Przeczytaj i przekonaj się, jakiego typu wróżby były i nadal są popularne wśród magów i wróżek.

Jakie są rodzaje wróżb?

Ludzie wróżą od zawsze, w każdej epoce byli ludzie, którzy przeszli do historii, jako Ci, którzy byli w stanie przepowiedzieć przyszłość. Znajomość tych tajemnic mogła stać się kluczem do sukcesu albo przekleństwem. Dziś możemy już podzielić wróżby ze względu na ich praktykowanie. Listę z rodzajami wróżb znajdziecie w tym artykule.
/ 28.10.2011 20:32
Przeczytaj i przekonaj się, jakiego typu wróżby były i nadal są popularne wśród magów i wróżek.

Aeromancja

Była to sztuka wróżbiarska stosowana już w czasach starożytnych, a szczególnie popularna w Persji. Nie wymaga ona wielkiego przygotowania. Wystarczy nalać wody do wazy, wypowiedzieć życzenie, a potem spróbować postawić naczynie na głowie. Wszystko powinno odbywać się na świeżym powietrzu. Jeżeli pojawią się bąbelki, to niechybny znak, że nasze życzenie spełni się już wkrótce.

Aksinomancja

Do tej wróżby używano rozgrzanego topora oraz kamienia półszlachetnego, na przykład agatu. Wystarczyło na poziomo ułożonym toporze położyć agat. Jeżeli kamień utrzymał się, oznaczało to, że niedługo spotka nas jakieś nieszczęście. Jeśli spadł trzy razy po sobie, było to zapowiedzią szczęścia. Dziś już raczej nie stosuje się podobnej wróżby. Uznaje się ją za mało przekonującą.

Zobacz także: Jak się wzbogacić?

Aleuromancja

Wróżba ta bierze swoje początki w starożytnej Grecji, była ona związana z kultem Apollo. Będziesz potrzebował do niej pergaminu oraz mąki. Zamiast pergaminu, którego dziś wszak dostać nie tak łatwo, możesz użyć także cienkiego papieru albo bibuły. Na małych karteczkach napisz wróżby. Potem każdą z nich obtaczaj w mące wymieszanej wcześniej z wodą, aż powstaną kulki. Potem mieszaj kulki dziewięć razy. Dopiero po tym ceremoniale wróżby rozdaj pośród zgromadzonych. Co każdy wylosuje, to będzie mu pisane w niedalekiej przyszłości.

Alfitomancja

Wróżbę tę wykorzystywano podczas sprawdzania winy oskarżonego. Wystarczyło dać mu do zjedzenia źdźbło jęczmienia. Jeżeli w niedługim czasie po tym zdarzeniu zachorował on, znaczyło to, że był winny postawionemu zarzutowi.

Antropomancja

Wróżba ta była niezwykle popularna w starożytnym Egipcie, jak i w tak zwanych krajach barbarzyńskich. Polegała na wróżeniu z narządów ludzkich, które uprzednio zostały złożone w ofierze danemu bóstwu. Ofiarą mogła być tylko dziewica albo dziecko. W przeciwnym razie wróżba nie niosła ze sobą żadnego przesłania.

Belomancja

Wróżba ta polegała na odczytywaniu znaków z lotu strzały. Każdy kierunek miał określone znaczenie, które odnoszono do zapytania lub zagadnienia.

Bibliomancja

Popularna wróżba po dziś dzień. Wystarczy zamknąć oczy, pomyśleć sobie pytanie, a następnie wskazać na przypadkowej stronie jakieś słowo. To, co wypadnie, będzie zarówno odpowiedzią na to pytanie, które padło przed wróżbą. Bardzo często do tej wróżby używa się Biblii.

Dermografia

Wróżba ta nie zależy od działań człowieka. W pewnym sensie przypomina ona stygmaty. Przy czym w tym wypadku na skórze człowieka nie pojawiają się rany, ale napisy, które znikają po chwili. Potrzebna jest tu siła niezależna od człowieka.

Frenologia

Wróżba polegająca na czytaniu z czaszki człowieka i na tej podstawie określanie jego charakteru oraz cech osobowości. Jest to wróżba zbliżona to chiromancji, czyli czytania z dłoni.

Hepatoskopia

Wróżba popularna w czasach starożytnej Grecji. Polegała na odczytywaniu przyszłości na podstawie badania wnętrzności zwierząt. Szczególną uwaga obdarzano wątrobę. Niezwykle często zdarzało się, że los wojny zależał właśnie od tej wróżby. Dowódcy bardzo często uciekali się do niej, zanim podjęli ostateczną decyzję o rozpoczęciu działań wojennych.

Zobacz także: Horoskop zawodowy

Kartopedia

Wróżba ze stóp, podobna do chiromancji. Dziś bardzo popularna w Indiach oraz Pakistanie.

Koscinomancja

Wróżba ta pomagała niegdyś uchwycić złoczyńców. Wystarczyło zawiesić nad sitem nożyce. Następnie powoli wymawiało się imiona poszczególnych osób, które były oskarżone. Nożyczki zaczęły się poruszać przy imieniu winnego.

Mimomancja

Wróżba bardzo popularna w starożytnym Egipcie i Rzymie. Polegała na obserwowaniu i interpretowaniu zachowań szczurów. Zwierzęta te uznawano za złe wróżby.

Ornitomancja

Wróżba z lotu ptaków. Bardzo popularna w starożytnej Grecji oraz Rzymie.

Pesomancja

O tej wróżby używano ziaren fasoli. Rysowano na nich symbole. Następnie mieszano w woreczku i wyrzucano na blat. Każde ułożenie oznaczało coś innego, było zapowiedzią szczęścia albo nieszczęścia.

Zobacz także: Horoskop celtycki