5 trików jak poprawić swoje libido

Nie masz ochoty na seks?Zmień to!
/ 11.05.2014 07:06

Nie masz ochoty na seks? Chciałbyś być gorącą kochanką ale twój umysł jest zbyt chłodny? Szukasz sposobów jak poczuć znowu ogień?

5 trików jak poprawić swoje libido

prphotos.com

Libido nie jest cechą genetyczną daną raz na zawsze. Zwłaszcza u kobiet, popęd seksualny podlega ciągłym fluktuacjom związanym z cyklami hormonalnymi, zmianami życiowymi, sytuacją rodzinna, stresem, wiekiem. W rezultacie nawet te z nas, które kiedyś mogłyby to robić zawsze i wszędzie mają okresy totalnego odrętwienia i oziębłości. To normalne, ale nie oznacza, że nie można nic problemowi zaradzić. Wręcz przeciwnie, libido świetnie reaguje na odpowiednie bodźce, zaś długie utrzymywanie się w stanie awersji do seksu tylko zmniejsza nasze szanse na powrót do formy i podkopuje związek.

Oto pięć niezawodnych wskazówek jak poprawić swoje libido

1. Stymuluj umysł

To mózg a nie pochwa czy łechtaczka stoją za naszym pożądaniem. Gdy długo się nie podniecamy pewne obszary ulegają dezaktywacji i nawet nagi Ryan Gosling w pełnej gotowości nie zrobiłby na nas wrażenia, co dopiero własny partner. Dlatego tak ważne jest, aby zacząć od wykorzystania wyobraźni i zmysłów do przeżywania teoretycznych podniet. Posłużyć ci tu może erotyka w formie książek i filmów, fantazje, zwracanie uwagi na przystojnych mężczyzn czy kobiety i wyobrażanie ich sobie nagich, wspominanie dawnych gorących scen.

2. Przestań mówić „nie”

W aktywnym życiu seksualnym często przeszkadza nam negatywne nastawienie – mamy pretensje do partnera, czujemy zmęczenie, jesteśmy rozczarowane swoim wyglądem; zaczynamy traktować seks jak zło konieczne a potem nawet coś do nawykowego unikania. Jeśli chcesz poprawić swoje libido, musisz przezwyciężyć to w sobie i nawet jeśli kompletnie nie masz ochoty, zacznij mówić „tak”, zacznij cieszyć się wizję wieczoru, mówić partnerowi o swojej ochocie. To sztuczne narzucenie szybko stanie się rzeczywistością…

3. Masturbuj się

Codziennie. Znajdź chwilę każdego dnia, w którą możesz wpleść stałą rutynę robienia sobie dobrze – może to być kąpiel, prysznic, wieczór w łóżku czy poranek gdy wszyscy śpią. Nie dawaj za wygraną i zawsze staraj doprowadzić się do orgazmu – nic tak nie rozgrzewa wszystkich zmysłów. Jeśli potrzebujesz, możesz zainwestować w wibrator, dildo lub stymulator łechtaczki, które usprawnią proces.

4. Zadbaj o siebie

Kobieta atrakcyjna, to kobieta mająca znacznie więcej ochoty na seks. Jest to próżne, ale prawdziwe, bo dobre samopoczucie i świadomość własnego seksapilu stymulują wydzielanie hormonów szczęścia w mózgu i czynią nas bardziej podekscytowanymi. Nie ma lepszego bodźca dla kobiety, niż poczucie że pożądają ją mężczyźni. Zadbaj więc o siebie – idź do fryzjera, zrzuć kilka kilo, kup ładną bieliznę, zacznij chodzić z wciągniętym brzuchem i wypchniętą piersią, masuj codziennie całe ciało ujędrniającymi kremami, ogol okolice bikini, pomyśl o nowych perfumach…

5. Rozwiąż problemy

To co często zaciążą na naszym życiu seksualnym i ochocie do gry miłosnej, to zaszłości i złe doświadczenia zniechęcające do seksu. Aby poprawić swoje libido i cieszyć się pieszczotami i orgazmami, musisz poradzić sobie z oporami i konfliktami – najlepiej rozmawiając szczerze z partnerem lub seksuologiem. Nie zaszkodzi też wypisanie na kartce czynników, które powodują, że nie masz chęci na współżycie i krytyczne ich przeanalizowanie. Seks jest wspaniałym elementem życia i twoje powody na pewno nie są dość dobre, aby z niego rezygnować.