Kiedy on nie może

Kiedy on nie może

Może zdarzyć się tak, że to Twój parter nie będzie miał ochoty na seks. Co wtedy zrobić?
/ 19.05.2010 12:46
Kiedy on nie może

Ważna rola seksu

Jeśli życie seksualne partnerów jest nieudane, wówczas bardzo prawdopodobne, że pojawią się konflikty na innych obszarach wspólnego życia. Nie zawsze partnerzy mają ochotę na zbliżenie i chociaż może to prowadzić do nieporozumień, to łatwiej jest to zaakceptować niż fakt, że mężczyzna nie może współżyć z powodu niedyspozycji. Jest to sytuacja trudna dla obojga partnerów, a jeśli nie mają odwagi, aby o tym porozmawiać może się to przerodzić w frustrację i niepotrzebne domysły.

Nie szukaj winy w sobie! Jesteś seksowna!

Kobieta bardzo często szuka winy w sobie. Myśli, że nie jest już dla swojego partnera atrakcyjna, nie pociąga go. Często też przychodzą myśli obciążające męża czy narzeczonego, że dopuścił się zdrady, ma jakieś dysfunkcje, jest chory. Bardzo łatwo urazić mężczyznę, jeśli się zwróci na to uwagę w sposób nietaktowny i ośmieszający.

Dlatego też dobrze byłoby najpierw zastanowić się jakie mogą być przyczyny, a dopiero później oceniać. A przyczyn może być bardzo wiele i najczęściej są one prozaiczne i niegroźne. Przede wszystkim znaczenie ma tryb życia, czyli sposób odżywiania, aktywność, sprawność fizyczna.

Te czynniki mają ogromny wpływ na ogólną wydolność organizmu, a co za tym idzie również na życie seksualne.

Często niedyspozycja jest spowodowana nadmiernym obciążeniem fizycznym, czyli ogólnym zmęczeniem organizmu. Także zbytnie obciążenie psychiczne ma ogromny wpływ na jakość seksu. Stres, warunki pracy, zadania wykonywane pod presją czasu, kłopoty w domu nie pomagają w zrelaksowaniu się.

Zobacz też : Wspólne uczenie się seksu

Oczywiście przyczyny mogą być również zdrowotne i jeśli taki stan utrzymuje się przez długi okres czasu to należy skonsultować się ze specjalistą. Najczęściej jest to jednak bardziej błaha przyczyna, jednak również nie można jej bagatelizować, gdyż długotrwała niedyspozycja może być frustrująca i wówczas następuje sprzężenie zwrotne, ponieważ odbija się na to relacjach z partnerką.

Dlatego warto szczerze porozmawiać, ponieważ to ułatwia uświadomienie sobie prawdziwego powodu zaistniałego problemu, a co za tym idzie podjęcia kroków do jego rozwiązania.

Zobacz też : Cichy seks