Najsilniejsze afrodyzjaki

Afrodyzjaki fot. Adobe Stock
Afrodyzjaki wzmagają pożądanie i zwiększają sprawność seksualną u kobiet i mężczyzn. Mogą pomagać również w walce ze stresem i poprawiają nastrój. Które afrodyzjaki mają najsilniejsze działanie? Dowiedz się, jaki afrodyzjak wybrać!
/ 12.08.2011 11:12
Afrodyzjaki fot. Adobe Stock

Jak działają na nas afrodyzjaki?

Na pytanie, który z afrodyzjaków działa najsilniej, postanowił odpowiedzieć profesor Massimo Marcone z kanadyjskiego uniwersytetu w Guelph. Wraz ze swoim studentem, Johnem Melnykiem, badali efekty uzyskane po spożyciu najbardziej popularnych afrodyzjaków.

Nie wszystkie afrodyzjaki działają w ten sam sposób – ze względu na rodzaj efektu, jaki powodują, możemy podzielić je na dwie grupy.

Do grupy pierwszej należą te afrodyzjaki, które zwiększają sprawność seksualną kobiet i mężczyzn, poprzez działanie na układ nerwowy lub poprawienie ukrwienia narządów płciowych.

Afrodyzjaki z grupy drugiej, mają za zadanie wzbudzić uczucie miłości w partnerze lub wzmocnić jego pożądanie w stosunku do konkretnej osoby. Należą do nich wszelkiego rodzaju miłosne eliksiry.

Najbardziej znane

Do najsilniejszych afrodyzjaków, które poprawiają funkcje seksualne, należą żeń-szeń, szafran i johimbina.

Zobacz też: Afrodyzjaki na talerzu

Żeń-szeń posiada wiele właściwości prozdrowotnych. Ma działanie antyoksydacyjne i przeciwnowotworowe, ułatwia również powrót do prawidłowej masy ciała i pomaga obniżać poziom glukozy we krwi. Korzeń żeń-szenia wpływa także na funkcjonowanie układu odpornościowego. Jako afrodyzjak zwiększa witalność, dodaje energii i redukuje napięcie związane ze stresem. Suplementy diety zawierające ten składnik dostępne są w formie tabletek lub nalewek. Żeń-szeń dodawany jest także do preparatów multiwitaminowych. W sklepach ze zdrową żywnością można kupić soki, ziołowe herbatki, a nawet kawę z jego dodatkiem.

Gdy nie przekonuje nas gorzki smak żeń-szenia, może warto sięgnąć po szafran? Ten żółto-pomarańczowy proszek otrzymywany jest z krokusów i uważany jest za najdroższą przyprawę na świecie. Szafran stosowany jest do przyprawiania ryżu, owoców morza, zup, ciast oraz napojów, nadając potrawom charakterystyczny, żółty odcień. Stosować można go wraz z innymi przyprawami, takimi jak bazylia i oregano.

Najbardziej egzotycznym afrodyzjakiem z tej grupy, jest bez wątpienia johimbina – substancja znajdująca się w korze afrykańskiej johimby lekarskiej. Oprócz typowego działania, jakim jest rozszerzanie naczyń krwionośnych i korzystny wpływ na pracę narządów płciowych, johimbina posiada także inne właściwości. Pomaga leczyć zaburzenia związane z brakiem orgazmu, oziębłością, a także wzmaga doznania dotykowe.

Polecamy: Johimbina - najlepszy afrodyzjak?

Jak wzmagać pożądanie?

Okazuje się, że zwycięzcami w konkursie na najsilniejszy afrodyzjak wzmagający pożądanie, zostały dwie rośliny z Ameryki Południowej – muira puama i maca.

Sproszkowane korzenie tych roślin znacznie zwiększają libido. Korzenie macy mają także działanie energetyzujące. Dodatkowo maca wpływa pozytywnie na jakość ejakulatu, poprzez zwiększanie objętości nasienia, liczby plemników i poprawę ich ruchliwości. Muira puama i maca, podobnie jak inne afrodyzjaki, dostępne są jako suplementy diety.

Redakcja poleca

REKLAMA