3 mity na temat orgazmu mężczyzny. Sprawdź, czego nie wiesz o swoim facecie

orgazm mężczyzny, męski wytrysk, brak wytrysku u mężczyzny, anorgazmia męska, oragzm wielokrotny fot. Adobe Stock
Orgazm mężczyzny – wydaje ci się, że wiesz o nim wszystko? Jesteś pewna, że męski orgazm zawsze = wytrysk? Że faceci nie przeżywają orgazmów wielokrotnych i bez trudu można doprowadzić ich do szczytowania? Co jeśli jesteś w błędzie, a twój partner potrafi więcej niż jesteś w stanie sobie wyobrazić?
/ 02.11.2018 10:40
orgazm mężczyzny, męski wytrysk, brak wytrysku u mężczyzny, anorgazmia męska, oragzm wielokrotny fot. Adobe Stock

Orgazm mężczyzny nie jest wcale taki prosty, jak wydaje się wielu kobietom. Z pewnością męskie szczytowanie jest bardziej fizjologiczne, niż orgazmy kobiece, nie oznacza to jednak, że uboższe.
Oto kilka mitów na temat męskiego szczytowania, z którymi pora się rozprawić.

Proste sposoby, jak osiągnąć orgazm wspólnie z partnerem

Orgazm mężczyzny = wytrysk

Najczęściej tak, ale nie jest to regułą. Zwłaszcza, jeśli partner nie ogranicza się do jednego zbliżenia, po którym zapada w długi sen.
Brak wytrysku nie oznacza braku podniecenia. Przeciwnie wprawni kochankowie, np. Hindusi, potrafią przeżyć kilka orgazmów w czasie zbliżenia zakończonych jednorazowym wytryskiem.
Generalnie przyjmuje się, że mężczyźni mogą przeżyć orgazm zarówno z wytryskiem, jaki bez niego. Mogą także doświadczać wytrysku bez orgazmu.
Jeśli partner nie jest wprawnym kochankiem, to brak wytrysku może być spowodowany stresem, przepracowaniem albo niesprzyjającymi warunkami np. lokalowymi albo uczuciowymi.

Orgazm mężczyzny - jeden na jeden

Przyjęło się, że panowie przeżywają jeden orgazm podczas jednego zbliżenia.
Owszem wielu z nich przez całe życie doświadcza tylko jednorazowego szczytowania, jednak partnerzy bardziej biegli w sztuce kochania lub świadomi swego ciała wiedzą czym jest orgazm wielokrotny.
Kluczem do orgazmów wielokrotnych są m.in. ćwiczenia mięśni Kegla. Tak! Mężczyźni także je posiadają. Mnogości orgazmów sprzyjają też zmiany pozycji.

Orgazm mężczyzny, to bułka z masłem

Podobno wystarczy, że kobieta poflirtuje z facetem, muśnie jego ciało ustami, porusza kilka razy jego penisem i orgazm gotowy. Otóż nie!
Mężczyzna może przeżyć orgazm zarówno pod wpływem niewinnych pieszczot, jak i nie doświadczyć go w ogóle, choćby miał przed sobą najpiękniejszą kobietę na świecie. Powodem takiego stanu mogą być zmiany hormonalne, zaburzenia neurologiczne, urazy psychiczne, nerwice, kompleksy albo... niechęć do partnerki.
W takiej sytuacji każda niestosowna uwaga może tylko ten stan pogłębić. Jeśli, więc twój partner chronicznie cierpi na brak orgazmu, to bądź wobec niego wyrozumiała. Wesprzyj go i zaproponuj wizytę u specjalisty, bo brak orgazmu leczy się, podobnie jak inne przypadłości.

Przeczytaj także:
Co faceci uwielbiają w łóżku?
Brak orgazmu już nigdy nie pozbawi cię satysfakcjonującego seksu
Seks w ciąży, czyli co nie jest zakazane, to jest dozwolone

Redakcja poleca

REKLAMA