Jest pamiętliwy, jeśli ktoś mu podpadnie, długo pamięta urazę

Cała prawda o Skorpionach (23 października – 21 listopada)

Skorpion jest chyba najbardziej kontrowersyjnym znakiem zodiaku. Jest jednak często niesprawiedliwie oceniany. Dowiedz się, jaki jest naprawde zodiakalny Skorpion.
/ 29.11.2010 15:29
Jest pamiętliwy, jeśli ktoś mu podpadnie, długo pamięta urazę

To znak tajemniczy i niepokorny. Potrafi ukrywać swoje prawdziwe uczucia, ale nie potrafi panować nad swoimi największymi namiętnościami. Jest pełen pasji i fantazji. Do szczęścia potrzebne jest mu hobby, któremu odda się bez reszty. Niemożność realizacji swoich pasji powoduje w nim frustracje i utratę sensu życia. Aby czuć się szczęśliwym, Skorpion potrzebuje silnych bodźców. Jest niezwykle silną osobowością, która lubi dominować nad innymi.

Zawsze wyraża to, co myśli. Nie znosi, kiedy ktoś mu się sprzeciwia. Wobec swoich najbliższych, a zwłaszcza dzieci, jest bardzo wymagający i chłodny. W pracy angażuje się bez reszty w projekty, które wykonuje. Wszystko robi z dużą dokładnością i starannością. W swoich działaniach jest konsekwentny, dlatego często zajmuje wysokie stanowiska. 

Zobacz także: Pozycje partnerów podczas snu

Ma silnie rozbudzoną potrzebę posiadania. Dąży do ulepszania swojego otoczenia, stale zmienia coś w swoim domu lub mieszkaniu. Dba przy tym o każdy szczegół. Jest zawistny i zazdrosny, nie potrafi znieść faktu, że komuś z jego otoczenia wiedzie się lepiej niż jemu. Potrafi nieczysto zagrywać, kiedy dąży do osiągnięcia wyznaczonego celu. W wielu osobach budzi strach i obawy. Jest pamiętliwy, jeśli ktoś mu podpadnie, długo pamięta urazę. Jest mimo to towarzyski, ma duże poczucie humoru, co zjednuje mu rzeszę znajomych i przyjaciół.

W miłości ma problemy z okazywaniem uczuć, chyba że bardzo się zaangażuje i zaufa. Nawet dla swojej rodziny potrafi być czasem oschły i zimny, choć bardzo ją kocha. Dba jednak o ich zabezpieczenie materialne. W kontaktach z partnerem/partnerką przejawia się dużym temperamentem. Wybujała seksualność popycha go często do romansów.

Kobieta Skorpion

Jest kobietą-sfinksem, zna swoja wartość, wie, ile może osiągnąć dzięki swojej seksualności. Panie spod znaku Skorpiona są niezwykle ambitne i pracowite, dlatego też często zajmują bardzo wysokie stanowiska w firmie. Są odpowiedzialnymi kierownikami, można spokojnie powierzyć im najtrudniejsze zadania. W pracy każdy liczy się z ich zdaniem. Podobnie funkcjonują w życiu, nigdy nie angażują się w coś, co ich zdaniem nie ma przyszłości. Jeśli kochają, to zrobią wszystko, żeby ich marzenie stało się rzeczywistością. Potrafią wiele poświęcić dla miłości, nie zważają wówczas na konwenanse. Jeżeli Kobieta Skorpion zakochałaby się w młodszym mężczyźnie, nie patrzyłaby na znajomych i obcych, tylko związała się z nim. 

Zobacz także: Horoskop horarny

Mężczyzna Skorpion

Jest tajemniczy i namiętny, doskonały z niego kochanek. Angażuje się mocno, gdy tego zechce, w przeciwnym razie nie da się go zdobyć. Sam wybiera partnerkę, lubi być zdobywany, zmusza kobietę do wielu wyrzeczeń, chcąc sprawdzić, na ile ją stać. W związku już jednak uspokaja się i obdarza ukochaną prezentami i miłością, buduje prawdziwą relację. Skorpiony są zmienne i wybuchowe, lubią też rządzić się, jednak są także w stanie iść na kompromis, więc życie z nimi wcale nie musi być uciążliwe, ale za to będzie z pewnością niesamowite i pełne niespodzianek.