Jakim pracownikiem jest Rak?

Jakim pracownikiem jest Rak?
Rak, mimo że zazwyczaj wciąż buja w obłokach i zaliczany jest do niepoprawnych marzycieli, jest osobą bardzo praktyczną. Gdy wytyczy sobie cel, dąży do niego powoli, ale wytrwale. I na pewno tam dojdzie. Prędzej, czy później, ale dojdzie.
/ 06.09.2010 14:54
Jakim pracownikiem jest Rak?

Pracują w swoim tempie

Trzeba koniecznie zapamiętać, że Raki nienawidzą - wprost skóra im cierpnie i włosy stają dęba - gdy ktoś im rozkazuje. Naprawdę nie warto nalegać, by Rak przyspieszył tempo pracy. Raz, że się na dobre zatnie, a potem obrazi, że cały świat nie docenia jego wysiłku; dwa, że na pewno – a zrobi to oczywiście na przekór, jak małe dziecko - zwolni tempo. Jak widać poganianie Raka po prostu się nie opłaca. Najlepiej dać mu wolną rękę i spokojnie, nie niecierpliwiąc się, czekać na efekty jego wytężonej pracy. Spokojnie. Wszystko wykona tak jak się należy.

Zobacz także: Jakie są naprawdę zodiakalne Raki?

Ciężka praca - tak - ale za coś

Raki potrafią pracować i każdy szef powinien być szczęśliwy, że ma takiego pracownika. Na przykład czy to nie jest wspaniałe dla szefa, ze Rak nigdy się nie poskarży na niegodziwe warunki pracy? Po prostu zaciśnie zęby i z pokorą będzie znosił niegodziwości. Będzie nawet tak wspaniałomyślny, że zostanie po godzinach. Ale uwaga! Rak nie jest aż tak naiwny i nie zrobi tego bezinteresownie.

Po pierwsze zdecyduje się na to tylko wówczas, gdy nadgodziny są dobrze płatne. Po drugie, jego zaangażowanie musi zauważyć sam główny prezes. Raki są bowiem niezwykle łase na pochwały i gdy poczują się niedocenione, lub pominięte w awansie, który ich zdaniem należał się im od dawna, po prostu zapakują zawartość swego biurka do tekturowego pudełka i tyle będzie ich widać.

Delikatny pracownik

Niedoceniony i niezauważany w pracy Rak chowa się w swojej skorupie. Trudno wówczas wykrzesać z niego entuzjazm. Robi tylko to co należy – nic ponad to. Lepiej na niego działa łagodne zwrócenie uwagi z zaznaczeniem, że jest niezastąpiony, niż ostra reprymenda.

Dobry i sprawiedliwy szef

Osoba spod znaku Raka, która zostaje szefem łatwo dochodzi do porozumienia ze swoimi podwładnymi. W kontaktach tych Rakowi na pewno pomaga empatia w jaką wyposażyła go natura. Gdy jest zadowolony z postawy swych pracowników, pochwały sypią się na lewo i prawo. Także i finansowe. Rak bowiem nie należy do skąpców.

Gdy ktoś go zawiedzie, Rak chętnie daje winowajcy drugą szansę. A nawet i trzecią. Jednak nic nie trwa wiecznie i Raki nie należą do osób, które dadzą dmuchać sobie w kaszę. Z uprzejmym uśmiechem powie, że nie spełniłeś jego oczekiwań. Oczywiście w tym momencie możesz poczuć się zwolniony.

Rak trzyma firmę i finanse mocno w garści i łatwo nie popuści. Wbrew pozorom umie walczyć o swoje. To nic, że sprawia wrażenie ciamajdy, ale jak uczy stara ludowa mądrość, pozory często bywają mylące i już niejeden złamał sobie zęby na raczych szczypcach.

Zobacz także: Jak kochają Raki?

Idealny zawód to...

Prawdę mówić to nieco krzywdząca opinia, ale najlepszy zawód dla Raka to zawód gospodyni domowej. Według wiedzy astrologicznej są urodzonymi domatorami, którzy nader wszystko cenią sobie spokój domowego ogniska.

A tak na poważnie to Raki doskonale sprawdzają się w każdym zawodzie. Najlepiej jednak się czują, wykonując wolne zawody, lub zawody związane z szeroko pojętą sferą sztuk pięknych.

Źródło: Printex