Sennik pożar - znaczenie snu o pożarze

Sennik pożar - znaczenie snu o pożarze
Pożar w senniku najczęściej zwiastuje nadejście złych wydarzeń. Ktoś cię celowo skrzywdzi, stracisz coś bardzo cennego, a wszystkie twoje starania spełzną na niczym. Ale pożar we śnie może być również zapowiedzią długo oczekiwanego szczęścia. Chociaż ogień jest żywiołem, który doszczętnie niszczy wszystko, co znajduje się na jego drodze, może mieć jednak i pozytywny wpływ. Po pożarze następuje odrodzenie życia.

Pożar to potężny żywioł, dlatego jego pojawienie się we śnie wskazuje na intensywne emocje, ważne wydarzenia, a także twoją sferę wewnętrzną.

Spis treści:

 1. Sennik - pożar
 2. Sennik - pożar domu  
 3. Sennik - pożar lasu
 4. Pożar i dym we śnie
 5. Sennik - spalony dom
 6. Sennik - wzniecać pożar
 7. Sennik - gasić pożar
 8. Czuć zapach pożaru we śnie
 9. Inne znaczenia snu o pożarze

Sennik - pożar

Pożar to symbol ognia, niszczącej nas namiętności, która powoduje cierpienie. To umysłowo-duchowe choroby, które należy zbadać i wyleczyć. Sny o pożarze najczęściej oznaczają niebezpieczeństwo zagrażające śniącemu i ludziom przez niego kochanym.

Jeśli śnił ci się pożar, możliwe, że w życiu pojawią się niedługo kłopoty. Wyjdziesz jednak z nich odrodzona, silniejsza i pewniejsza siebie. To cię wzmocni i pokaże, ile tak naprawdę jesteś warta.

Sennik mówi też, że sen o pożarze może oznaczać, że w twoim życiu dzieją się złe rzeczy, o których nie masz pojęcia. Możliwe, że jesteś zbyt zapracowana i za mało czasu poświęcasz na sprawy najważniejsze. Ten sen jest ostrzeżeniem. Musisz zmienić swoje dotychczasowe życie, w przeciwnym razie, może spotkać cię coś bardzo przykrego, co odbije się także na twoich najbliższych. Przyszłość leży w twoich rękach.

Sennik - pożar domu

Sen o pożarze domu rodzinnego klasyfikowany jest jako jeden z najbardziej przerażających i wywołujących panikę. W końcu dom to nasz azyl, który kojarzony jest przede wszystkim z bezpieczeństwem i rodzinnym ciepłem. 

Pożar domu we śnie to bezprecedensowe wtargnięcie na twoje terytorium. Może oznaczać utratę czegoś bardzo cennego. Jeśli śni ci się pożar, a ty nic nie możesz zrobić - najprawdopodobniej obawiasz się, że jesteś bezsilny w obliczu własnych problemów. 

W niektórych przypadkach pożar domu rodzinnego może być odbierany jako dobry omen. Szczególnie wtedy, jeśli w życiu realnym nie kojarzy ci się najlepiej, czyli tak jak powinien. Jeśli dom i twoja najbliższa rodzina, były źródłem cierpienia, pożar może oznaczać na oczyszczenie. Wreszcie uporasz się z przeszłością. 

Sennik - pożar lasu

Jeśli las we śnie zaczął palić się bez konkretnego powodu, może to oznaczać, że masz problem z odpowiedzialnością i nie chcesz dorosnąć. Czas zdobyć się na pewne wyrzeczenia i uporządkować życie zawodowe i uczuciowe.

