Sennik - wąż. Co oznacza sen o wężu

Sennik - wąż. Co oznacza sen o wężu
Według sennika, wąż oznacza strach i obawy. Sen o wężu symbolizuje też pokusę, seksualność, niebezpieczeństwo. Wąż we śnie kobiety wyraża jej podświadomą niechęć do mężczyzn i seksu. Według sennika węże we śnie to też ostrzeżenie w zależności od tego, czy śni się ugryzienie węża, wąż w domu czy żółty wąż.

Węże są nieprzewidywalne, mogą rozpocząć atak z zaskoczenia i budzą lęk. Są uznawane za zły znak w zależności od kontekstu, koloru węża i płci osoby śniącej. A co oznacza sen o wężach?

Spis treści:

 1. Wąż - sennik 
 2. Sennik - wąż we śnie kobiety
 3. Sennik - wąż we śnie mężczyzny
 4. Ugryzienie węża we śnie
 5. Sennik - dużo węży
 6. Mały wąż we śnie
 7. Sen o wężu oswojonym
 8. Uciekający wąż: sennik
 9. Pełzający wąż we śnie
 10. Wąż w domu: sennik
 11. Złoty wąż we śnie
 12. Zielony wąż: sennik

Wąż - sennik

Wąż to jedno z najbardziej tajemniczych, żarliwie obserwowanych przez człowieka zwierząt. Budzi skrajne emocje i od starożytności pojawia się w rycinach, mitach jako niebezpieczny gad lub zwierzę, które jest symbolem medycyny i uzdrawiania. W Biblii wąż jest uosobieniem grzechu. 
 
W senniku wąż to symbol podświadomych lęków i pojawia się w snach w momentach przełomowych dla śniącego. Może być też ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwem. Wąż we śnie kobiety wiąże się jej z potrzebami seksualnymi.
 
Wąż we śnie może oznaczać zmiany na lepsze. Według sennika wąż we śnie to znak, że jesteś osobą usatysfakcjonowaną życiem i nie boisz się go. W opisach snów o wężach dużą wagę przypisuje się kolorom: wężowi czarnemu, żółtemu, białemu.
 
Wąż żółty we śnie kobiety oznacza, że boi się męskiej seksualności. Czarny wąż to oznaka lęku przed dorosłością. Z kolei widzieć we śnie węża w kolorze białym to sygnał, że ktoś nieświadomie kopie pod tobą dołki.  
 

Sennik - wąż we śnie kobiety

Ukąszenie może oznaczać wrogi stosunek do płci przeciwnej. Ugryzienie przez węża można również interpretować jako niezdolność do poskromienia i kierowania swoją seksualnością na wyższym od popędów poziomie.

To łatwe uleganie fascynacjom, zauroczeniu lub też nadmierna kontrola — narzucona przez samą siebie — nad obszarem seksualności. Wydaje ci się, że dzięki temu opanujesz żywioł własnej seksualności.

Sennik - wąż we śnie mężczyzny

Jeśli mężczyzna śni o wężach, oznacza to, że stosunek do najbliższej partnerki obarczony jest dużym bagażem negatywnych emocji, nierozwiązanych problemów.

Warto przyjrzeć się więc obecnej relacji i zastanowić, czy jest coś, co można by zmienić lub poprawić.

sennik wąż znaczenie

fot. Wąż we śnie/Adobe Stock, Narupon

Ugryzienie węża we śnie 

Jak wskazuje sennik, ugryzienie węża może zwiastować nowy rozdział w życiu, ale jeśli we śnie czułaś ból i strach, to ukąszenie węża we śnie wiąże się ze zmianą negatywną. Jeśli ugryzieniu węża nie towarzyszą przykre emocje, to można spodziewać się pozytywnej zmiany.

Sennik - dużo węży

Niepoliczalna ilość węży świadczy o problemach natury psychicznej. Według sennika - dużo węży zwiastuje chorobę psychiczną, zwłaszcza gdy ich postać jest skłębiona, nieuporządkowana, chaotyczna. 

Mały wąż we śnie

Starasz się, ale twoje starania nie skutkują. Mały wąż we śnie może oznaczać, że spotka cię nieprzyjemność za twoją życzliwość.

Sen o wężu oswojonym

Sen o wężu, który jest potulny, posłuszny oznacza poskromienie swoich lęków i emocji. To znaczy, że starania, które codziennie podejmujesz, aby poczuć się lepiej, w końcu zaczynają owocować.

Uciekający wąż

Jak podpowiada sennik - wąż który ucieka i którego gonisz to symbol planów, które chcesz zrealizować. Czy się to uda, zależy od Ciebie.

Nie zawsze sen kończy się złapaniem lub ostateczną ucieczką węża, więc nie będzie wiadomo, czy plan może się udać, czy nie. O to musisz zadbać samodzielnie.

Pełzający wąż we śnie

Wąż który pełza w górę, może sugerować nabycie nowej wiedzy, niekoniecznie pozytywnej. Pełzający wąż - sennik nie posiada jednoznacznych odpowiedzi, bo dużo zależy od tego, czy we śnie wąż budzi lęk, czy nie. Możliwe, że szukasz wyjścia ewakuacyjnego z trudnej sytuacji życiowej. 

sennik wąż co oznacza

fot. Sennik: wąż/Adobe Stock, Milan

Wąż w domu

Według sennika, wąż pojawiający się w domu to symbol waśni i kłótni. Wąż to animizowana niezgoda i poważne konflikty. Może też przedstawiać konkretną osobę, która zaostrza spory.

Jeśli w twoim życiu jest toksyczna osoba lub jeśli ostatnio nasilają się jakieś konflikty, bardzo możliwe, że we śnie zobaczysz właśnie węża w swoim domu. 

Złoty wąż we śnie

Złoty wąż we śnie oznacza wzbogacenie się. 

Zielony wąż

Sen o wężu w kolorze zielonym to dobry znak: symbolizuje dobrą kondycję fizyczną i zdrowie, a także harmonię z samym sobą. 

Znaczenia snów: Sennik - myszySennik - zębySennik - ciąża

25.06.2014