"Wszem i wobec, i każdemu z osobna, wiadomym się czyni, iż pięknym uczuciem miłości połączeni, ślubować sobie będą..." Wybierz odpowiedni dla siebie tekst zaproszenia ślubnego z naszych gotowych szablonów!

Dzieci i... walentynki na weselu?

Czym zająć dzieci na weselu? Najlepiej zatrudnić profesjonalnych animatorów do zabaw z dziećmi na weselach. Jeśli nie ma takiej możliwości, mamy kilka walentynkowych zabaw, które urozmaicą dzieciakom nudną uroczystość dorosłych, a przede wszystkim dadzą trochę wytchnienia ich rodzicom. Walentynkowy temat zabaw dziecięcych to temat idealny dla młodej pary. Oto pomysły zabaw dla dzieci bez dużych nakładów finansowych.
/ 12.02.2013 10:29
"Wszem i wobec, i każdemu z osobna, wiadomym się czyni, iż pięknym uczuciem miłości połączeni, ślubować sobie będą..." Wybierz odpowiedni dla siebie tekst zaproszenia ślubnego z naszych gotowych szablonów!

Zakochani biorą ślub i wyprawiają wesele. Zapraszają na nie swoje rodziny, znajomych - także z dziećmi. I wtedy wszyscy, nawet rodzice o wielkich pokładach miłości do dzieci albo ci, którzy mają dopiero w planach założenie rodziny, zostają wystawieni na próbę. Bo dzieciaki-rozrabiaki potrafią być w kilku miejscach naraz, nie odpuszczają swoim rodzicom ani na chwilę i mają mnóstwo historii do opowiedzenia oraz pytań do zadania. Chyba nie muszę pisać, że opisani dorośli oddaliby królestwo za chwilę wytchnienia?

Zobacz też: Jak zorganizować ślub na odległość?

Goście, którzy przybędą na wasze wesele z dziećmi, z chęcią skorzystają z przygotowanych zabaw dla dzieci. Jeżeli nie czujecie się na siłach lub nie macie chętnej osoby do opieki nad grupką małych dzieci proponuję zatrudnić wykwalifikowaną kadrę - czyli animatorów do zabaw z dziećmi na weselach.

Jeśli walentynki akurat nie przypadają dokładnie w sobotę, to też dobrze się składa - dzieci będą miały trochę czasu na przygotowanie niespodzianek. A temat miłości i serduszek nawet nie w walentynkowy dzień będzie odpowiedni dla zakochanych, którzy biorą ślub.

Zobacz też: Budka fotograficzna na weselu

Wracając do zabaw – najlepiej zacząć od manualnych zajęć dla dzieci. Oto najprostsze pomysły, których realizacja nie wymaga zbyt dużych nakładów finansowych.

  1. Kartki walentynkowe – można je wykonać z kartek papieru kolorowego, wyciętego do formatu A5. Kartkę składamy na pół, tworząc laurkę. Jej ozdobienie to już tylko inwencja dzieci, można wykorzystać skrawki kolorowego papieru, bibułę oraz cekiny czy brokat w żelu. Jeżeli starsze dzieci wykonają kartkę szybciej od maluchów - mogą jeszcze zrobić lub ozdobić kopertę na kartkę.
  2. Serduszko na kijku. Z kartki kolorowego sztywnego papieru typu bristol wycinamy serduszko wielkości dłoni i ozdabiamy je w jeden ze sposobów podanych powyżej. Do serduszka doczepiamy kijek od balona, przełamany na pół, który na pewno znajdzie się na sali weselnej. Trzeba jeszcze wykonać podstawę, na której stanie serduszko. Wystarczy kolejny kwadrat sztywnego papieru, ozdobiony krepą lub kolorowym konfetti. By serduszko trzymało się podstawy, wystarczy w kijku umocować plastelinę i przyczepić do podłoża.
  3. Witraże sercowe - z kartki papieru wycinamy środek, tak by powstała ramka i owijamy ją paskami bibuły. Bierzemy kolorową kartkę i wycinamy w niej serce, a powstałą „dziurę sercową” podklejamy innym kolorowym papierem. Na powstały witraż naklejamy wykonaną ramkę, która możemy dodatkowo ozdobić: brokatem, cekinami lub małymi różyczkami z bibuły.
  4. Walentynkowe kubki. Jeżeli mamy specjalne farbki do malowania na szkle, możemy ozdobić dwa zwykłe białe kubki. Najlepszymi motywami są gołąbki, serduszka, obrączki – każda młoda para ucieszy się z takiego prezentu.
  5. A może broszka z modeliny? Jest podobna do plasteliny, z tą różnicą, że ładnie i szybko zasycha. Podczas gniecenia w małych rączkach przybiera wymarzony kształt: np. serduszka czy kwiatka. Wystarczy jeszcze ją ozdobić, wcisnąć z tyłu agrafkę i gotowe!
  6. Wierszyki, fraszki, piosenki. Jeżeli dzieci mają ochotę, można nauczyć ich krótkiego wierszyka, fraszki lub piosenki. W przerwie orkiestra na pewno chętnie odda mikrofon odważnym małym artystom, by mogli zaprezentować się młodej parze.

Zobacz też: Lampiony szczęścia na weselu - jak zorganizować pokaz?

Pamiętajmy, by przed rozpoczęciem tych artystycznych prac, odpowiednio zabezpieczyć stół oraz odzież odświętnie ubranych dzieci, np. fartuszkami. Warto też przygotować dziecięce nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami, mieć pod kontrolą, np.: sypki brokat, cekiny i wszystkie inne rzeczy, które dla najmłodszych mogą być niebezpieczne przy samodzielnym używaniu.

Miłej zabawy, zakochani!

Ekspert portalu abcslubu.pl - Magda Wiśnik
Fot. Animacje dla dzieci

Źródło: abcslubu.pl