Jest pamiętliwy, jeśli ktoś mu podpadnie, długo pamięta urazę

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Skorpion jest chyba najbardziej kontrowersyjnym znakiem zodiaku. Jest jednak często niesprawiedliwie oceniany. Sprawdź, jakie naprawdę są Skorpiony. Dowiedz się całej prawdy o osobach urodzonych między 23 października a 21 listopada.
/ 12.05.2009 12:08
Jest pamiętliwy, jeśli ktoś mu podpadnie, długo pamięta urazę

To znak tajemniczy i niepokorny. Potrafi ukrywać swoje prawdziwe uczucia, ale nie potrafi panować nad swoimi największymi namiętnościami. Jest pełen pasji i fantazji. Do szczęścia potrzebne jest mu hobby, któremu odda się bez reszty. Niemożność realizacji swoich pasji powoduje w nim frustracje i utratę sensu życia. Aby czuć się szczęśliwym, Skorpion potrzebuje silnych bodźców.

Jest niezwykle silną osobowością, która lubi dominować nad innymi. Zawsze wyraża to, co myśli. Nie znosi, kiedy ktoś mu się sprzeciwia. Wobec swoich najbliższych, a zwłaszcza dzieci, jest bardzo wymagający i chłodny. W pracy angażuje się bez reszty w projekty, które wykonuje. Wszystko robi z dużą dokładnością i starannością. W swoich działaniach jest konsekwentny, dlatego często zajmuje wysokie stanowiska.

Zobacz także: Jak kochają Skorpiony?

Ma silnie rozbudzoną potrzebę posiadania. Dąży do ulepszania swojego otoczenia, stale zmienia coś w swoim domu lub mieszkaniu. Dba przy tym o każdy szczegół. Jest zawistny i zazdrosny, nie potrafi znieść faktu, że komuś z jego otoczenia wiedzie się lepiej niż jemu, ale nie jest to chora zazdrość. Potrafi nieczysto zagrywać, kiedy dąży do osiągnięcia wyznaczonego celu, ale stara się przy tym nikogo nie skrzywdzić. W wielu osobach budzi strach i obawy. Jest pamiętliwy, jeśli ktoś mu podpadnie, długo pamięta urazę. Jest mimo to towarzyski, ma duże poczucie humoru, co zjednuje mu rzeszę znajomych i przyjaciół.

W miłości ma problemy z okazywaniem uczuć, chyba że bardzo się zaangażuje i zaufa. Nawet dla swojej rodziny potrafi być czasem oschły i zimny, choć bardzo ją kocha. Dba jednak o ich zabezpieczenie materialne. W kontaktach z partnerem/partnerką przejawia się dużym temperamentem. Wybujała seksualność popycha go często do romansów. Jeśli partner Skorpiona chce go zatrzymać przy sobie, musi okazywać mu dużo miłości, dawać poczucie bezpieczeństwa i być wierny.

Kobieta Skorpion

Potrafi uwieść niemalże każdego mężczyznę, jest zmysłowa i zalotna. Doskonale wie czego chce od swojego mężczyzny. Lubi luksus i wygody. Zawsze wybiera produkty najwyższej jakości. Nie potrafi sobie odmówić wydatków na drobne przyjemności, dlatego niektórym wydaje się, że nie potrafi oszczędzać. A jest wręcz przeciwnie – Pani Skorpion jest bardzo odpowiedzialna i silnie stąpa po ziemi, myśli o swojej przyszłości. Bardzo lubi pracować, często zajmuje wysokie stanowiska. Wyznaje jednak równowagę między praca a rozrywką. Zawsze znajdzie czas na pogaduszki z przyjaciółkami czy weekendowy wypad do SPA. W miłości jest poważna, nie lubi angażować się w związki bez przyszłości.

Zobacz także: Jakimi partnerami są osoby spod znaku Skorpiona?

Mężczyzna Skorpion

Panowie spod tego znaku silnie ulegają swoim żądzą. Często angażują się w związki, które kończą się tylko na jednej nocy. Są wrażliwi na urodę kobiecą i często jej ulegają. W luźnych związkach są jednak egoistyczni i nastawieni tylko na branie. W stałym związku bywają opiekuńczy i odpowiedzialni za swoją drugą połówkę. W relacjach Skorpiona z innymi ludźmi odczuwa się na każdym kroku nutę rywalizacji. Kiedy Skorpion spotka godnego siebie przeciwnika, walczy do ostatnich sił. Tak naprawdę nigdy się nie poddaje, nawet gdy przegra, dąży do kolejnego, tym razem wygranego, starcia z przeciwnikiem.