Czy mężczyzna potrzebuje małżeństwa

Czy mężczyzna potrzebuje małżeństwa

Może zdarzyć się tak, że Twojemu ukochanemu nie będzie się spieszyło do ołtarza. Dlaczego mężczyźni zwlekają ze ślubem? I czy w ogóle potrzebują małżeństwa?
/ 19.05.2010 10:44
Czy mężczyzna potrzebuje małżeństwa

Rodzina

Rodzina to podstawowa komórka społeczna. Jednak bardzo często rodzina w obecnych czasach nie oznacza małżeństwa. Czy młodzi ludzie nie potrzebują małżeństwa do stworzenia domu? Z kobietami wciąż sytuacja w większości wygląda dość stereotypowo.

Już małe dziewczynki przygotowywane są do roli żony, dobrej gospodyni, a w ślad za tym bardzo często marzą o pięknej białej sukni, która jest początkiem życia z mężczyzną. Natomiast małych chłopców przygotowuje się do roli silnego, zaradnego, przedsiębiorczego człowieka, ale czy do roli męża?

Trudna decyzja o małżeństwie

Dla wielu mężczyzn dzisiaj decyzja o małżeństwie jest dosyć trudna z wielu względów. Wymagania kobiet w tej kwestii znacznie się podniosły. Mężczyzna nie tylko powinien prognozować dobrą przyszłość, lecz często powinien już wnieść jej elementy we wspólne życie, tj. np. pozycję zawodową czy społeczną.

Oprócz silnego mężczyzny, który będzie podejmował ważne decyzje, potrafił zaradzić w trudnych sytuacjach, kobiety oczekują także męża, który będzie ciepłym, opiekuńczym, troskliwym człowiekiem. Ponadto powinien także być dobrym ojcem. Powinien spędzać z dziećmi maksymalnie dużo swojego czasu, uczyć ich życia, dawać przykład.

Mężczyzna i obowiązki

Oczywiście rzeczą naturalną jest, że powinien włączyć się w obowiązki domowe, nawet w te czynności, których nie lubi czy nie potrafi wykonywać. Biorąc pod uwagę te wszystkie wymagania raczej nie jest zaskakujące, że mężczyźni zastanawiają się, czy podjąć taką odpowiedzialność za siebie i swoją przyszłą rodzinę.

Młody mężczyzna, który w domu rodzinnym ma więcej przywilejów niż obowiązków, przyzwyczajony jest do dużej niezależności, decydowania o sobie.

Jeśli mieszka z rodzicami, to oni w głównej mierze ponoszą odpowiedzialność za całe funkcjonowanie domu, więc te obowiązki nie spadają na syna.

Również wolne związki nie są aż tak bardzo obostrzone obowiązkami, ponieważ jest większa szansa na to, aby rozstać się bez trudu, a przede wszystkim bez uciążliwych konsekwencji prawnych, jeśli w związku nie pojawiły się dzieci.

Zobacz też : Kocha, lubi, szanuje, nie chce

Dzieci

W momencie, kiedy para decyduje się na potomstwo, wówczas ta odpowiedzialność bardzo wzrasta i mniejsze jest już tu znaczenie czy ludzie są małżeństwem czy nie.
Chociaż decyzja o założeniu rodziny jest ważna i jej konsekwencje są ponoszone przez całe życie, to nie można mówić o różnicach płciowych jeśli chodzi o potrzeby.

Każdy człowiek chce kochać i być kochany, stworzyć udany i trwały związek, wracać do domu, gdzie ktoś będzie na niego czekał.

I chociaż można zauważyć, że młodzi ludzie odwlekają poważne deklaracje, to wcale nie oznacza, że ich nie potrzebują. Czasem jest to obawa przed niepowodzeniem, czasem brak wiary we własne możliwości, ale jeśli ludzie się naprawdę kochają to będą dążyć, aby ten związek przerodził się w prawdziwą rodzinę.

Zobacz też : Mąż w sieci