5 trików jak poprawić swoje libido

Nie masz ochoty na seks?Zmień to!

Nie masz ochoty na seks? Chciałbyś być gorącą kochanką ale twój umysł jest zbyt chłodny? Szukasz sposobów jak poczuć znowu ogień?

5 trików jak poprawić swoje libido

prphotos.com

Libido nie jest cechą genetyczną daną raz na zawsze. Zwłaszcza u kobiet, popęd seksualny podlega ciągłym fluktuacjom związanym z cyklami hormonalnymi, zmianami życiowymi, sytuacją rodzinna, stresem, wiekiem. W rezultacie nawet te z nas, które kiedyś mogłyby to robić zawsze i wszędzie mają okresy totalnego odrętwienia i oziębłości. To normalne, ale nie oznacza, że nie można nic problemowi zaradzić. Wręcz przeciwnie, libido świetnie reaguje na odpowiednie bodźce, zaś długie utrzymywanie się w stanie awersji do seksu tylko zmniejsza nasze szanse na powrót do formy i podkopuje związek.

Oto pięć niezawodnych wskazówek jak poprawić swoje libido

1. Stymuluj umysł

To mózg a nie pochwa czy łechtaczka stoją za naszym pożądaniem. Gdy długo się nie podniecamy pewne obszary ulegają dezaktywacji i nawet nagi Ryan Gosling w pełnej gotowości nie zrobiłby na nas wrażenia, co dopiero własny partner. Dlatego tak ważne jest, aby zacząć od wykorzystania wyobraźni i zmysłów do przeżywania teoretycznych podniet. Posłużyć ci tu może erotyka w formie książek i filmów, fantazje, zwracanie uwagi na przystojnych mężczyzn czy kobiety i wyobrażanie ich sobie nagich, wspominanie dawnych gorących scen.

2. Przestań mówić „nie”

W aktywnym życiu seksualnym często przeszkadza nam negatywne nastawienie – mamy pretensje do partnera, czujemy zmęczenie, jesteśmy rozczarowane swoim wyglądem; zaczynamy traktować seks jak zło konieczne a potem nawet coś do nawykowego unikania. Jeśli chcesz poprawić swoje libido, musisz przezwyciężyć to w sobie i nawet jeśli kompletnie nie masz ochoty, zacznij mówić „tak”, zacznij cieszyć się wizję wieczoru, mówić partnerowi o swojej ochocie. To sztuczne narzucenie szybko stanie się rzeczywistością…

3. Masturbuj się

Codziennie. Znajdź chwilę każdego dnia, w którą możesz wpleść stałą rutynę robienia sobie dobrze – może to być kąpiel, prysznic, wieczór w łóżku czy poranek gdy wszyscy śpią. Nie dawaj za wygraną i zawsze staraj doprowadzić się do orgazmu – nic tak nie rozgrzewa wszystkich zmysłów. Jeśli potrzebujesz, możesz zainwestować w wibrator, dildo lub stymulator łechtaczki, które usprawnią proces.

4. Zadbaj o siebie

Kobieta atrakcyjna, to kobieta mająca znacznie więcej ochoty na seks. Jest to próżne, ale prawdziwe, bo dobre samopoczucie i świadomość własnego seksapilu stymulują wydzielanie hormonów szczęścia w mózgu i czynią nas bardziej podekscytowanymi. Nie ma lepszego bodźca dla kobiety, niż poczucie że pożądają ją mężczyźni. Zadbaj więc o siebie – idź do fryzjera, zrzuć kilka kilo, kup ładną bieliznę, zacznij chodzić z wciągniętym brzuchem i wypchniętą piersią, masuj codziennie całe ciało ujędrniającymi kremami, ogol okolice bikini, pomyśl o nowych perfumach…

5. Rozwiąż problemy

To co często zaciążą na naszym życiu seksualnym i ochocie do gry miłosnej, to zaszłości i złe doświadczenia zniechęcające do seksu. Aby poprawić swoje libido i cieszyć się pieszczotami i orgazmami, musisz poradzić sobie z oporami i konfliktami – najlepiej rozmawiając szczerze z partnerem lub seksuologiem. Nie zaszkodzi też wypisanie na kartce czynników, które powodują, że nie masz chęci na współżycie i krytyczne ich przeanalizowanie. Seks jest wspaniałym elementem życia i twoje powody na pewno nie są dość dobre, aby z niego rezygnować.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/3 lata temu
porady fajne, jednak czasem nie sa wystarczajace, jak wtedy kiedy kobieta ma problemy z nawilzeniem pochwy, co moze sie zdarzyc z roznych przyczyn, np.hormonalnych, u mnie tak wlasnie bylo, przez co nie mialam wogole ochoty na seks, bo zawsze mnie bolalo i szczypalo, pomogl mi dopiero HydroVag, dopochwowoe globulki nawilzajace, po tygodniu kuracji nawilzenie powrocilo, a wraz z nim libido:)
/3 lata temu
nawet jeśli kompletnie nie masz ochoty, zacznij mówić „tak”. no rzeczywiście zmuszanie się na pewno będzie miało pozytywny wpływ.
/4 lata temu
ja polecam swój sprawdzony sposób (maż też go popiera) http://cc1.pl/asiczka
POKAŻ KOMENTARZE (5)