Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Najbardziej wyrazistą cechą charakteru Raka jest niezwykła dbałość o swoją rodzinę i dom. Jeśli chcesz się dowiedzieć, co więcej mówi astrologia o osobach spod znaku Raka, koniecznie przeczytaj artykuł!
/ 12.05.2009 13:42
Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Raki z natury są bardzo życzliwymi i sympatycznymi ludźmi. Cechuje ich ponadto spokój, opiekuńcza postawa wobec bliźniego oraz empatia. Raki lubią pomagać innym i obsypywać najbliższych prezentami. Bardzo dbają o swój dom i swoją rodzinę. Bywają jednak nadopiekuńczy. Lubią żyć przeszłością, trudno rozstać się im np. z pamiątkami z okresu studiów. Nie szafują słowem przyjaźń. Przyjaciół mają niewielu, ale za to sprawdzonych i długoletnich, których traktują jak członków swojej rodziny. Kochają bardzo zwierzęta, bez których nie wyobrażają sobie prawdziwego domu.

Zobacz także: Jakimi partnerami są osoby spod znaku Raka?

Osoby spod znaku Raka są osobami sentymentalnymi i uczuciowymi, wzruszają się na ckliwych filmach. Są niejednokrotnie obdarzeni talentami artystycznymi. Mają doskonałe wyczucie piękna. Posiadają wiele zainteresowań, którymi próbują zarazić zarówno członków swojej rodziny jak również przyjaciół i znajomych. Często się im to udaje, dzięki entuzjazmowi, który emanuje z nich, w trakcie opowiadania o swoim hobby. Ich artystyczną duszę odzwierciedla ich dom, który zazwyczaj jest połączeniem przytulności i oryginalności.

Raki są stałe w uczuciach. Potrafią trwać nawet w nieudanym małżeństwie. Dla swojej drugiej połówki są opiekuńczy, troskliwi i oddani, gotowi na poświęcenia. Z drugiej strony są bardzo zaborczy i zazdrośni, potrafią być podejrzliwi bez powodu.

Raki są przewrażliwieni na swoim punkcie. Bardzo zależy im na dobrej opinii, dlatego często zachowują się nie tak jakby chcieli, ale jak „wypada” się zachować. Są przez to nieszczęśliwi. Źle znoszą krytykę, popadają wtedy w zadumę lub rozdrażnienie. Często brakuje im konsekwencji w działaniu, zaczynają coś, a później nie kończą. Mają problemy z mobilizacją. Bywają ponadto bałaganiarzami.

Kobieta Rak

Pani Rak swój dom traktuje niczym świątynię. Pamięta w nim o każdym szczególe, nic nie umknie jej uwadze. Zazwyczaj świetnie gotuje. Jej zmysł artystyczny pozwala jej z niemal każdej potrawy stworzyć wizualne dzieło sztuki. Jej lodówka zawsze jej pełna, a dom otwarty na wizyty przyjaciół i krewnych. Jest gospodarna, potrafi oszczędzać pieniądze na trudne dni i na kosztowniejsze przyjemności. Przyciąga mężczyzn zazwyczaj skromnością, życzliwością i ciepłem. W miłości jednak oprócz gorących uczuć oczekuje poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji. Pani Rak jest powściągliwa w wypowiadaniu zdań na temat innych osób, nie zajmuje się plotkami. Jest osobą, której można powierzyć tajemnice. Zachowuje je tylko dla siebie i chroni skrupulatnie.

Zobacz także: Jakim pracownikiem jest Rak?

Mężczyzna Rak

Jest skryty i tajemniczy, trudno zgadnąć, co chodzi mu właśnie po głowie. Są tajemnice, które zabierze ze sobą do grobu. Panowie spod znaku Raka szybko się nudzą, dlatego stale czegoś poszukują. W kontaktach z płcią przeciwną bywają humorzaści i zmienni. Ich nagłe zmiany nastrojów mogą dezorientować partnerkę. Rak wobec kobiet zazwyczaj jest szarmancki i kurtuazyjny. Bardzo ceni kobiety. Nie przywiązuje jednak dużej wagi do ubioru, nie śledzi najnowszych trendów, raczej zdaje się na starą wysłużoną, ale dobrej marki kurtkę i sprawdzone dżinsy. Posiada zdolność przekonywania innych i jest w tym nieugięty.