Życie seksualne - korzystny wpływ jabłek na seks fot. Fotolia

Ten przepyszny owoc poprawi jakość twojego życia seksualnego!

Z badania wynika, że wprowadzenie tego owocu do menu może okazać się korzystne nie tylko dla zdrowia... Jesteś ciekawa, o jaki chodzi? Sprawdź!
/ 09.09.2016 16:00
Życie seksualne - korzystny wpływ jabłek na seks fot. Fotolia

O zbawiennym wpływie jabłek zarówno na nasze zdrowie, jak i urodę wiadomo już od dawna. Te przepyszne i soczyste owoce zawierają mnóstwo cennych witamin i minerałów, m.in.: kwas foliowy, witaminy A, E, K i C, wapń, żelazo, magnez oraz potas. Jabłka wykazują działanie antynowotworowe i przeciwalergiczne, obniżają ciśnienie, regulują poziom cukru we krwi i odkwaszają organizm. Stanowią znakomitą przekąskę dla osób na diecie, ponieważ mają jedynie ok. 50 kalorii.

7 największych antyafrodyzjaków

Włoscy naukowcy odkryli, że jabłka mogą nie tylko poprawić nasze zdrowie, lecz także... życie seksualne. Ich zdaniem wystarczy jeden owoc dziennie, aby zwiększyć przyjemność czerpaną ze zbliżeń. Co sprawia, że jabłka mają tak niezwykłą moc?

Badanie wpływu jabłek na życie seksualne

Naukowcy ze Szpitala Santa Chiara w Trento we Włoszech postanowili sprawdzić, czy jabłka mogą oddziaływać na satysfakcję seksualną. W eksperymencie wzięło udział ok. 700 aktywnych seksualnie Włoszek w wieku 18-43 lat. Podzielono je na dwie grupy. W pierwszej znalazły się panie jedzące minimum jedno jabłko dziennie, w drugiej kobiety spożywające owoc sporadycznie lub w ogóle.

Uczestniczki badania poproszono, aby wypełniły anonimową ankietę dotyczącą ich funkcjonowania seksualnego (FSFI – Female Sexual Function Index). Kwestionariusz liczył 19 pytań odnoszących się do doświadczeń seksualnych nabytych w ciągu ostatniego miesiąca (m.in. poziomu libido, stopnia podniecenia podczas zbliżenia, orgazmu, nawilżenia narządów płciowych, ogólnego zadowolenia ze stosunku).

Wnikliwa analiza uzyskanych odpowiedzi pozwoliła wyciągnąć uczonym zaskakujące wnioski. Okazało się, że grupa kobiet spożywających minimum jedno jabłko dziennie uzyskała wyższy wskaźnik na skali FSFI od pozostałych pań. Oznacza to, że częste jedzenie tego przepysznego owocu może poprawić jakość życia seksualnego.

Dlaczego jabłka mogą zwiększyć doznania podczas seksu?

Jabłka dzięki zawartym w nim polifenolom i antyoksydantom przyspieszają przepływ krwi do pochwy, co zwiększa podniecenie seksualne i ułatwia osiągnięcie orgazmu. Pod żadnym pozorem nie należy obierać owocu ze skórki, bowiem jest ona bogata w fitoestrogeny – związki organiczne występujące w roślinach, które działają podobnie jak estrogeny (żeńskie hormony płciowe). Zapewniają one odpowiednie nawilżenie pochwy, dzięki czemu kobieta odczuwa większą przyjemność podczas aktu seksualnego.

Jabłka zapewniają dobry seks – prawda czy fałsz?

Czy faktycznie regularne jedzenie jabłek może wywrzeć pozytywny wpływ na życie seksualne? Włoscy naukowcy podkreślają, że wniosków wyciągniętych na podstawie badania nie można uznać za w pełni wiarygodne. Po pierwsze zostało przebadanych zbyt mało kobiet, po drugie nie ma pewności, że na wynik badania nie wpłynął jakiś inny czynnik, np. dieta czy tryb życia. 

Nie należy jednak rezygnować ze spożywania tych owoców! Nawet jeśli nie są w stanie poprawić jakości naszego życia seksualnego, na pewno dodadzą nam zdrowia i urody.

Dieta na dobry seks

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/14.09.2016 12:59
No proszę. I to tak łatwo dostępne jabłko ;) Mój partner niedawno zainwestował w tabletki Penisizer, jak sama nazwa wskazuje... na powiększenie :P Muszę Wam powiedzieć, że różnica jest wyczuwalna ;)