Afrodyzjaki fot. Adobe Stock

Najsilniejsze afrodyzjaki

Afrodyzjaki wzmagają pożądanie i zwiększają sprawność seksualną u kobiet i mężczyzn. Mogą pomagać również w walce ze stresem i poprawiają nastrój. Które afrodyzjaki mają najsilniejsze działanie? Dowiedz się, jaki afrodyzjak wybrać!
/ 12.08.2011 11:12
Afrodyzjaki fot. Adobe Stock

Jak działają na nas afrodyzjaki?

Na pytanie, który z afrodyzjaków działa najsilniej, postanowił odpowiedzieć profesor Massimo Marcone z kanadyjskiego uniwersytetu w Guelph. Wraz ze swoim studentem, Johnem Melnykiem, badali efekty uzyskane po spożyciu najbardziej popularnych afrodyzjaków.

Nie wszystkie afrodyzjaki działają w ten sam sposób – ze względu na rodzaj efektu, jaki powodują, możemy podzielić je na dwie grupy.

Do grupy pierwszej należą te afrodyzjaki, które zwiększają sprawność seksualną kobiet i mężczyzn, poprzez działanie na układ nerwowy lub poprawienie ukrwienia narządów płciowych.

Afrodyzjaki z grupy drugiej, mają za zadanie wzbudzić uczucie miłości w partnerze lub wzmocnić jego pożądanie w stosunku do konkretnej osoby. Należą do nich wszelkiego rodzaju miłosne eliksiry.

Najbardziej znane

Do najsilniejszych afrodyzjaków, które poprawiają funkcje seksualne, należą żeń-szeń, szafran i johimbina.

Zobacz też: Afrodyzjaki na talerzu

Żeń-szeń posiada wiele właściwości prozdrowotnych. Ma działanie antyoksydacyjne i przeciwnowotworowe, ułatwia również powrót do prawidłowej masy ciała i pomaga obniżać poziom glukozy we krwi. Korzeń żeń-szenia wpływa także na funkcjonowanie układu odpornościowego. Jako afrodyzjak zwiększa witalność, dodaje energii i redukuje napięcie związane ze stresem. Suplementy diety zawierające ten składnik dostępne są w formie tabletek lub nalewek. Żeń-szeń dodawany jest także do preparatów multiwitaminowych. W sklepach ze zdrową żywnością można kupić soki, ziołowe herbatki, a nawet kawę z jego dodatkiem.

Gdy nie przekonuje nas gorzki smak żeń-szenia, może warto sięgnąć po szafran? Ten żółto-pomarańczowy proszek otrzymywany jest z krokusów i uważany jest za najdroższą przyprawę na świecie. Szafran stosowany jest do przyprawiania ryżu, owoców morza, zup, ciast oraz napojów, nadając potrawom charakterystyczny, żółty odcień. Stosować można go wraz z innymi przyprawami, takimi jak bazylia i oregano.

Najbardziej egzotycznym afrodyzjakiem z tej grupy, jest bez wątpienia johimbina – substancja znajdująca się w korze afrykańskiej johimby lekarskiej. Oprócz typowego działania, jakim jest rozszerzanie naczyń krwionośnych i korzystny wpływ na pracę narządów płciowych, johimbina posiada także inne właściwości. Pomaga leczyć zaburzenia związane z brakiem orgazmu, oziębłością, a także wzmaga doznania dotykowe.

Polecamy: Johimbina - najlepszy afrodyzjak?

Jak wzmagać pożądanie?

Okazuje się, że zwycięzcami w konkursie na najsilniejszy afrodyzjak wzmagający pożądanie, zostały dwie rośliny z Ameryki Południowej – muira puama i maca.

Sproszkowane korzenie tych roślin znacznie zwiększają libido. Korzenie macy mają także działanie energetyzujące. Dodatkowo maca wpływa pozytywnie na jakość ejakulatu, poprzez zwiększanie objętości nasienia, liczby plemników i poprawę ich ruchliwości. Muira puama i maca, podobnie jak inne afrodyzjaki, dostępne są jako suplementy diety.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/30.01.2018 18:27
Polecam ten afrodyzjak potęgujący doznania, wystarczy tylko osiem kropel, aby rozpalić każdą kobietę! Jest przy tym całkowicie bezpieczny dla zdrowia...sprawdźcie sami :) Więcej szczegółów na https://tinyurl.com/yd37y5oa
/13.07.2015 14:09
A dla mnie najlepszym afrodyzjakiem są feromony. Odkąd zaczęłam ich uzywać ( zamawiałam na pherowin.pl) zauważyłam że cieszę się znacznie większym powodzeniem, co dodaje uroku mojemu obecnemu związkowi. Faceci się za mną oglądają, mój jest trochę zazdrosny dzięki czemu coraz bardziej się stara:)
/16.05.2015 09:35
http://naina.eu - Polecam wam te perfumy. Są naprawdę dobre. Polecam je wam.
POKAŻ KOMENTARZE (9)