Skorpiony lubią sprawować kontrolę nad wszystkim, dotyczy to zarówno sfery zawodowej, jak i prywatnej / Fotolia

Jakie zalety i wady ma Skorpion?

Wydaje Ci się, że każdy może posiadać wady, ale nie Ty? A może myślisz, że posiadasz prawie same wady? Możliwe, że się mylisz. Posiadasz pewne cechy - zarówno pozytywne, jak i negatywne - ale nie zawsze potrafisz je dostrzec. Zobacz, jakie wady i zalety mają osoby spod Twojego znaku zodiaku. Uważaj, bo możesz się zdziwić!
/ 18.04.2011 09:55
Skorpiony lubią sprawować kontrolę nad wszystkim, dotyczy to zarówno sfery zawodowej, jak i prywatnej / Fotolia

Zalety:

  • odważny - Skorpiony nie boją się niczego, a przynajmniej starają się stwarzać taki pozór; uwielbiają wyzwania i wszelkie nowości, są pierwsze jeżeli trzeba ratować kogoś z płonącego budynku albo skakać z klifu; ludzie ci wspaniale sprawdzają się w zawodach, w których trzeba podejmować szybko decyzję jak, np. neurochirurgia, PR, wulkanolog, itp.;
  • wytrwały – trudno jest odwieść Skorpiona od raz obranego celu, raczej będzie on starał się za wszelką cenę dotrzeć do niego; Skorpion nie zadowoli się nigdy samym działaniem, więc i filozofia Alberta Camus nie jest z pewnością jego przewodnią; osoby urodzone w znaku Skorpiona są uparte, nie poddają się łatwo, dlatego też można na nich polegać; Oni wiedzą, czego pragną od życia, nie potrzebują żadnych wskazówek ani rad; są tymi szczęśliwcami, którzy konsekwentnie dążą do określonego celu; Skorpiony podejmują bardzo szybko decyzje, bo mają ustalone wartości i przekonania, co oczywiście nie znaczy, że wszystkie one są słuszne, ale rzeczą ludzką jest błądzić.

Zobacz także: Jakimi partnerami są osoby spod znaku Skorpiona?

Wady:

  • nieufny – bardzo trudno jest sprostać oczekiwaniom Skorpiona, a zasłużyć sobie na jego zaufanie jeszcze trudniej; niestety wiele tych osób jest bardzo podejrzliwych w stosunku do swoich przyjaciół i znajomych, a nawet i rodziny; jeżeli raz zawiedziesz zaufanie Skorpiona, bardzo trudno będzie ci je odzyskać.

Nadmiernie ambitny – Skorpiony stawiają sobie czasami bardzo ambitne cele, nie patrząc w ogóle na to, czy leżą one w zasięgu ich możliwości; niestety ich upór i wytrwałość nie pozwalają im zrezygnować z raz obranej ścieżki, więc męczą się na niej, mimo że nie są w stanie wypełnić określonego zadania; może to być szczególnie nieznośne dla osób z otoczenia Skorpiona, a dla niego samego niebezpieczne. Skorpiony lubią sprawować kontrolę nad wszystkim, dotyczy to zarówno sfery zawodowej, jak i prywatnej; będąc w związku ze Skorpionem trzeba przygotować się na częste sceny zazdrości oraz ciągłe wypytywania.

Zobacz także: Jak kochają Skorpiony?