POLECAMY

Wiemy, która pozycja seksualna jest najpopularniejsza na świecie

Misjonarska, na jeźdźca, a może od tyłu? Domyślasz się, w jakiej pozycji uprawiamy najczęściej seks?
Małgorzata Germak / 3 tygodnie temu
Wiemy, która pozycja seksualna jest najpopularniejsza na świecie fot. Adobe Stock

Z badań przeprowadzonych na parach w Europie i USA wynika, że ponad 35% z nas najczęściej uprawia seks w pozycji „na pieska”. Pozycja misjonarska znalazła się na drugim miejscu, a na trzecim na jeźdźca. Potwierdzacie te statystyki?

Pozycja „na kanapkę” – jak wygląda i kto ją polubi?

Dlaczego lubimy seks „na pieska”?

Co takiego sprawia, że większość badanych wskazała pozycję „na pieska” jako numer jeden w ich sypialni? W tej pozycji, gdzie prawie całą kontrolę przejmuje mężczyzna, obie strony doświadczają silnych doznań. Penetracja w tej pozycji od tyłu jest bardzo głęboka, pobudzany jest też punkt G, więc może być lubiana przez kobiety. Mężczyzna z kolei ma w tej pozycji silne bodźce wzrokowe i poczucie dominacji.

Drugą w kolejności pozycją seksualną cieszącą się największym zainteresowaniem na świecie jest misjonarska, trzecie miejsce to jeździec. Potem długo, długo nic i na podobnym poziomie procentowym (około 4%) utrzymują się pozycje: 69, na łyżeczkę (szczególnie lubiana przez Polaków), z nogami do góry i odwrócony jeździec.

Ulubione pozycje – czy płeć ma znaczenie?

O ile w wypadku najbardziej popularnej pozycji „na pieska” płeć nie miała znaczenia (statystycznie wygrała i wśród kobiet, i wśród mężczyzn), to w pozostałych widać różnice upodobań. Z dwóch tysięcy przepytanych osób mężczyźni częściej wskazywali na pozycję na jeźdźca jako tę, w której chętnie się kochają. Kobiety inaczej – one wybierały w to miejsce pozycję misjonarską. W obu z nich partnerzy mają ze sobą kontakt wzrokowy, co pogłębia doznania.

W badaniu pojawiło się też pytanie o to, jakiej pozycji seksualnej chciałbyś najbardziej spróbować. Do czego przyznali się respondenci? Większość z nich marzy o wypróbowaniu pozycji na stole, 69 na stojąco, na taczkę i seksu analnego.

źródło: Zavamed

To też może cię zainteresować:Jaka pozycja seksualna jest najbardziej niebezpieczna?Jakie fryzury intymne u kobiet lubią mężczyźni? Zapytałyśmy ich o to!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 tygodnie temu
Właściwie odkąd odkryłam żel potęgujący doznania Libidizer, uwielbiam każdą pozycję. Po prostu żel genialnie się sprawdza. Delikatnie mrowi, rozgrzewa <3
/2 tygodnie temu
W moim przypadku zmiana pozycji nic nie dawała. Moja męskość przestała stawać na baczność. Brakowało mi Testosteronu. Postanowiłem pójść na badania i potwierdziło się to. na forum szukałem pomocy, gdyż moja żona myślała, ze to jej wina, że przestała być dla mnie atrakcyjna. Kupiłem sobie iqman teraz robimy to nawet kilka razy dziennie.