POLECAMY

Sennik

Symbolika snów – schodzenie po schodach, drabinie albo z góry

Schodzenie – sprawdź, co to oznacza w marzeniu sennym. Dowiedz się, jak można interpretować sny, w których schodzisz z góry, po schodach albo drabinie!

Symbolika snów – schodzenie po schodach, drabinie albo z góry

Przyjęło się, że schodzenie z czegoś lub zbieganie i w ogóle kierowanie się w dół, nie oznacza nic dobrego. Sprawdź, czy tak jest naprawdę!

Schodzenie po drabinie albo schodach

Jeśli w marzeniu sennym schodzimy po drabinie lub po schodach, możemy to odczytywać jako ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem albo utratą pieniędzy.

Za to schodzenie do piwnicy oznacza szczęście.

Fot. Fotolia

Schodzenie lub zbieganie z góry

Sny o schodzeniu lub zbieganiu z góry mają wielorakie znaczenie i wcale nie oznaczają najgorszego. Schodzenie albo zbieganie, w przeciwieństwie do wchodzenia czy wspinania się, jest prostsze. Weszłyśmy, a teraz schodzimy, tak więc pokonałyśmy przeciwności losu, udało nam się osiągnąć wyznaczony cel, a teraz wracamy do codzienności. Sen o schodzeniu z góry jest zatem zapowiedzią spokojniejszych dni i symbolem zakończonego pewnego rozdziału w naszym życiu, który wymagał od nas dużo wysiłku i nie był zbyt przyjemny.

Schodzenie z góry może mieć w marzeniu sennym jeszcze inne znaczenie. Niekiedy jest ostrzeżeniem przed sięganiem zbyt wysoko, posiadaniem zbyt ambitnych planów albo zuchwałością.

Artykuł napisany na podstawie fragmentu książki "Wielki sennik" Adreasa Baumgartena