POLECAMY

Sennik

Wędrowiec – jak powinno się go interpretować?

Z reguły nie przywiązuję zbytniej wagi do swoich snów. Ale ten jeden wywarł na mnie wyjątkowe wrażenie. Przyśnił mi się wędrowiec, był ubrany w łachmany. Wydaje mi się, że starał się mi coś przekazać, ale nie jestem w stanie sobie przypomnieć, co takiego to mogłoby być. Co może oznaczać ten sen? – pisze Bogusław.

Wędrowiec – jak powinno się go interpretować?

Wędrowiec jest symbolem obecnym w kulturze od zarania dziejów. To osoba, które żyje w oderwaniu od zwykłej i szarej codzienności. Zazwyczaj posiada wiedzę, która nie jest dostępna zwykłym ludziom. Jest to więc w pewnym sensie także mędrzec. Z takim opisem wędrowca możemy spotkać się w wielu podaniach czy też dziełach literackich.

W marzeniu sennym wędrowiec zaś zazwyczaj uosabia przeciwności losu, jakie człowiek musi pokonać na drodze do swojego celu. Odzwierciedla on życie, które wszak jest pełne krętych ścieżek, przepaści i ślepych dróżek. Człowiek pozostawiony sam sobie musi każdego dnia dokonywać wyborów, z których nie każdy będzie dobry. Jednak błądzenie jest wpisane w nasze życie. Nikt z nas nie posiada tak wielkiej wiedzy, by móc zawsze podjąć tą jedyną i słuszną decyzję.

Zobacz także: Tajemnica jasnowidzenia

Wędrowiec zachęca nas więc do stawiania czoła swoim słabościom, jak i wszelkim przeszkodom życiowym. Symbolizuje postawę trzeźwą i zdystansowaną do życia, a zarazem konsekwentną. Tylko bowiem dzięki takim cechom możliwe będzie osiągnięcie upragnionego celu.

W wyżej przytoczonym śnie pojawia się bardzo ważny element, który określa kierunek interpretacji. Mianowicie to, że spotkany wędrowiec był ubogo ubrany. W tej sytuacji przedstawia on w marzeniu sennym ostrzeżenie przed podążaniem ścieżką, która nie prowadzi do żadnego konkretnego celu. Podejmujesz działania, które w żaden sposób nie przybliżają Cię do realizacji Twojego marzenia czy planu. Jest jednak szansa, że jeszcze wszystko się odmieni. Posłuchaj rady wędrowca i wkrocz na właściwą ścieżkę. Zastanów się jeszcze raz, jak możesz dotrzeć do swojego celu. Nie działaj pochopnie ani za radą innych, wsłuchaj się w głos swojego serca, podążaj za intuicją.

Zobacz także:

Występujący we śnie wędrowiec może nam się jeszcze objawić jako osoba radosna. Warto więc i o tym znaku wspomnieć na sam koniec. To marzenie senne nieść będzie dla Ciebie wiele radości i nadziei. Znak to bowiem, że już niebawem udasz się na zasłużony wypoczynek i żadna troska nie zakłóci Ci Twojej radości.