Randka po rozwodzie - 7 żelaznych zasad fot. Fotolia

Randka po rozwodzie - 7 żelaznych zasad

Pierwsza randka po rozwodzie może być dla ciebie naprawdę miłym doświadczeniem. Podpowiadamy, co należy zrobić, aby była udana. Sprawdź!
/ 07.07.2016 15:55
Randka po rozwodzie - 7 żelaznych zasad fot. Fotolia

Rozwód to bolesne doświadczenie w życiu człowieka. Potrafi wywrócić świat do góry nogami. Trudno funkcjonować w pojedynkę, kiedy przez wiele lat dzieliło się z drugą osobą dach nad głową. Po pewnym czasie należy jednak oddzielić grubą kreską przeszłość od teraźniejszości i otworzyć nowy rozdział w swoim życiu.

Rozpad małżeństwa nie oznacza, że nie możemy ułożyć sobie życia z kimś nowym. Każdy człowiek, nawet ten boleśnie skrzywdzony, ma prawo do miłości i osiągnięcia pełni szczęścia. Pierwsza randka po rozwodzie wiąże się z dużym stresem, ale w żadnym wypadku nie należy z niej rezygnować, może być bowiem dużym przełomem w naszym życiu.

Co należy zrobić, aby pierwsza randka po rozwodzie była udana? Przedstawiamy 7 żelaznych zasad, których należy się trzymać. Koniecznie przeczytaj!

7 powodów, dla których warto chodzić na randki

1. Zrelaksuj się

Zanim wybierzesz się na pierwszą randkę po rozwodzie, rozładuj negatywne emocje, które w sobie kumulujesz. Rozstanie przysporzyło ci dużo stresu i być może wylałaś niejedną łzę, dlatego warto zadbać o swoją kondycję psychiczną, gdy najtrudniejsze chwile masz już za sobą. Najlepszą metodą na pozbycie się złych uczuć jest aktywność fizyczna. Dzięki niej będziesz mogła wyrzucić z siebie ich nadmiar. Tuż przed randką postaraj się wyciszyć - posłuchaj relaksacyjnej muzyki lub poczytaj. W ten sposób sprawisz, że trema przed spotkaniem nie będzie tak duża.

2. Wybierz miejsce, które nie będzie przywoływać wspomnień

Regularnie chodziłaś z mężem do klimatycznej knajpki w pobliżu waszego mieszkania? Uwielbialiście chodzić razem na spacery do podmiejskiego parku? Najwyższy czas, abyś o nich zapomniała. Miejsca, które mogą kojarzyć ci się z przeszłością, na pewno nie są dobre na pierwszą randkę po rozwodzie. Przebywanie w nich może sprowokować cię do zwierzeń na temat twojego eks lub wzruszyć. Nie wiesz, gdzie się spotkać? Zdaj się na inwencje mężczyzny, z którym się umówiłaś. Może zaproponuje miejsce, którego nie znasz, i randka będzie dla ciebie jeszcze ciekawsza. 

3. Poczuj się kobieco

Rozstanie z mężem mogło zaburzyć twoje poczucie własnej wartości i spowodować, że nie widzisz w sobie tak atrakcyjnej kobiety jak dawniej. Być może doszłaś do wniosku, że nie musisz już dbać o swój wygląd, bo przecież jesteś sama. Nic bardziej mylnego! Pierwsza randka po rozwodzie jest dobrą okazją do tego, abyś znów mogła uwierzyć w siebie i poczuć się naprawdę kobieco. Na takim spotkaniu powinnaś być pewna siebie i mieć świadomość własnego piękna. Wybierz się na zakupy i kup coś, co podkreśli twoje walory. Zadbaj o staranny makijaż i uczesanie, w którym będzie ci do twarzy.

Jak się ubrać na pierwszą randkę?

4. Bądź szczera

Na pierwszej randce często kreujemy się na kogoś, kim nie jesteśmy, ponieważ chcemy wypaść jak najlepiej. To błąd, który popełnia wielu randkowiczów. Bądź sobą, po prostu pokaż prawdziwą twarz - jeśli będziesz udawać, mężczyzna, z którym się umówiłaś, prędzej czy później odkryje, że grasz. Zdobądź się na szczerość i wyznaj mu, że to twoja pierwsza randka po rozwodzie. W ten sposób uzasadnisz swoje skrępowanie i szybko poczujesz się swobodniej.

5. Flirtuj

Pierwsza randka po rozwodzie to nie ponowne wyjście za mąż, ale spotkanie towarzyskie, na którym masz się dobrze bawić. Przede wszystkim nie czuj się do niczego zobowiązana. Mężczyzna, z którym się umówiłaś, nie musi (choć może) zostać twoim nowym partnerem życiowym, dlatego nie traktuj spotkania zbyt poważnie. Podejmij z nim damską-męską grę, podczas której poczujesz się zmysłowa i pożądana. Uwodź go spojrzeniem, obdarowuj zalotnymi uśmiechami, wykonuj kokieteryjne gesty - po prostu flirtuj. Dzięki temu nabierzesz pewności siebie i sprawisz, że pierwsza randka będzie formą miłej rozrywki. 

6. Nie wracaj do przeszłości

Pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie mówić na spotkaniu o byłym mężu. Jednym słowem - postaraj się unikać tematów dotyczących twojego dawnego życia. Nawet jeśli okaże się, że mężczyzna, z którym się umówiłaś, jest niezwykle empatyczny i budzi w tobie potrzebę zwierzania się, rozmawiaj z nim na tematy neutralne. Nie warto roztrząsać tego, co cię spotkało, na pierwszej randce po rozwodzie. Powracanie do przeszłości może odnowić dawne rany i spowodować, że czym prędzej będziesz chciała uciec do domu, aby zamknąć się w czterech ścianach.

7. Odstaw seks na później

Seks nie jest jedynie aktem fizycznej przyjemności. Uprawianie miłości odbywa się również na poziomie intelektualnym i duchowym. Pójście do łóżka po pierwszej randce po rozwodzie nie jest dobrym pomysłem, nawet jeśli mężczyzna, z którym się spotkałaś, szalenie ci się podoba, wzbudza twoje pożądanie i pragnie się z tobą kochać. Twoje ciało być może jest na to gotowe, ale umysł na pewno nie. Warto poczekać, aby mieć pewność, że prócz rozkoszy cielesnej doświadczysz przyjemności duchowej. Pochopne zbliżenie z nowym mężczyzną może okazać się dla ciebie bolesne. W końcu przez wiele lat uprawiałaś seks ze swoim mężem.

Co zrobić, gdy pierwsza randka skończyła się w łóżku?