dildo fot. Adobe Stock

Dildo czy wibrator – co wybrać? (porównanie)

Mają różne kształty i rozmiary. Czym się charakteryzują i jak wybrać gadżet idealny dla siebie?
/ 11.05.2018 13:29
dildo fot. Adobe Stock

Żeby lepiej poznać własne ciało i mieć świadomość tego, co nas pobudza. Żeby urozmaicić życie seksualne. Z ciekawości. Powodów, dla których kobiety decydują się na seks-gadżety może być wiele. I każdy jest dobry. Jeśli już wiesz, że jesteś zainteresowana i ty, pewnie potrzebujesz podpowiedzi, co wybrać – dildo czy wibrator.

Wibrator powstał w XIX wieku, gdy lekarze leczyli... doprowadzając do orgazmu. Jak używać tej zabawki?

Dlaczego warto zaopatrzyć się w erotyczny gadżet?

Rozładowanie napięcia seksualnego jest czymś naturalnym i niezbędnym. Masturbacja to świetny sposób na poradzenie sobie ze stresem i bezsennością. Według seksuologów orgazm potrafi działać przeciwbólowo. To nie koniec zalet masturbacji (w której dildo lub wibrator bardzo się przydają). Według badań kobiety używające wibratorów nie mają problemów z nawilżeniem pochwy podczas stosunku płciowego z partnerem i łatwiej osiągają orgazmy.  Czy to wszystko brzmi wystarczająco zachęcająco? Jeśli tak, to pora dowiedzieć się, jaki gadżet będzie dla ciebie najlepszy.

Czym się różni dildo od wibratora?

Niektórzy dildo nazywają gorszym wibratorem. Niesłusznie. Jest po prostu innym gadżetem. Przede wszystkim dildo nie ma wbudowanego silniczka, który zasila mechanizm wibrujący. Dzięki temu jest bezgłośne, co dla wielu kobiet ma znaczenie. Dildo umożliwia stymulację we własnym tempie.

Wibrator to młodszy i nowocześniejszy brat dilda. Wibratorów jest bardzo wiele rodzajów. Są małe, typu bullet, wyglądające jak jajko. Łechtaczkowe, które ze względu na swój kształt, jak można się domyślić, służą do stymulowania łechtaczki. Wibrator królik przeznaczony jest do równoczesnej penetracji i stymulacji łechtaczki. Są też typu różdżka z elastyczną główką.

Co wybrać - dildo czy wibrator?

Dildo nada się dla początkujących. To też gadżet dla ciebie, jeśli podczas masturbowania się potrzebujesz skupienia i ciszy. Używanie go jest bliskie naturalnym pieszczotom. Możesz go też używać razem z partnerem w ramach urozmaicenia doznań w sypialni. Jeśli myślisz o kupnie dilda, musisz wiedzieć, że są dwa rodzaje – waginalne i analne. Różnią się stopniem twardości. Przy wybieraniu konkretnego modelu zwróć uwagę na jego długość i obwód.

Podczas wyboru wibratora też kieruj się kilkoma aspektami. Pierwszy to poziom wibracji – nie zawsze mocne są najlepsze, niektóre kobiety, mniej doświadczone, wolą delikatniejsze wibracje. Ważna jest też głośność – przeczytaj na ten temat opinie w internecie, jeśli nie masz okazji własnoręcznie włączyć i sprawdzić wibratora. Nie bez znaczenia jest też materiał. Wibratory mogą być wykonane z silikonu medycznego (bezpieczny i przyjemny w dotyku), z elastometru czy plastiku (lepiej przenosi wibracje), są też wibratory metalowe i szklane.
Poza tym przed zakupem zastanów się, jakiej i jak silnej stymulacji potrzebujesz. Wtedy łatwiej ci będzie zawęzić obszar poszukiwań.

Czytaj też:W pogoni za orgazmem. Czy można się go nauczyć?Gdzie się podziała chemia i pożądanie? Zobacz, jak nabrać ochoty na seks (patenty dla obojga!