Zdrada w pracy - 9 zawodów, w których najczęściej zdradzamy fot. Fotolia

Zdrada w pracy - 9 zawodów, których przedstawiciele najczęściej zdradzają

Serwis randkowy wyróżnił 9 branży, w których pracowanie najbardziej sprzyja niewierności. Dlaczego?
/ 14.02.2017 12:54
Zdrada w pracy - 9 zawodów, w których najczęściej zdradzamy fot. Fotolia

Victoria Milan, portal randkowy dla ludzi w związkach, którzy są zainteresowani nawiązaniem romansu, postanowił sprawdzić, w jakich profesjach ludzie najczęściej dopuszczają się zdrady. W sondażu wzięło udział 5 658 kobiet, które wyznały, że zdradzają swojego partnera.

5 rad, jak poradzić sobie z romansem w pracy

Najczęściej zdradzamy w pracy

Aż dwie na trzy ankietowane kobiety (65%) przyznały się do skoku w bok w pracy, z czego wynika, że jest ona miejscem, które sprzyja zdradzie. Dlaczego? Po pierwsze w pracy spędzamy mnóstwo czasu. Większość z nas 8 godzin dziennie 5 dni w tygodniu. Niektórzy przykładają do niej bardzo dużą wagę, żyją nią. Po drugie w pracy codziennie spotykamy tych samych ludzi, bierzemy z nimi udział w imprezach firmowych, wyjazdach integracyjnych, co przyczynia się do powstawania bliskich relacji. Po trzecie w pracy staramy się wyglądać atrakcyjnie, co zwiększa prawdopodobieństwo, że staniemy się czyimś obiektem zainteresowania bądź ktoś wpadnie nam w oko. Po czwarte taki romans rzadko wychodzi na światło dzienne, bowiem wszystko dzieje się w miejscu pracy.

Romans z kolegą z pracy zazwyczaj nie wychodzi nam na dobre

Aż 85% badanych kobiet nie poleca sypiania z kolegami z pracy. Mimo że jest to ekscytujące doświadczenie, dzięki któremu praca staje się przyjemniejsza i łatwiejsza, 70% uważa, że najczęściej niesie za sobą negatywne konsekwencje. W wielu przypadkach po zakończeniu płomiennej miłości byli kochankowie nadal ze sobą pracują, co może źle wpłynąć na ich efektywność i atmosferę w pracy. Niektórzy decydują się na odejście, co często jest równoznaczne z zaprzepaszczeniem szansy na zrobienie kariery.

Sigurd Vedal, założyciel i szef portalu randkowego, uważa, że ludziom bardziej zależy na korzystaniu z życia niż osiąganiu sukcesów zawodowych. Mając do wyboru przyjemność i karierę, wybierają przyjemność.

"Nawet jeśli romans w pracy niesie za sobą spore ryzyko, ludzie chętnie się na niego decydują, bo sprawia, że praca staje się przyjemniejsza" – komentuje.

Dlaczego kobiety zdradzają?

Kto najchętniej romansuje w pracy?

1. Finanse (bankowcy, brokerzy, analitycy, itd.)

Według Alduana Tartta, znanego amerykańskiego psychologa, wysokie przychody, częste podróżowanie oraz kontakty z atrakcyjnymi ludźmi w pracy to czynniki, które sprzyjają zdradzie. Te trzy kryteria spełniają osoby z branży finansowej. Najprawdopodobniej przez nie najczęściej zdradzają swych partnerów.

2. Lotnictwo (piloci, stewardzi i stewardessy, pracownicy linii lotniczych, itd.)

Okazuje się, że osoby pracujące nad ziemią mają niemały problem z dochowaniem wierności swojemu partnerowi. Częste latanie samolotem niesie za sobą ryzyko katastrofy, dlatego być może skok w bok to dla nich najlepsza forma na rozładowanie stresu.

3. Służba zdrowia (lekarze, pielęgniarki, itd.)

Już chyba wiadomo, jakim czynnościom oddają się pracownicy służby zdrowia na ostrym dyżurze. Biały uniform pielęgniarki pobudza wyobraźnię niejednego mężczyzny (w tym lekarza).

4. Biznes (szefowie, menadżerzy, sekretarki, itd.)

Wierność nie jest również mocną stroną ludzi ze świata biznesu. Szefowie i menadżerzy postrzegani są jako ludzie fałszywi, podstępni i egocentryczni. Może faktycznie jest w tym trochę prawdy? Osoby o takich cechach nie mają żadnych skrupułów przed zdradą partnera. Przyjęło się zresztą, że szef dużej firmy zawsze ma kochankę i jest nią zazwyczaj jego sekretarka. Biorąc pod uwagę wysokie miejsce w rankingu, można wyciągnąć wniosek, że nie jest to stereotyp...

5. Sport (zawodnicy, trenerzy, itd.)

Aktywność fizyczna podnosi poziom testosteronu i hormonu szczęścia we krwi, co zaostrza apetyt na seks. Poza tym niejedna kobieta marzy, żeby zacieśnić więzi ze swoim pięknie wyrzeźbionym trenerem personalnym. To, że osoby z branży sportowej zajmują na liście wysokie miejsce, jest dość oczywiste.

6. Sztuka (muzycy, modele i modelki, aktorzy i aktorki, fotografowie, itd.)

To branża, w której występuje największa liczba separacji i rozwodów, dlatego pojawienie się jej na liście nie zaskakuje. Wiele romansów narodziło się na planie filmowym. Z kolei modele i modelki często podróżują i biorą udział w zakrapianych alkoholem imprezach, co zwiększa ryzyko zdrady.

7. Branża rozrywkowa (DJ'e, tancerze i tancerki, kelnerzy i kelnerki, itd.)

To, że branża rozrywkowa znalazła się w rankingu, chyba nikogo nie dziwi. DJ'e zawsze mają wokół siebie wianuszek kobiet, a tancerze/ki i kelnerzy/ki to zazwyczaj osoby atrakcyjne, które z łatwością nawiązują nowe znajomości. W ich przypadku flirt w pracy jest nawet wskazany. Poza tym miejsca, w jakich pracują (kluby, restauracje), są zawsze wypełnione ludźmi, co sprzyja nawiązaniu romansu.

8. Media (dziennikarze, public relations, rzecznicy, itd.)

Osoby pracujące w mediach codziennie poznają masę ludzi, co zwiększa ryzyko zdrady. W dodatku mają nieunormowane godziny pracy, dzięki czemu łatwo mogą go ukryć.

9. Prawo (sędziowie, prokuratorzy, prawnicy, itd.)

Okazuje się, że nawet osoby uprawiające zawody prawnicze nie zawsze stoją na straży moralności, choć wielu z nas naiwnie wierzy w to, że są wzorem wszelkich cnót. Sędzia, który wydaje wyroki, a po rozprawie zdradza swą żonę, troszeczkę rozczarowuje. Pocieszające jest to, że branża znajduje się na końcu listy...

3 najlepsze porady, jak romansować w pracy