10 pomysłów na urozmaicenie życia seksualnego

Czasami przychodzi taki moment, gdy zastanawiasz się, jak wprowadzić do Twojego związku powiew nowości i… podgrzać atmosferę w waszej sypialni. Oto 10 pomysłów, które na pewno Ci w tym pomogą!
/ 24.11.2013 11:26

Czasami przychodzi taki moment, gdy zastanawiasz się, jak wprowadzić do Twojego związku powiew nowości i… podgrzać atmosferę w Waszej sypialni. Oto 10 pomysłów, które na pewno Ci w tym pomogą! 

10 pomysłów na urozmaicenie życia seksualnego

1. Zadbaj o siebie i swoje potrzeby. Idź na koncert ulubionego zespołu, do fryzjera czy na spotkanie z dawno niewidzianymi przyjaciółkami. Częściej rób to, co kochasz! Pozwól sobie na uśmiech, radość i zadowolenie z życia. Nic tak nie ożywia związku jak przeświadczenie o własnej atrakcyjności – to zaś nie bierze się z niczego. Kobieta atrakcyjna - to kobieta, która wie, czego chce, akceptuje siebie, potrafi rozpoznać swoje pragnienia i o nie zadbać.

2. Nawet jeśli żyjesz w biegu, staraj się rozwijać zainteresowania i dbaj o swoje pasje, w które możesz włączyć partnera. Kobieta, która realizuje siebie, przyciąga osobowością. Relacja staje się głębsza, gdy nie tracimy tematów do rozmowy i pasji do bycia ze sobą na co dzień. W swoje aktywności możesz angażować mężczyznę – wspólne zainteresowania uchronią Was przed rutyną w związku!

3. Daj mu kilka jasnych wskazówek. Mężczyźni zazwyczaj nie są tak empatyczni jak kobiety i nie umieją (niestety) czytać w myślach. Nie zawsze potrafią zgadnąć, jakie zachowanie sprawia przyjemność partnerce, jakie jest dla niej obojętne, a nawet nieprzyjemne. Jeśli chcesz, aby Twój mężczyzna dbał o Twoje potrzeby – pomóż mu je zidentyfikować. Rozmawiajcie!

10 pomysłów na urozmaicenie życia seksualnego czy

4. Zadbaj o grę wstępną. Kobiety potrzebują dłuższej gry wstępnej niż mężczyźni. To fakt – lecz nie ma powodu, aby fakt ten działał przeciwko nam. Sprawcie sobie wieczór kochanków – przygotujcie kolację przy świecach połączoną z seansem pikantnego filmu. Bawcie się i odkrywajcie swoje ciała. Mogą pomóc wam w tym żele intymne, np. Durex Lovers Connect. To duet wyjątkowych żeli intymnych stworzony z myślą o wszystkich parach, które szukają inspiracji do eksperymentowania. Każdą z części – rozgrzewającą i chłodzącą, wypróbujcie na sobie. To pomoże Wam osiągnąć zupełnie nowe doznania, a żele używane razem przyniosą Wam prawdziwe miłosne spełnienie i pomogą osiągnąć jedność. Bo czyż nie o to właśnie chodzi?  

5. Zwróć uwagę na… światło. Oświetlenie, które zazwyczaj towarzyszy miłosnym uniesieniom wpływa na to, w jaki sposób odbieramy siebie nawzajem. Jeśli zwykle kochacie się w półmroku – dziś zróbcie to w całkowitej ciemności. Jeśli zazwyczaj Wasze intymne chwile mają miejsce po ciemku – dziś spróbujcie zrobić to przy świecach. Nawet drobna zmiana pozwoli spojrzeć na siebie nieco inaczej i odkryć coś nowego w sobie i partnerze. 

6. Uwierz w siebie! Mężczyźni naprawdę zwracają dużo mniejszą uwagę na wygląd kobiety, niż czynią to same panie. Twój mężczyzna będzie zadowolony, gdy będzie mógł ucieszyć swoje oczy widokiem Twojej nagości – w końcu jesteś dla niego najważniejsza. Poczuj się pewnie! 

7. Odwróć role. Nie bój się przejąć inicjatywę. Zaproponuj mu, że zawiążesz mu oczy i zajmiesz się jego ciałem. W zamian za to, niech on robi to, co zwykle robisz Ty! Wyjście poza dotychczasowy schemat pozwala na zmianę punktu widzenia, a więc również na rozszerzenie wachlarza doznań. Żonglujcie rolami i zadaniami – w łóżku możecie być tacy, jacy chcecie. 

8. Odkryj jego potrzeby. W udanym związku partnerzy pamiętają nie tylko o sobie, ale o sobie nawzajem. Jakby nie patrzeć, mężczyzna nie jest Tobą, więc i jego potrzeby są nieco inne. Staraj się poznać jego fantazje i marzenia, ale nie bój się też głośno mówić o swoich – nawet tych, które wydają Ci się niemożliwe do zrealizowania! Spełnianie nawzajem swoich najgłębszych pragnień i rozmowa o nich pomogą wam zbudować, tak potrzebną w związku, intymność i przywiązanie. Wypracujcie kompromis, próbujcie nowych rzeczy, odkrywajcie się nawzajem. 

9. Bądź z nim całą sobą. Seksualne spełnienie to przeżywanie intymnej bliskości. Nie bój się pokazać mu jak przeżywasz podniecenie i rozkosz. Dążcie do tego, aby osiągnąć wspólny orgazm. Intymna bliskość jest aktem zaufania i miłości, znakiem akceptacji partnera, symbolem intymnego zjednoczenia. 

10 pomysłów na urozmaicenie życia seksualnego

10. Zadbaj o różnorodność. Jeśli brakuje Ci
pomysłów – poszukaj inspiracji! Ich dobrym źródłem może być aplikacja Durex Eksperyment, którą możesz ściągnąć na swój smartfon. Znajdziesz tam mnóstwo pomysłów i scenariuszy na udany wieczór we dwoje. Aplikacja przeprowadzi was przez 4 tygodnie rozkoszy, od gry wstępnej aż po wielki finał. Kosmate karty, Miłosna loteria, Erotyczne podchody czy Sześć minut rozkoszy to tylko niektóre z propozycji. Eksperymentujcie! 

fot. Radosław Jerzy Utnik, psycholog – seksuolog współpracujący z marką Durex

Advertisement

Redakcja poleca

REKLAMA