5 sposobów dla kobiet na osiągnięcie orgazmu (RADY EKSPERTÓW)

Zobacz, jak wyłączyć głowę, wyluzować się i cieszyć się seksem!
Małgorzata Germak / 21.08.2019 11:47

Dla mężczyzn seks zazwyczaj kończy się orgazmem, kobiety nie mają takiej gwarancji. Badania opublikowane na łamach „The Journal of Sex and Marital Therapy” objęło ponad 2 tysiące kobiet powyżej 18. roku życia. Wykazało, że zaledwie 18% z nich osiągnęło orgazm w trakcie klasycznego zbliżenia z penetracją. Dodanie stymulacji łechtaczki podczas seksu sprawiło że aż o 37% więcej kobiet osiągnęło orgazm. Nadal jednak wiele z nas ma trudności z osiągnięciem pełnej rozkoszy w łóżku.

Jak to wygląda w porównaniu do mężczyzn? W badaniu przeprowadzonym na szeroką skalę - przebadano ponad 52 tysiące osób i aż 95% mężczyzn przyznało, że bez problemu osiąga orgazm podczas seksu.

Seksuolodzy podkreślają, że w dzisiejszych czasach kobiety są pod ogromną presją - zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i życie seksualne. Mają być piękne, zadbane, zawsze mieć ochotę i zawsze mieć orgazm. Media społecznościowe nie pomagają. Tymczasem wcale nie musisz mieć zawsze orgazmu i masz prawo mieć trudności z jego osiągnięciem. Dobra wiadomość jest taka, że można nauczyć się go osiągać. Potrzeba trochę czasu i pracy.

Dlaczego nie mogę mieć orgazmu?

U każdej kobiety to będzie indywidualna kwestia, ale według ekspertów, jest kilka najbardziej prawdopodobnych przyczyn.

Dużo trudności z osiągnięciem orgazmu u kobiet wynika z ich małego zainteresowania seksualnego. Jeśli myśl o uprawianiu seksu nie kręci cię, trudno będzie ci osiągnąć mocne podniecenie i w efekcie orgazm
– uważa dr Sarah Murray, terapeutka seksualna.

13 sposobów jak poprawić libido

Kobiety mogą stracić zainteresowanie seksem z wielu powodów. „Jeśli mamy kryzys w związku albo czujemy się rozłączone emocjonalnie od partnera, sfrustrowane lub niezrozumiane - wtedy ciężko mieć ochotę na bliskość i seks” – mówi dr Murray. Inne kobiety są tak zajęte życiem zawodowym, że nie starcza im już czasu i energii, żeby zainteresować się seksem.
Poza tym w grę wchodzą czynniki biologiczne, jak suchość pochwy czy choroby. Dlatego przyczyny niskiego libido zawsze warto diagnozować indywidualnie u lekarza.

Jak mieć orgazm?

Na szczęście istnieje wiele sposobów, żeby dowiedzieć się, co działa na twoje ciało i jakiego rodzaju pieszczoty i pobudzenie doprowadzą cię do orgazmu. Zobacz, co radzą seksuolodzy - może któraś z metod sprawdzi się właśnie u ciebie.
Zobacz 5 sposobów, by mieć orgazm.

Czytaj też:10 rzeczy, które warto sobie nawzajem mówić w związku. Zacznij już dziś!7 błędów, które kobiety popełniają będąc w związku