Zbliża się Halloween, święto duchów. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad nawiązaniem kontaktu z jednym z nich?

Czy wiesz jak możesz wywołać ducha?

Nie tylko w święto Halloween nachodzi wielu z nas ochota nawiązania rozmowy z duszami osób zmarłych. Możliwość takiego kontaktu otwiera całkowicie nowe możliwości poznania. Jeżeli zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak mógłbyś wywołać ducha, zapoznaj się z naszym tekstem. Pamiętaj jednak, że nie powinno się samemu wykonywać tego rytuału w domu, gdyż jest to bardzo niebezpieczne.
/ 28.10.2011 20:43
Zbliża się Halloween, święto duchów. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad nawiązaniem kontaktu z jednym z nich?

Rytuał wywołania duchów może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje, dlatego nie powinna podejmować się go osoba bez odpowiedniego przygotowania. Nawet wielkiemu znawcy magii czy medium grozi wielkie niebezpieczeństwo w trakcie trwania seansu spirytystycznego. Wokół nas krążą nie tylko duchy z pozytywną energią, pośród nich znajduje się bardzo dużo dusz złych, demonów, które pragną za wszelką cenę przedostać się do naszego świata, by móc wniknąć w ciało żywej osoby i czynić dalej zło. Stąd też rytuał wywoływania duchów wymaga szczególnej ostrożności i wiedzy, nie możemy o tym zapominać.

Narzędzia niezbędne do odprawienia rytuału

  • sztylet rytualny,
  • szata dla maga bądź medium,
  • szklana kula bądź lustro,
  • ołtarz,
  • trójkąt Salomona,
  • Księga Grimuar Armandela,
  • białe świece,
  • kadzidła.

Zobacz także: Jaka jest tajemnica przepowiedni z Tęgoborza?

Magiczny krąg

Zanim medium przystąpi do rytuału wywoływania duchów, powinien przygotować tzw. magiczny krąg, który będzie chronił go oraz miejsce rytuału przed wpływami demonów i innych złych duchów.

Mag rysuje magiczny krąg, który ma kształt koła. Po środku ustawia trójkąt, na którego bokach wypisane są następujące imiona - Tetragrammaton, Pirmeumaton i Anaphaxeton, w samym zaś środku Michale. W środku koła ustawia on ponadto szklaną kulę bądź też lustro – w nich to ujrzy przyszłe albo przeszłe zdarzenia, o których usłyszy od wezwanego ducha.

Wokół wewnętrznej linii koła powinien on wypisać imiona Boga, w samy zaś środku – Alfa i Omega. Poza magicznym kręgiem, w czterech rogach należy narysować pentagram, na którym ustawia się białą świecę.

Przygotowanie do rytuału

Mag bądź medium przed wykonaniem rytuału przywoływania duchów powinien oczyścić swój umysł za pomocą medytacji. Dopiero po tym zabiegu może on przystąpić do seansu. Wówczas to zakłada na siebie specjalną szatę, która chronić go będzie przed działaniami złych duchów.

Przebieg rytuału

Mag przyzywa ducha za pomocą następujących słów:

Wzywam cię i przyzywam, o, …, w imię Największego Majestatu - prawdziwego Boga, który jest znany pod imieniem Yod Heh VAT Heh, Adonai, Ehieh oraz Agala, byś pojawił się w tej kuli przede mną, w swym pięknym, prawdziwym kształcie.

Następnie pyta ducha, który przybył, jak się nazywa. Jeśli nie był to wzywany duch, wówczas prosił go, by natychmiast odszedł. Jeżeli był to zaś ten wezwany, zwraca się do niego w następujących słowach:

Witam cie w pokoju, o , duchu, …, w imię Najwyższego nakazuję ci pozostać w tej kuli, dopóki cię nie odprawię oraz odpowiadać mi szczerze i uczuciowe na wszystkie pytania.

Teraz medium zadaje wezwanemu duchowi pytania. Odpowiedzi powinien zobaczyć w szklanej kuli bądź też lustrze. Następnie odprawia ducha tymi słowami:

Odejdź w pokoju i wracaj do swojej sfery, o duchu… . Mocą Prawdziwego Boga nakazuję ci, byś nikogo nie skrzywdził podczas odejścia i był gotów na ponowne wezwanie.

Na koniec mag wykonuje rytuał wygnania, który ma chronić to miejsce przed przeniknięciem do niego zarówno dobrych, jak i złych duchów. Zamyka bramę do tego drugiego, niewidzialnego świata.

Zobacz także: Jaka jest tradycja święta Halloween?