POLECAMY

Wielkanocny stół

Wielkanocne śniadanie zasługuje na szczególną oprawę!

Wielkanoc to święto, które rozpoczynamy od uroczystego śniadania. Wiosenne akcenty oraz dekoracje przypominające o tradycji tego święta koniecznie muszą znaleźć się na pięknie ozdobionym stole.

Dekorowanie wielkanocnego stołu należy zacząć już od wyboru odpowiedniego nakrycia. Obrus, na którym postawimy zastawę i postawimy wiąteczne potrawy, powinien być biały. Może zawierać wiosenne elementy takie jak kwiaty czy wstążeczki w żółtym, zielonym czy różowym kolorze. Kolejną ważną rzeczą jeśli chodzi o wielkanocne ozdoby, jest odświętna zastawa stołowa. W tym roku w sklepach królują naczynia z motywami florystycznymi. Na pewno uda nam się znaleźć coś, co bedzie nawiązywało do wielkanocnego klimatu!

Szklanki, kieliszki czy wazony z kolorowego szkła również ciekawie wkomponują się w wiosenną atmosferę budowaną w naszej jadalni. Ozdoby wielkanocne w postaci żywych kwiatów - żonkili i tulipanów - to prawdziwy hit sezonu, o którym także nie możesz zapomnieć! Świeczki w kształcie kwiatów, ozdobne kieliszki do jajek, pisanki oraz figurki zajączków i kurczaków sprawią, iż nikt nie będzie miał wątpliwości, ża zasiada właśnie do wielkanocnego śniadania.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
Ja znalazłam taki zestaw piep.rzniczka i solniczka w kształcie jajek na dobrychgarnkach :D