Fryzury intymne fot. Fotolia

Fryzury intymne

Fryzury, kolory, tatuaże, rysunki to nie tylko ekstremalne propozycje dla odważnych
/ 01.08.2014 09:32
Fryzury intymne fot. Fotolia
Fryzury intymne stają się coraz bardziej popularne. Moda na zdobienie ciała dotarła do... bikini! Fryzury, kolory, tatuaże, rysunki to nie tylko ekstremalne propozycje dla odważnych. To po prostu oryginalny sposób na podkreślenie kobiecości. Zmysłowy, zabawny, nowoczesny. Eksperyment na wakacje, pomysł na zabawę we dwoje.

Fryzury intywne - idzie nowe!

Pamiętacie reklamę ubrań marki Gucci, która wywołała skandal: seksowna dziewczyna oparta o ścianę i facet klęczący przed nią? Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że firmowa literka "G" utworzona jest z wydepilowanych włosów łonowych. Nieprzyzwoitość czy wyzwolenie? Nowa estetyka nagości chętnie zagląda pod bieliznę. To nie gorszy. Znamy swoje ciała, odważniej patrzymy na to, co w nich piękne. Chętnie je zdobimy. Tatuaże na plecach, pośladkach. To naturalne, że chcemy czegoś więcej. Modelka z reklamy prezentuje intymną fryzurę. To tylko inspiracja. Ty decydujesz, czy chcesz taką mieć. I czy pokażesz ją całemu światu czy... nikomu.

Fryzury intymne czyli sięgaj, gdzie wzrok... sięga!

Nie pokażesz się na plaży z niewydepilowanymi pachami i z nie do końca gładkim bikini. Granice depilacji przesuwają się wraz z krojem modnych kostiumów. W tym sezonie obowiązują maksymalnie wycięte, czasami na symbolicznych sznureczkach. A kryteria mody są bezwzględne. Wycięte bikini oznacza absolutnie gładką, pozbawioną włosów skórę. Od tej zasady nie ma żadnych odstępstw. Może więc czas również na modne fryzury intymne?


Bogini bikini

Oglądając reklamę Gucci, trzeba wiedzieć, że pozbawione włosów intymne miejsca nie są wymysłem czasów współczesnych. Wprawdzie długie suknie purytańskiego średniowiecza pozwalały zapomnieć o takich częściach ciała jak łono, ale tradycja ich depilowania pochodzi z czasów znacznie wcześniejszych. W świecie starożytnym świadczyć miała o majętności i pozycji społecznej. Tylko ludzie najbardziej zamożni mieli ciała absolutnie gładkie, podobne do boskich. I coś w tym jest! Skóra jak odlana z brązu, gładka w każdym miejscu, nawet po zdjęciu bielizny, i już wydajemy się sobie dużo bardziej doskonałe.

Wenus współczesna

Moda na golenie cienkich pasków (tzw. brazylijska depilacja) dotarła do nas z krajów latynoskich, w których kult pięknego, zmysłowego ciała stał się obsesją. Ta fryzura to wynik kobiecej próżności. Cienki pasek włosów optycznie wysmukla ciało. Za pomocą zmywalnych farb można nadać mu odważne kolory, przyciemniać i rozjaśniać. Platynowy blond kusząco wygląda na opalonej skórze. Zwłaszcza w towarzystwie biżuterii. Cienkie łańcuszki w talii i na biodrach dodają seksapilu.

Kurs tworzenia fryzur intymnych, czyli kilka praktycznych rad

Depilacja
Bikini najlepiej depilować woskiem w salonie. Kształty jakie może mieć fryzura intymna czyli serduszka, gwiazdki, wymagają wyjątkowo wprawnej ręki (szablon odrysowuje się na skórze). Ale każda kosmetyczka poradzi sobie z depilacją cienkiego paska, kwadratem czy małym trójkątem. Całkowita depilacja to spokój na minimum trzy tygodnie. Na lato bardzo praktyczna. Koszt: od 20 do 100 zł (zależy od wzoru).
Farbowanie
Do farbowania delikatnych okolic nie używaj farb z amoniakiem (wyjątek: rozjaśnienie włosów). Kup łagodny toner w jednorazowej saszetce. Na mały fragment ciała szkoda rozpoczynać całe opakowanie farby. Do eksperymentów na jedną noc można użyć kolorowych maskar i farbek do ciała.
Pielęgnacja
Wydepilowana skóra w okolicach bikini wymaga codziennego nawilżania balsamem. Częste peelingi zapobiegną nieestetycznemu wrastaniu włosów.
Tatuaże
Kup naklejane. Najprostsze przykleja się wodą, profesjonalne z użyciem alkoholu.

Joanna Winiarska/Uroda
Zdjęcia: Beata Wielgosz

Więcej: