Sennik myszy - co oznacza sen o myszach?

Sennik myszy - co oznacza sen o myszach?
Sen o myszach to przestroga przed przykrymi wydarzeniami. Myszy we śnie według sennika symbolizują nieporozumienia, konflikty i strach - podświadomie osoba śniąca o myszach utożsamia się z tym małym, przeciętnym zwierzęciem. Pojawiająca się we śnie mysz to sygnał, że los się odmieni, najczęściej na niekorzyść. Mysz we śnie oznacza też kogoś, kto narazi cię na straty - psychiczne bądź materialne.

 

 Spis treści:

 1. Sennik - myszy 
 2. Myszy biegające
 3. Sennik - myszy w domu
 4. Sennik - martwe myszy lub martwa mysz
 5. Sennik - myszy i szczury
 6. Biała mysz - znaczenie snu 
 7. Sen o zabijaniu myszy
 8. Sennik - mysz uciekająca
 9. Myszy i kot we śnie
 10. Inne sny o myszach

Sennik - myszy

Sen o myszach symbolicznie wiążę się z płodnością, energią seksualną i prokreacją. Myszy rozmnażają się kilka razy do roku, a sen o mysich norkach nawiązuje do kopulacji i żeńskich narządów płciowych.

Możliwe, że odczuwasz silne potrzeby seksualne, które nie są zaspokajane. Może marzysz o potomstwie?

Cechą myszy jest ich odporność na trudne warunki życiowe i skłonność do korzystania z cudzych dóbr. Dlatego gdy śni się mysz, zwróć uwagę, czy przypadkiem w życiu nie wykorzystuje cię kobieta bądź mężczyzna (w związku, w relacjach rodzinnych czy biznesowych).

W praktyce myszy to szkodniki, a sen o myszy wiąże się z utratą czegoś lub kogoś, chciwością lub bezsilnością. Gdy śnią się myszy trzeba mieć się na baczności - możliwe, że mysz zwiastuje pojawienie się kogoś, kto jest chciwy i chce zburzyć ład lub wskazuje na osoby w twoim otoczeniu, które źle ci życzą i niczym myszy na jawie, żerują na tobie.

Mysz występuje w opisach jako zwierzę magiczne, które może rzucać urok zły lub dobry, więc sen o małej myszy to symbol kobiety, która umiejętnie oczaruje każdego mężczyznę, która jest przebiegła i sprytna niczym właśnie mała mysz

Symbolika wiąże się nie tylko z magią, czarodziejami i czarodziejkami, które zwykły korzystać z tych zwierząt, rzucając uroki czy tworząc magiczne mikstury. Mysz jest zwierzęciem pospolitym i uosabia te cechy we śnie - gdy mysz we śnie jest przestraszona, zlękniona może to oznaczać, że utożsamiasz się z jej przeciętnością i małością.

Obok małych rozmiarów, mysz jest niepozorna i cwana - gdy śni się mysz biegająca po domu oznacza to determinację i chęć dostania się wyżej (np. awans) nawet w najbardziej zuchwały sposób. Myszy we śnie to często osoby z rodziny i otoczenia, które stwarzają pozory nieśmiałych, a w rzeczywistości knują, mogą być podstępne i przebiegle osiągać coś, nawet cudzym kosztem. 

Myszy biegające 

Gdy śni cię kilka biegających myszy, wówczas możemy mówić o konfliktach i waśniach, czasem z kimś, czasem ze sobą samym - taki sen o myszach może oznaczać gonitwę myśli i wewnętrzną sprzeczność.

Biegające we śnie myszy mogą także symbolizować jakiś lęk. Być może czeka cię ważne wydarzenie w życiu, przeprowadzka albo zmiana pracy?

Sennik mysz

fot. Sennik myszy/Adobe Stock, Paul

Sennik - myszy w domu

Myszy to nieproszeni goście w domu. Obecność myszy w domu we śnie oznacza nieprzyjemności i niechciane kontakty międzyludzkie. Możliwe, że masz dość współlokatorów lub osób z kręgu pracy.

Jeśli śni ci się, że w twoim domu pojawia się mysz, być może w twoim życiu pojawiła się osoba, której nie akceptujesz, nie lubisz albo która budzi twoje obawy. W ten sposób umysł materializuje ten lęk. Może boisz się, że ten ktoś cię oszuka albo będzie próbował namówić do czegoś, czego nie chcesz robić.

Sennik - martwe myszy lub martwa mysz

Widok zdechłej, martwej myszy we śnie jest nieprzyjemny i symbolizuje nieświadome wyrządzenie komuś krzywdy. Prawdopodobnie ranisz czyjeś uczucia, a ten ktoś nie jest dla ciebie tak ważny. Możliwe, że to np. szwagierka symbolizuje mysz - jest dla ciebie mało ważną osobą, a mała mysz we śnie odzwierciedla małość tej osoby. 

