Czego nie robić, by nie spłoszyć nastroju?

Czego nie robić, by nie spłoszyć nastroju?

Jak się zachować (nawet w sytuacji ekstremalnego zaskoczenia) aby nie spłoszyć nastroju w sypialni, docenić trud partnera i mieć wyjątkowo udany seks?
/ 23.04.2011 20:04
Czego nie robić, by nie spłoszyć nastroju?

W zależności od temperamentu ludzie różnie reagują na zaaranżowanie sytuacji intymnej. Niekiedy zaskoczenie jest tak duże, że zamiast docenić trud partnera zachowujemy się sztucznie a nawet szyderczo: "A co Ci przyszło do głowy z tymi koronkami po dziesięciu latach małżeństwa?". I już romantyczny nastrój prysł.

Dlaczego tak reagujemy

Często przyzwyczajenie sprawia, że parter, z którym jesteście razem od wielu lat, staje się tak nieodłącznym elementem Waszego życia, że jakakolwiek zmiana jego zachowania burzy ten porządek. Skoro było dobrze przez kilka lat i nie trzeba było wprowadzać zmian, to dlaczego ta zmiana teraz?

Wiele osób widząc zmianę w zachowaniu partnera i to często zmianę na lepsze wysnuwa podejrzenia: "co się takiego stało, że on/ona tak się zachowuje?" A może zwyczajnie Twoja druga połówka postanowiła przejąć inicjatywę, bo źle się czuje z ustalonym porządkiem Waszego życia erotycznego i odczuwa rutynę.

Czego nie wolno robić w sypialni

Gdy zaskoczy Cię romantyczna kolacja - nigdy nie wyszydzaj tego pomysłu. Nawet jeśli masz za sobą trudny dzień - daj się ponieść tej chwili relaksu. Nie reaguj nerwowo, nie mów, że masz dużo pracy i nie masz czasu na takie zabawy.

Może właśnie Twój partner zauważył Twoje zmęczenie i postanowił niecą Cię zrelaksować. Oczywiście Twoje zaskoczenie może spowodować, że w pierwszej chwili będziesz zdezorientowany. Daj sobie jednak chwilę czasu, przecież to świetny pomysł, by zapomnieć na moment o zmartwieniach i obowiązkach. Przecież nie ma nic cenniejszego niż oddanie bliskiej osoby.

Polecamy: Gry erotyczne - czemu nie?

Daj się ponieść miłosnemu uniesieniu

Kiedy już ochłoniesz daj się porwać grze, która przygotował dla Was Twój partner lub partnerka. Może będzie to romantyczna kolacja, a może uczta na wzór rzymski - para kochanków pośród talerzy i pater z owocami? Może będzie to taniec, który przypomni dawne chwile?

Uszanuj każdy pomysł jaki ma dla ciebie Twoja druga połówka - przecież w slalomie między zawodowymi i domowymi obowiązkami nie możecie zapomnieć o sobie.

Czytaj także: Czy wiesz, że dystans w związku zbliża w łóżku?