Wrażliwe sutki a pieszczoty piersi. Jak zamienić ból na przyjemność?

Wrażliwe sutki a pieszczoty piersi. Jak zamienić ból na przyjemność? fot. Adobe Stock
Trzeba tylko wiedzieć, na co i kiedy pozwolić partnerowi. Wtedy pieszczoty piersi staną się niezapomnianym doznaniem, mimo wrażliwych sutków.
/ 04.05.2018 11:05
Wrażliwe sutki a pieszczoty piersi. Jak zamienić ból na przyjemność? fot. Adobe Stock

Wrażliwość, a nawet ból sutków dotyka 8 na 10 kobiet i w większości przypadków związana jest z naturalnym zmianami zachodzącymi w organizmie np. z ciążą, menstruacją, dniami płodnymi lub dniami przed menstruacją, karmieniem piersią czy źle dobraną bielizną.
Bólu nie należy ignorować i lepiej zgłosić go lekarzowi pierwszego kontaktu albo ginekologowi, ale tkliwość sama w sobie nie jest jednostką chorobową, ani anomalią, wymagającą leczenia.  

Co oznacza ból piersi?

Wrażliwe sutki dla wytrawnych kochanków

Zacznijmy od tego, że kobieta powinna powiedzieć partnerowi czym spowodowana jest jej niechęć, zamiast unikać dotyku czy skrywać piersi w staniku. Szczerość w seksie zawsze popłaca. Kto wie czy dzięki temu wyznaniu niezdarny dotąd chłopak nie stanie się czulszym kochankiem?
Każda kobieta ma inny próg wrażliwości. Niektóre w czasie laktacji w ogóle nie wyobrażają sobie, aby ich piersi mogły być dotykane przez mężczyznę, inne miewają tkliwe sutki po orgazmie albo tuż przed nim. Czasami ból sutków spowodowany jest nieumiejętnymi pieszczotami.
Dobrym rozwiązaniem jest obserwowanie samej siebie i dzielenie się swoimi spostrzeżeniami z partnerem i szukania innych sposobów pobudzenia.

Kobieta to nie maszyna

W czasie bolesnych dni mężczyzna może rozpocząć grę wstępną od innych części ciała, nie zbliżając się do tkliwych sutków.
Piersi działają na płeć przeciwną, jak wabik, ale dobry kochanek wie, że nie należy ograniczać pieszczot wyłącznie do nich. Kobieta to nie maszyna uruchamiana trzema przyciskami – dwoma na górze i jednym na dole. Jej ciało posiada wiele stref erogennych. 

Równie podniecająca, jak biust jest szyja, ramiona, nadgarstki, wnętrze dłoni, wgłębienie nad łokciem albo położone poniżej okolice pępka, miednicy, pachwin, wnętrze ud, nie wspominając o pośladkach.
Mężczyzna może muskać je ustami, całować, zwilżać językiem albo spróbować mini masażu z olejkiem.

W „te” dni decyzja należy do niej

Zdecydowana większość pań woli, jeśli mężczyzna dotyka jej piersi już w zaawansowanym stadium pieszczot, ale nawet wtedy powinien skupić się na pieszczeniu całego biustu, a nie drażnieniu wyłącznie sutków.
Może spróbować objąć dłonią dolną część piersi i lekko ugnieść ją palcami, omijając drażliwe okolice albo przysunąć obie piersi do siebie.
Ważne, aby obserwował reakcje partnerki i wycofał się, jeśli zauważy, że sprawił jej ból. Zdarza się, że podniecona kobieta przestaje odczuwać dyskomfort i nie tylko pozwala dotknąć swoich sutków, ale też sama je drażni, ale to ona powinna zdecydować gdzie przebiega granica przyjemności.

Warto przeczytać też:Fellatio może otworzyć przed wami wrota nieba. Przekonaj się, że warto spróbowaćCzas przełamać tabu i odpowiedzieć na pytanie: czy w czasie okresu można uprawiać seks?Poznaj 5 zaskakujących faktów na temat sutkówJak urozmaicić grę wstępną?Orgazm to nie tylko jęki. Czasem nawet przy nim płaczemy, a czasem wcale go nie mamy. Czy istnieje recepta na osiągnięcie orgazmu?

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA