyznę, niż sprawią mu przyjemność.

8. Uwielbiam, kiedy gotujesz/śpiewasz/grasz itp.

Jeśli chcesz sprawić przyjemność swojemu partnerowi i podnieść jego poczucie własnej wartości, doceń jego umiejętności. To jeden z najlepszych sposobów okazywania uczuć w związku. Jeśli twój mężczyzna jest uzdolniony wokalnie, pięknie gra na gitarze czy świetnie radzi sobie w kuchni, pochwal go za to. Dzięki temu będzie wiedział, co cię w nim urzekło.

9. Podejmij decyzję

Jedną z naczelnych zasad związku partnerskiego jest wspólne podejmowanie decyzji. Jednak jeśli chcesz, aby twój mężczyzna poczuł, że to on w waszej relacji dominuje, choć od czasu do czasu pozwól, aby sam dokonał wyboru. Poza tym stabilność emocjonalna i konsekwencja w działaniu to jedne z najbardziej pożądanych męskich cech charakteru, dlatego każdy facet pragnie mieć poczucie, że je posiada.

Czego lepiej nie mówić facetowi?

10. Czy mógłbyś mi pomóc?

Chcesz, aby twój ukochany poczuł, że jest ci potrzebny? Poproś, aby w czymś cię wyręczył. Nieważne czy chodzi o zmianę uszczelki w kranie czy zmycie naczyń. W ten sposób dasz mu do zrozumienia, że potrzebujesz jego pomocy. Nawet jeśli jesteś osobą niezwykle samodzielną, czasem poudawaj delikatną i kruchą istotkę, która nie potrafi zrobić wszystkiego o własnych siłach. To najlepszy sposób na dowartościowanie faceta.