Pożar wzniecony w lesie przez innych ludzi może oznaczać, że ktoś chce cię skrzywdzić - zrobi to bezwzględnie i nie cofnie się przed niczym. Bądź czujny!  

sennik pożar lasu
fot. Sennik: pożar lasu/Adobe Stock, JAH

Pożar i dym

Jeśli pożarowi budynku lub przedmiotu we śnie, towarzyszy ogromna ilość dymu, może to oznaczać, że dopadną cię wewnętrzne rozterki związane z ostatnimi wydarzeniami. Ciągle zastanawiasz się, czy decyzje podjęte jakiś czas temu były dobre i jakie skutki przyniosą.

Sennik - spalony dom

Spalony dom we śnie oznacza, że chcesz wprowadzić do swojego życia radykalne zmiany. Zastanawiasz się jednak, czy ma to sens i czy nie stracisz na tym wszystkiego, co do tej pory osiągnęłaś. 

Palenie domu to symbol zmiany, od której nie ma odwrotu. Nie zawsze możesz być na to gotowa, dlatego być może nie działasz w życiu realnym.

sennik spalić dom
fot. Sennik: pożar/Adobe Stock, mariusz szczygieł

Sennik - wzniecać pożar

Wielokrotne i bezskuteczne wzniecanie pożaru we śnie oznacza, że usilnie próbujesz odmienić swój los. Niestety, ta walka spełznie na niczym. Warto poczekać na lepszy czas i przenieść zaplanowane zadania do niedalekiej przyszłości.

Być może w twoim życiu jest teraz jakaś sytuacja, z którą się nie zgadzasz. Może czeka cię przeprowadzka do miejsca, które ci się nie podoba, a może czujesz, że rozpada się twój związek i próbujesz go za wszelką cenę uratować.

Gasić pożar

Gaszenie pożaru we śnie może oznaczać, że czujesz wypalenie zarówno zawodowe, jak i w życiu prywatnym. Marzysz o tym, by zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i żeby znów zaczęto cię doceniać. 

Sen o gaszeniu pożaru powinien dać ci do myślenia - staraj się, aby życie nie stało się nudne, łap chwile i wykorzystuj wszelkie okazje do zaistnienia. 

Gdy we śnie widzisz gaszenie pożaru przez innych, może zwiastować nadchodzącą, długo wyczekiwaną pomoc.

Czuć woń pożaru

Możesz nie być bezpośrednim świadkiem pożaru. Jeśli jednak czujesz jego woń, miej się na baczności. Prawdopodobnie jesteś obecnie w związku z osobą, z którą łączy cię duża namiętność, ale nic poza tym.

Jeśli jest to uczucie czysto fizyczne, może szybko się wypalić, jeśli nie popracujecie nad relacjami. Proces psucia już się rozpoczął. Jeżeli tego nie zmienisz, stracisz osobę, na której ci zależy. 

sennik pożar i dym

fot. Sennik: pożar i dym/Adobe Stock, Lukas Gojda

Inne znaczenia snu o pożarze

 • Jasne płomienie pożaru - oznaka zbliżających się przyjemnych wydarzeń w twoim życiu.
 • Widzieć płonące włosy - mogą zwiastować zawód miłosny, który zrujnuje twoje zdrowie. 
 • Widzieć spalone przedmioty - powinnaś przestać rozpamiętywać przeszłość i całą uwagę skupić na tym co będzie.
 • Pożar w piwnicy - zacznij większą uwagę skupiać na rzeczy, które naprawdę mają w życiu znaczenie. 
 • Pożar dachu - może zwiastować spore zmiany w twoim życiu.
 • Pożar szkoły - uważaj, w twoim życiu może pojawić się ktoś nieszczery, który będzie chciał zburzyć twoje szczęście.
 • Pożar stodoły - czas przestać żyć chwilą i być lekkomyślnym. 
 • Pożar samolotu - zwiastuje niebezpieczeństwo, lepiej odłóż swoje plany na później.
 • Uciekać przed pożarem - marzysz, by wreszcie uwolnić się od licznych, niepotrzebnych ograniczeń.

Czytaj także:
Sennik - ognisko
Sennik - cmentarz
Sennik - ogień

15.11.2016