POLECAMY

Sennik

Wiedzę we śnie diabła – co to oznacza?

Nie wierzę w istnienia diabła ani nie oglądałam ostatnio żadnego filmu o egzorcyzmach, a mimo to przyśnił mi się diabeł. Nie ukrywam, że przeraziło mnie to. Był tuż obok mnie, nic mi nie zrobił, ale czułam, że grozi mi jakieś niebezpieczeństwo. Strach był tak silny, że aż obudziłam się cała mokra – pisze Katarzyna.

Wiedzę we śnie diabła – co to oznacza?
Diabeł pojawiający się w snach odkrywa bezlitośnie słabości charakteru śniącego lub niedostatki życia duchowego. Sen o diable może też oznaczać uniknięcie czyhającego niebezpieczeństwa.
 
Najczęstsze interpretacje snu:
  • Widzieć diabła - zostaniesz wciągnięty w nieprzyjemną sytuacją, ale tylko z własnej winy.
  • Być atakowanym przez diabła - związek z pewna osobą negatywnie wpłynie na ocenę Twojej osoby przez otoczenie.
  • Rozmawiać z diabłem - w Twoim otoczeniu znajdują się fałszywi przyjaciele, którzy chcą zyskać Twoim kosztem.

W większości legend diabeł występuje w złożeniu ze złem, strachem i śmiercią. Zdarzają się żartobliwe obrazy tej postaci, jak chociażby w „Fauście” Goethego. Z reguły jednak jest on złym omenem, którego nikt z nas nie chciałby ujrzeć w swoim śnie. Spróbujmy przybliżyć najważniejszej interpretacje tego obrazu.

Zobacz także: Co warto wiedzieć o śnie?

Widzę diabła

Pani Katarzyna napisała, że we śnie jedynie widzi postać diabła, nie wspomniała, żeby z nim rozmawiała. Interpretując jej sen w tym punkcie, skupimy się więc na tym aspekcie. Ujrzenie diabła w swoim śnie symbolizuje niedostatki w naszej osobowości. Krótko mówiąc – jest Pani osobą, która nie wykorzystajże w pełni swoich możliwości, bądź też nie rozwija innych istotnych zdolności. Może to doprowadzić Panią do nieszczęścia lub okazać się niebezpieczne dla Pani.

Powinna Pani przykładać ponadto większą wagę do rozwoju duchowego. Nie musi to wcale oznaczać uczęszczania do Kościoła, nie każdy z nas bowiem jest człowiekiem religijnym i nie ma w tym nic złego. Rozwój duchowy to także nowe zainteresowania, czytanie książek, słuchanie muzyki. Może dotąd Pani za mało uwagi poświęcała własnej osobie, przez co doszło do zaniedbania. Ten powtarzający się sen jest wołaniem z Pani wnętrza, potrzebą rozwoju i skupienia się na sobie. Warto w takich chwilach poradzić się przyjaciół, pójść na warsztat o asertywności, poszukać czegoś dla siebie.

Rozmawiam z diabłem

Jeżeli śniący zaczyna rozmawiać z diabłem, to jest to dla niego ostrzeżenie. W Twoim otoczeniu znajdują się ludzie, którzy nie życzą Ci dobrze, czyhają na Twój błąd, by móc skorzystać na Twoim nieszczęściu. Może jesteś osobą zbyt ufną, która zbyt szybko powierza swoje tajemnice obcym. Postaraj się nad tym popracować. Naiwność bowiem może czasami stać się przyczyną zguby. Nie wszyscy pragną Twojego szczęścia, prędzej czy później przekonasz się o tym na swojej skórze, jeżeli nie zmienisz swojego postępowania.

Zobacz także: Jaka jest najczęstsza tematyka snów?

Diabeł zadaje mi pytanie

To bardzo zły omen. Uważaj na niego. Mało prawdopodobne, że będziesz w stanie mu zapobiec. W niedługiej przyszłości czeka Cię nieszczęście. W Twoim bliskim otoczeniu pojawi się choroba, a nawet i śmierć. Nikt nie wie, co tak naprawdę się zdarzy, los bowiem zawsze skrywa swoje tajemnice, nawet przed największymi magami. Nie załamuj rąk, ale walcz, by przepowiednia ze snu się nie spełniła. Może będziesz w stanie jednak zaradzić nadchodzącemu nieszczęściu.