seks grupowy, rodzaje seksu grupowego,satysfakcja seksualna, wyuzdanie, zbliżenie fot. Adobe Stock

Seks grupowy – czy warto dla niego wystawić związek na próbę?

Seks grupowy jest trzecią najczęstszą fantazją seksualną kobiet. Jednak dla każdej z pań owa „grupa” oznacza co innego. Dlatego nim pójdziemy na całość, warto poznać rodzaje seksu grupowego i zastanowić się czy nasze pragnienie nie powinno pozostać tam, gdzie jest jego miejsce, czyli w głowie?
/ 20.09.2018 11:41
seks grupowy, rodzaje seksu grupowego,satysfakcja seksualna, wyuzdanie, zbliżenie fot. Adobe Stock

Seks grupowy polega na współżyciu z kilkoma partnerami jednocześnie lub wymienianiu się nimi. Uznawany jest za zachowanie ryzykowne, co wynika ze zwiększonego ryzyka zakażenia chorobami wenerycznymi, wirusem HIV i HPV oraz z problemów emocjonalnych spowodowanych tego typu doświadczeniem.  

Osoby mające tendencję do uzależniania się np. od alkoholu, pary przechodzące kryzys lub te ze zbyt krótkim stażem mogą stracić zaufanie do siebie albo uzależnić się od ekstremalnych doznań seksualnych. Nie ma nic złego w tym, gdy obojgu partnerom spodoba się zabawa w trójkącie czy swingowanie. Gorzej, jeśli jedno z nich rozsmakuje się w seksie grupowym, a drugie będzie zmuszać się do niego w imię utrzymania związku.

Dlatego nim wprowadzicie fantazje w czyn, dobrze przemyślcie swój pomysł i przedyskutujcie go z partnerem. Weźcie pod uwagę wszystkie „za” i „przeciw”, wymyślcie znak, sygnalizujący koniec zabawy, jeśli zechcecie się wycofać.
Zastanówcie się też, jakiego seksu grupowego pragniecie spróbować, bo w tej materii jest z czego wybierać...

Poznaj najczęstsze fantazje erotyczne kobiet i mężczyzn!

Seks grupowy dla otwartych

Seks w trójkącie (triolizm) polega na jednoczesnym współżyciu mężczyzny z dwoma kobietami albo kobiety z dwoma mężczyznami. Triolizm jest bardzo częstą fantazją, ale wymaga od partnerów niezwykłej dojrzałości. 

Mężczyźni niepewni swych atutów czy łóżkowych umiejętności mogą nieświadomie porównywać się z „kochankiem” partnerki, a wtedy zabawa przerodzi się w rywalizację. Równie niepewne siebie kobiety źle zniosą choćby chwilowe skupienie uwagi partnera na tej drugiej.

Dlatego na początku najlepiej wybrać do trójkąta kogoś, kto nie przypomina bohaterki filmów porno czy modela. Z pewnością zabawa w trójkącie stanie się ciekawym przeżyciem, jeśli podejdziemy do niej bez uprzedzeń i otworzymy się na nowe doznania, w tym także homoseksualne.

Dla pewnych siebie

Swingowanie czyli wymiana partnerów może odbywać się w jednym pomieszczeniu, choć zazwyczaj pary wolą uprawiać seks w osobnych pokojach, żeby dać sobie odrobinę intymności. Obecnie swingersi mają też swoje kluby.
Jeśli mamy otwarty umysł, to tego typu przeżycie może zwłaszcza u niedoświadczonych partnerów pogłębić ich umiejętności seksualne i wnieść do związku powiew świeżości. Trzeba jednak pamiętać, że swingowanie, to także prosta droga do romansu, jeśli nowa partnerka i partner przypadną sobie do gustu.

Dla niezaspokojonych

Gang bang, to rodzaj seksu, w którym jedna osoba odbywa jednocześnie lub po kolei stosunki płciowe z co najmniej trzema partnerami. Najczęściej rolę tę pełni kobieta, która zaspokaja lub poddaje się dominacji mężczyzn.
W przypadku mężczyzn, uprawiający seks z wieloma partnerkami, mówi się o „odwróconym gang bangu”.
Gang bang ma swoją długą tradycję, jednym z jego przejawów są maratony seksualne i nie trudno domyślić się, że ten rodzaj seksu wymaga od osoby, poddającej mu się niezwykłej sprawności fizycznej i rozbudzonego apetytu seksualnego. Dla laików może być nawet traumatycznym przeżyciem, więc lepiej nie ryzykować, jeśli nie mamy za sobą żadnych doświadczeń w seksie grupowym.
Ważne! Nawet, jeśli gang bang przypomina gwałt, to gwałtem nie jest, a jedynie wariacją na jego temat. Osoba odgrywająca rolę „ofiary” lub „dominy” musi się zgodzić na tę formę zabawy.

Bez tabu

Tej samej zgody od kobiety, odgrywającej rolę „ofiary” wymaga odmiana seksu grupowego zwana bukkake.
W feudalnej Japonii bukkake było rodzajem upokorzenia niewiernej kobiety, ale dzisiaj uchodzi za normalną praktykę seksualną.
Bukkake polega na jednoczesnym ejakulowaniu przez kilku mężczyzn na twarz lub do ust kobiety. U mężczyzny zaspokaja ono pierwotną potrzebę dominacji, ale i przez wiele kobiet uznawane za niezwykle podniecające doświadczenie, o ile wynika z ich fantazji.

Raj hedonistów

Orgia w starożytnej Grecji kojarzona była z obrzędami ku czci boga Dionizosa i oznaczała zbiorowy, wyuzdany seks bez żadnych zahamowań.
W czasie orgii możliwe są wszelkie układy - zarówno trójkąty, czworokąty, jak i inne konfiguracje czy odmiany seksu - o ile przystają na nie wszyscy uczestnicy zabawy. 
Stałym elementem orgii, nawet w czasach starożytnych były używki, teraz też często się je stosuje.
Orgie powinny być dobrowolne, każdy, kto chce się z nich wycofać, może to zrobić w dowolnej chwili. Jeśli tak nie jest, to mamy do czynienia z gwałtem.

Przeczytaj także:
Czy udział w seks party to doświadczenie dla każdego? Poznaj historie 3 par, których związki rozpadły się przez wizytę w klubie dla swingersów...
Orgazm pochwowy jest możliwy nawet u kobiet mających luźne pochwy
Czy zdrada emocjonalna przekreśla związek i może stać się przyczyną rozstania?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)