Sennik - myszy i szczury

Gdy w jednym śnie pojawiają się myszy i szczury, oznacza to konkurowanie i rywalizację. Najczęściej można to odnieść to starań o kobietę lub mężczyznę, czyli stawanie w konkury. 

Sam sen o szczurze oznacza jakieś kłamstwo lub oszustwo, a gdy gryzie, można spodziewać się, że to ty jesteś myszą we śnie, którą kąsa nieżyczliwa osoba lub przeciwnik.

Daje pole do interpretacji snu również na gruncie zawodowym: może rywalizujesz o stanowisko lub po prostu chcesz się wykazać, a utrudniają ci to koledzy z pracy. 

Biała mysz - znaczenie snu

Kolor myszy napawa wątpliwościami, gdy zastanawiasz się, co oznacza sen o myszy o białej sierści. Sam sen o białej, łagodnej myszy może symbolizować udany związek/małżeństwo. W rzeczywistości jest ważne, co biała mysz we śnie robi. 

Jeśli biała mysz we śnie jest złapana w pułapkę, to sugeruje że sam się w niej znajdujesz i wyjście z opresji cię obciąża psychicznie. Zabicie białej myszy we śnie to dobry znak dla ciebie: oznacza, że prawdopodobnie pozbędziesz się z życia kogoś, kto jest ci nieprzychylny.

Biała mysz w domu zawsze oznacza nieprzyjaciela, a jeśli dodatkowo próbuje cię ugryźć to znak, że ktoś na tobie żeruje lub podcina ci skrzydła.

Gryząca mysz w senniku - uważaj na swoje finanse. Gdy dodatkowo biega wokół ciebie oznacza to, że twój spokój może być na długo zakłócony z powodu problemów pieniężnych.

Sen o zabijaniu myszy

Zabijanie myszy we śnie oznacza sukces, triumf osobisty, ale po rywalizacji z kimś. Mysz we śnie symbolizuje kogoś, kogo pokonałeś, a nie coś — nie będą to przeciwności losu, a człowiek. 

Sennik - mysz uciekająca

Mysz uciekająca we śnie (lub stado uciekających myszy) symbolizuje nadejście trudnego okresu dla ciebie lub twojej rodziny. Gdy uciekinierzy piszczą, może to też sygnalizować ostrzeżenie, że konflikty i nieporozumienia mogą skończyć się poważne - rozstaniem, rozwodem, separacją.

Sennik myszy

fot. Sennik: mysz/Adobe Stock, Erni

Myszy i kot we śnie

Sennik - myszy i kot odnosi się do zagrożenia - we śnie to ty jesteś myszą i grozi ci niebezpieczeństwo. Jeśli jednak kot zabija mysz - wtedy oznacza to ni mniej ni więcej, że widmo złej fortuny zostało zażegnane

Sam sen o kocie nawiązuje do symboliki erotycznej, seksualności, flirtu. To zapowiedź romansu i miłości. Niemniej jednak on sam jest kojarzony z egocentryzmem. 

Inne sny o myszach

 • Myszy szare - ubóstwo.
 • Myszy czarne - znak śmierci.
 • Myszy czerwone - nietypowe fantazje seksualne.
 • Myszy przestraszone - oznaka, że powinieneś działać bardziej skutecznie.
 • Karmisz myszy - nowa znajomość.
 • Łapać myszy - jest bardzo prawdopodobne, że otrzymasz list o nieprzyjemnej treści; to także symbol szczęścia w nieszczęściu.
 • Widzieć dużo myszy - masz wiele trosk i zmartwień.
 • Plaga myszy we śnie atakująca twój dobytek - stan depresji i strat psychicznych i materialnych podszytych bezsilnością.
 • Myszy we śnie wyrządzają szkody - ktoś w twoim otoczeniu prowadzi cię na dno lub chce się wzbogacić twoim kosztem
 • Myszy w pułapce - pokonanie wroga.
 • Złapana mysz we śnie - czekają cię nagrody lub premia.
 • Pułapka na myszy - ktoś cię próbuje oczernić albo przygotowuje zasadzkę.
 • Głodna i przestraszona mysz - masz poczucie, że jesteś słaby i zdemotywowany.
 • Piszcząca mysz - ktoś chce cię okraść.
 • Widzieć we śnie mysz, która coś gryzie - jesteś zestresowany i nerwowy.
 • Gryzące myszy - masz nieprzyjaciół.
 • Słyszeć mysz, która porusza się po domu - ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem.
 • Widzieć we śnie Myszkę Miki - symbol naiwności i niedojrzałości.
 • Mysia dziura - niepotrzebnie czujesz wstyd lub masz duży apetyt na seks, o czym nie mówisz partnerce/partnerowi. 

Czytaj także:

Sennik - kot
Sennik - ptak
Sennik - pies

03.12.2015