8 sygnałów, że ON jest twoją bratnią duszą

Czy istnieje ktoś idealnie dopasowany do nas? Taka druga połówka, z którą jest nam pisane być? Psychologowie twierdzą, że tak!
Małgorzata Germak / 20.02.2019 15:53

Nie wszyscy wierzą, że ktoś taki istnieje. Jednak wiele z nas jest przekonana, że można w swoim życiu trafić na idealnie dopasowaną do nas drugą osobę. Kim jest bratnia dusza? To ktoś, kto jest tobie pisany. Tylko tobie. Fakt, to mocno romantyczne założenie, ale czy nierealistyczne? Zobacz, co na to eksperci.

Kim jest bratnia dusza?

„Koncepcja znalezienia bratniej duszy zniszczyła niejedno małżeństwo” – uważa psycholog Barton Goldsmith, autor książki „Szczęśliwa para”. „To dlatego, że nie mówimy o jednej bratniej duszy, tylko wielu. Rzeczywistość jest taka, że prawdopodobnie 10-20 osób na planecie może być idealnym dopasowaniem dla ciebie. I nie ma jednej konkretnej osoby stworzonej dla ciebie do końca życia” – wyjaśnia.

Psycholog przekonuje, że założenie, że każdy z nas ma gdzieś swoją bratnią duszę, ale tylko jedną, może być druzgocące w skutkach. Jeśli rozstaniesz się albo coś się stanie z twoją „bratnią duszą”, to powstrzyma cię od postrzegania innych osób, które są dla ciebie idealne, jako materiału na dopasowaną połówkę. No dobra, jedna czy wiele, ale… „tam gdzieś na pewno jest odpowiednia osoba dla ciebie!” – dodaje Barton Goldsmith.
Oto oznaki, że znalazłaś idealnego partnera dla siebie!

Zobacz też:7 nawyków szczęśliwych par, czyli sekrety udanego związku5 powodów, dla których możesz (a nawet powinnaś) odmówić seksu partnerowi