Sennik - zdrada. Co oznacza sen o zdradzie

Sennik - zdrada. Co oznacza sen o zdradzie
Sen o zdradzie budzi wątpliwości, czy faktycznie do niej dojdzie w życiu. Według sennika wiąże się z rozczarowaniem sobą lub drugą osobą. Sen, w którym dochodzi do zdrady, symbolizuje wyrzuty sumienia lub kłamliwość, czasem to po prostu marzenia senne. Możemy śnić o tym, że jesteśmy zdradzani lub o tym, że sami zdradzamy.

Sny o zdradzie mogą mieć wiele znaczeń i wcale nie muszą oznaczać rzeczywistej zdrady. Nie są snem proroczym, ale symbolizują wiele życiowych wątpliwości i negatywnej energii.

Spis treści:

 1. Zdrada: sennik
 2. Ktoś cię zdradza we śnie
 3. Sennik: zdrada partnera
 4. Zdrada partnera z nieznaną osobą
 5. Zdrada z osobą starszą od ciebie
 6. Zdrada z bratem lub siostrą
 7. Sennik: ktoś nazywa cię zdrajcą
 8. Zdrada przyjaciela we śnie

Zdrada: sennik

Nie można jednoznacznie powiedzieć, czy sen o zdradzie wiąże się z rzeczywistością, czy nie. Możliwe, że obawiasz się zdrady lub czujesz wypalenie w związku i podświadomie szukasz drogi ewakuacyjnej.
 
Sennik podpowiada kilka interpretacji snu o zdradzie:
 • Śniący ma na sumieniu flirty, wyskoki lub kłamstwa. Niekoniecznie są one związane z seksualnością czy relacją damsko-męską. 
 • Osobą śniąca chce zmienić radykalnie swoje życie.
 • Ten, kto śni o zdradzie bardzo boi się być oszukanym lub/i ma niską samoocenę.

Generalizując, zdrada we śnie oznacza niezadowolenie z obecnego stanu rzeczy, relacji, seksu. Wiele zależy od tego, kto kogo zdradza we śnie. 

Sen o zdradzie może wyprowadzić z równowagi, zwłaszcza jeśli ma się podobne podejrzenia wobec swojego partnera, przyjaciela albo kogoś z rodziny. Zdrada najczęściej prześladuje w snach osoby duchowne, kierowników firm oraz tych, którzy się jej się dopuścili.

Ktoś cię zdradza

Gdy śnisz, że ktoś cię zdradził, sennik informuje o kłopotach w związku, nieufności, strachu przed zakończeniem relacji. Najdramatyczniejsze sny o zdradzie to te, w których przyłapujesz ukochaną/ukochanego na niej.

Wtedy sen o zdradzie męża/żony może także wskazywać na głębokie rozczarowanie własną osobą. Jest to wizualizacja kłopotów, które przeżywasz w związku i nieufności, jaką żywisz w stosunku do partnera, także strachu przed jego odejściem.

sennik zdrada co znaczy

fot. Sennik: zdrada/Adobe Stock, ziknevych

Sennik: zdrada partnera

We śnie śniłaś, że zdradzasz swojego chłopaka i szukasz odpowiedzi, co oznacza sen o zdradzie partnera. Co ciekawe, to częściej kobiety obawiają się interpretacji tego snu, mając po prostu wyrzuty sumienia z powodu sennych doświadczeń.

Jak podpowiada sennik - zdrada, to często fantazja seksualna, chęć spróbowania we śnie smaku czegoś zakazanego, przekroczenia granicy, naruszenia tabu.

Możesz doszukiwać się w nim też odpowiedzi na pytanie, czy zdrada we śnie nie oznacza przypadkiem lęku, że nie darzysz szczerym uczuciem osoby, z którą jesteś. Może podświadomie czujesz, że nie jest to miłość twojego życia, ale boisz się przyznać. Pamiętaj: sen o zdradzie to nie jest powód do zrywania relacji. 

Sny o zdradzie partnerki czy partnera pojawiają się częściej z wiekiem, kiedy pragnie się czegoś nowego, istnieje lęk przed wyrażaniem uczuć. Nie odchodzisz, ponieważ obawiasz się konsekwencji swego czynu. Jeśli więc śni ci się, że zdradzasz żonę, męża, dziewczynę czy chłopaka, to zapewne marzy ci się poznanie czegoś lub kogoś nowego. W rzeczywistości są małe szanse, że porzucisz tę osobę. 

Zdrada we śnie (twoja lub twojej bliskiej osoby) to zapowiedź poważnych kłopotów. Cierpisz i odczuwasz ból: jest to związane z działaniami, które podjąłeś albo wręcz odwrotnie – z brakiem działania z twojej strony. 

Zdrada partnera z nieznaną osobą

Ważne jest też, z kim zdradzasz swojego partnera/swoją partnerkę. Sennik podpowiada, że jeśli sen o zdradzie jest z osobą, której nie znasz to zapowiedź, że wkrótce na drodze pojawi się ktoś, kto całkiem zmieni twoje życie. To dobry znak, ale nie musi oznaczać miłosnej relacji.

Zdrada partnera z osobą starszą od ciebie

W życiu nie masz opoki oraz poczucia bezpieczeństwa. Brakuje Ci kogoś, kogo mogłabyś zapytać, poradzić się, przytulić się albo ukryć się w jego ramionach.

sennik zdrada partnera

fot. Sennik: zdrada/Adobe Stock, BlueSkyImages

Zdrada z bratem lub siostrą

Zdrada z bratem lub siostrą to zazwyczaj według sennika zły omen. Czekają cię problemy w rodzinie i możesz spodziewać się konfliktów związanych ze spadkiem, testamentem, podziałem majątku.

Sen o zdradzie z którymś z rodzeństwa może także wskazywać na nierozwiązane dawno konflikty rodzinne albo wewnętrzne.

Sennik: ktoś nazywa cię zdrajcą

Prawdopodobnie twoja reputacja niebawem ucierpi, bo to sen niemal proroczy. Sen o zdradzie nie musi wiązać się ze współżyciem, a np. finansami czy biznesowymi relacjami.

Nazwanie kogoś zdrajcą może wskazywać na problemy z zaufaniem do siebie lub kogoś innego.

Zdrada przyjaciela

Bolesny sen o zdradzie przez przyjaciółkę symbolizuje lęk przed samotnością i byciem gorszym. Jeśli we śnie zdradza cię osoba, której ufasz, to znaczy, że nie czujesz się pewnie na swojej pozycji i łatwo popadasz w zazdrość. Pohamuj swoją zaborczość.

Jeśli we śnie to ty zdradzasz przyjaciela lub przyjaciółkę to znak, że traktujesz relacje powierzchownie. Możliwe, że chcesz się zemścić za dawne urazy na kimś, a sen o zdradzie przyjaciółki przypomina ci dawne bolączki, niekoniecznie związane z osobą, która pojawiła się we śnie jako ofiara zdrady.

Czytaj także:
Sennik pożar
Sennik cmentarz
Sennik zęby

15.11.2016