kobieta, mężczyzna, para, kłótnia

Gdzie zaczyna się zdrada

Jeśli każde z was inaczej definuje zdradę to jak ustalić wspólne granice?
/ 25.11.2013 14:58
kobieta, mężczyzna, para, kłótnia
Mój chłopak i ja mamy rożne rozumienie zdrady. On uważa ze to stosunek z inna, a ja ze wystarczy pocałunek by zdradzić. Jak się dogadać i wyznaczyć wspólne granice? - Sara z Krakowa

Odpowiada Psycholog i seksuolog Kinga Frąckiewicz, z Internetowej Poradni Psychologicznej www.psychorada.pl:

Dla każdego człowieka zdrada oznacza coś innego. Wynika to z wyznawanej religii, postaw moralnych, wychowania, osobistych doświadczeń. Różnorodność w podejściu do zdrady może rodzic wiele nieporozumień w związku. Coś, co dla jednego jest nieznaczącą i niegroźną przygodą, dla innego oznacza krzywdę nie do wybaczenia. Dlatego warto na samym początku ustalić pewne granice, określić dopuszczalne zachowania w kontaktach z osobami trzecimi.

Liczne badania pokazały, że kobiety i mężczyźni różnią się w podejściu do zdrady. Dla kobiet mniej akceptowalna jest zdrada emocjonalna przez partnera, dla mężczyzn zdrada fizyczna. Ma to swoje wyjaśnienie w teorii ewolucyjnej. Mężczyzna zdradzony seksualnie przez swoją partnerkę może mieć wątpliwości, czy wychowuje lub będzie w przyszłości wychowywał własne dzieci. Z kolei kobieta zdradzona przez mężczyznę emocjonalnie może odczuwać zagrożenie w związku z utratą ewentualnych zasobów materialnych, energetycznych wraz z odejściem partnera do innej kobiety. Tak więc łatwiej wybaczyć jej pojedynczą, niewiele znaczącą przygodę seksualną ukochanego niż fakt, że zakochał się w innej kobiecie, nawet jeśli ich relacja nie ma podłoża seksualnego.

Ludzie zdradzają się z różnych powodów: z ciekawości, chęci sprawdzenia się, niespełnienia seksualnego czy emocjonalnego w związku, chęci zrobienia na złość partnerowi, chwilowego zauroczenia. Niezależnie od przyczyn, zdrada zawsze niesie ze sobą poważne konsekwencje dla związku. Główną z nich jest utrata zaufania do partnera, wiary w jego dobre intencje wobec nas. Jeśli czuje Pani, ze utraci zaufanie do swojego partnera, gdy ten pocałuje inną kobietę, to niezależnie od Waszych wcześniejszych ustaleń (będących np. wynikiem kompromisu), poczucie zdrady i krzywdy pojawi się. Granice zatem nie powinny być wynikiem kompromisu, ale należy je dostosować do poglądów osoby mniej tolerancyjnej w związku. Jest to dosyć istotne szczególnie w obliczu faktu, iż zdrada i związana z nią utrata zaufania jest najczęstszą przyczyną rozpadu związków.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/15.05.2016 20:43
Ale czy tester wierności do dobra sprawa? To jest kuszenie losu. Według mnie jako prywatnego detektywa lepiej jest zbierać dowody stanu faktycznego, a nie tworzenia sytuacji, które będą dla nas odpowiednie. Pozdrawiam Detektyw i zachęcam do korzystania z licencjonowanych detektywów. Jeżeli ktoś by potrzebował pomocy to mój numer 577-017-250 lub biuro(małpa)blackcat24.pl
/04.09.2014 21:09
A ja tam poszłam po całości i skorzystałam z usług agencji wierności sprawdzwiernosc Duzo czytalam o nich bo takich testerek jest teraz jak grzybów po deszczu i trzeba uważać ....Ale jak sie dowiedziałam ze sa od 2005 roku i maja najwieksze doswiadczenie w tym co robią A nie jakies dziewczynki z liceum w innych agencjach???To sie skusilam 8p Pozdrawiam i dziekuję panu Husarskiemu za czas poświęcony mi i pozytywne załatwienie sprawy.Klientka z Warszawy-Mokotów.
/10.07.2012 07:22
AguśI tak mnie nie pokonacie. Najwięcej oragzmf3w miałam 9 następujące jeden po drugim To niesamowite uczucie. Za każdym razem mam przynajmniej 3. Mf3j mąż jest niesamowity i mf3wi, że jestem wyjątkowa. Dodam, że jest to mf3j jedyny partner i nie wyobrażam sobie mieć innego (po ślubie jesteśmy już 13 lat:))) ).Pozdrawiam ZIMNE kobiety!!!
POKAŻ KOMENTARZE (5)