mrówki fot. Adobe Stock

Ratunku! W moim domu są latające mrówki!

Czy mrówki mogą latać? Okazuje się, że tak, ale tylko w okresie rozrodu. Takie zdolności mają hurtnice. Te same mrówki, które żyją w naszych ogródkach. Skrzydła wyrastają tylko przyszłym królowym i samcom. Wówczas latające mrówki mogą wpaść do domu i to w dużej liczbie. Co zrobić w takim wypadku?
Małgorzata Świgoń / 30.04.2018 04:49
mrówki fot. Adobe Stock

Przede wszystkim nie wpadać w panikę. Latające mrówki nie zagrzeją długo w naszym domu.  Mrówki, ale tylko samce i przyszłe królowe wylatują ze swoich podziemnych gniazd późnym latem. Są to tzw. loty godowe. Dochodzi podczas nich do zapłodnienia. Po tym akcie samce giną, zaś samice szukają miejsca, by założyć gniazdo. Jeśli nawet mrówki wpadną do naszego mieszkania - zajęte są wtedy same sobą i na pewno nie należy się ich obawiać. Z pewnością wkrótce się wyprowadzą.

Aby pozbyć się z domu latających mrówek, użyj takich samych preparatów, jak te, które odstraszają inne owady (spraye, aerozole). Dostępne są również urządzenia, która włącza się do kontaktu. Wytwarzają zapach, który zniechęci różne owady do odwiedzenia twojego domu. Są także urządzenia ultradźwiękowe oraz lampy wabiące, które wabią owady, a następnie je unicestwiają.

Najlepiej jednak, już na początku lata, zainstalować w oknach moskitiery – ochronią one także przed komarami, meszkami, muchami. I po kłopocie!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)