Zwykle osoby otyłe mają wiele barier emocjonalnych uniemożliwiających im podjęcie decyzji o współżyciu

Jakie produkty poprawiają libido?

Jeśli w Twojej sypialni wieje nudą, a pościel już nie pachnie ogniem Waszych ciał, użyj tajemnej broni z własnej kuchni – jedzenia. Coraz więcej dowodów wskazuje na to, że niektóre witaminy i składniki żywności mogą poprawić libido. Jakie produkty zwiększają zatem ochotę na seks? Przedstawiamy 6 najważniejszych!
/ 08.04.2011 10:21
Zwykle osoby otyłe mają wiele barier emocjonalnych uniemożliwiających im podjęcie decyzji o współżyciu

1. Awokado

Jest bogate w tłuszcze nienasycone i ma niską zawartość tłuszczów nasyconych, co czyni je dobrym dla układu krążenia. Wszystko, co utrzymuje zdrowe bicie serca, pomaga zachować właściwy przepływ krwi do odpowiednich partii ciała.

Jak to się przekłada na seks? Mężczyźni z chorobami serca dwa razy częściej cierpią z powodu zaburzeń erekcji. Awokado powinno więc znaleźć się w ich menu, wtedy pomoże uniknąć kłopotów ze zdrowiem i problemów łóżkowych.

Zobacz też: Afrodyzjaki - czym są?

2. Owoce morza

Pomimo swojej śliskiej, niepozornej i mało atrakcyjnej powierzchowności, ostrygi są najbardziej znanym afrodyzjakiem. To także jedno z najlepszych źródeł cynku, który wpływa korzystnie na zwiększenie libido.

Podobne działanie mają inne morskie przysmaki, np. ryby – szczególnie łosoś i śledź. Zawierają one kwasy omega-3 utrzymujące serce w zdrowiu.

3. Rukola

Witaminy, minerały i antyoksydanty zawarte w zielonych liściach rukoli wpływają korzystnie na życie seksualne, ponieważ blokują wchłanianie szkodliwych dla naszego organizmu substancji, odpowiedzialnych m.in. za spadek libido.

4. Czekolada

Za panowania Ludwika XIV była swoistą formą zaproszenia do sypialni. Jest uznawana jako afrodyzjak ze względu na swoje antydepresyjne i wzmacniające działanie. Wpływa także na stężenie neuroprzekaźników w mózgu i sprawia, że poprawia się nastrój i zwiększa ochota na seks.

Zobacz też: Afrodyzjaki na talerzu

5. Migdały

Posiadają wiele składników odżywczych i są bogate w mikroelementy, które pełnią istotną rolę w poprawie zdrowia, życia seksualnego i reprodukcji. Cynk pomaga zwiększyć libido i pożądanie seksualne – nie do końca zbadano dlaczego, ale wiadomo, że to działa.

6. Truskawki

Nie bez powodu mają czerwony kolor, kojarzony z miłością i uniesieniami. Faktycznie mogą im dopomóc – zawierają kwas foliowy i witaminę B, które chronią kobietę w ciąży przed uszkodzeniami płodu i zwiększają liczbę plemników. Są zatem doskonałe zarówno „przed” jak i „po”.

Warto poznać inne przysmaki, które masz w swojej lodówce. To, co nie działa na innych, może podziałać na Ciebie. Wspólne przyrządzenie posiłku z partnerem będzie doskonałą okazją do przetestowania prywatnych, afrodyzjakowych preferencji.