POLECAMY

Sennik

Sennik: podróż pociągiem, samochodem, samolotem

Śniło ci się, że podróżowałaś pociągiem, samochodem, samolotem lub jakimś innym środkiem transportu? Sprawdź, co na to sennik!

Sennik: podróż pociągiem, samochodem, samolotem

Podróż jest symbolem naszego wyobrażenia o przyszłości, miejsca jakie w niej zajmiemy. Przyszłość ta powiązana jest jednak ściśle z tym, co jest teraz.

Inne popularne znaczenia snu:

  • W czasie podróży napotykamy przeszkody - nie wszystkie sprawy zostały załatwione i będą one miały wpływ na nasze przyszłe życie.
  • Wygodna podróż - w naszym życiu wszystko układa się pomyślnie.
  • Przedsięwziąć podróż - zmienisz zdanie na temat niektórych swoich znajomych.
  • Morska podróż - poznasz nieznane strony.
  • Podróż tramwajem - osiągniesz swój cel.

Interpretacja snu:

Podróż pociągiem a sennik

Jazda pociągiem we śnie może symbolizować naszą drogę życiową. Podczas podróży, podobnie jak w życiu, przystajemy co pewien czas, zwalniamy, a później znowu przyspieszamy, pokonujemy pewną drogę i zmierzamy do określonego celu.

Niektórzy śnią o tym, że spóźnili się na pociąg albo przegapili połączenie. Może to oznaczać, że nie są jeszcze gotowi na zmiany, jakie szykuje im los. Powinni się zatem bardziej zmobilizować, przymknąć oko na drobne sprawy, które zajmują im większość czasu, a tak naprawdę są nieistotne – oddalają tylko od postawionego sobie celu. Niektórzy spóźniają się na pociąg z lenistwa. Osoby takie nie mają w życiu wystarczająco dużo pewności, że warto coś zmienić. Chcieliby osiągnąć dużo sukcesów, ale bez żadnego wysiłku.

W marzeniach sennych występuje również motyw kupowania biletu. Możemy płacić za miejsce w pierwszej lub drugiej klasie. Ilość pieniędzy, które wydajemy na przejazd jest symbolem naszej wewnętrznej energii. Jeśli we śnie wsiadamy do droższego wagonu, a posiadamy tańszy bilet, oznacza to, że żyjemy ponad stan albo wywyższamy się.

Istotne są również szczegóły dotyczące podróży pociągiem. Jeśli zajmiemy takie miejsce, że jedziemy do tyłu, może to oznaczać, że ciągle wspominamy minione chwile i zamiast żyć teraźniejszością, żyjemy przeszłością. Równie ważne są osoby znajdujące się w naszym przedziale i te obok których zajęliśmy miejsce. Symbolizują one nasze cechy charakteru, lęki i słabości.

Zobacz także: Co rządzi naszymi snami?

Podróż samochodem

Samochód w przeciwieństwie do pociągu nie potrzebuje do jazdy maszynisty i wyznaczonych torów. Jego obraz mówi nam o tym, że sami bierzemy odpowiedzialność za swoje decyzje i za życie. Prawidłowe prowadzenie samochodu we śnie i przestrzeganie przepisów informuje nas o tym, że potrafimy odpowiednio kierować swoimi sprawami w realnym świecie. Jazda ładnym samochodem w marzeniu sennym rekompensuje najczęściej niepowodzenia, jakich doświadczamy na jawie, natomiast samochód, który się psuje jest symbolem przeszkód napotykanych na drodze życia.

Podróż rowerem a sennik

Rower jest pojazdem, który nie potrzebuje ani torów ani drogi asfaltowej. Można nim pojechać wszędzie, gdzie zapragniemy. Pojawia się głównie w marzeniach sennych osób młodych. Nie jest to przypadek, bo najczęściej właśnie młodzi ludzie chodzą własnymi drogami i wydaje im się, że wiedzą, czego w życiu pragną.

Podróż autobusem

Często o jeździe autobusem śnią indywidualiści, choć nie jest to reguła. Podróż tym pojazdem symbolizuje dzielenie się swoimi przeżyciami z innymi ludźmi i dążenie do postawionego sobie celu. Autobus może być również obrazem nas samych, a ludzie znajdujący się w nim – elementami naszej osobowości.

Podróż statkiem

Duże znaczenie dla śniącego ma pływanie statkiem, tym bardziej jeśli podróż odbywa się po bezkresnych wodach. Statek jest symbolem naszej osobowości, a wszystko, co nas spotyka po drodze jest odzwierciedleniem rzeczywistości. Mogą być to zarówno dobre wydarzenia, jak i niebezpieczne przygody.

Podróż samolotem

Latanie samolotem we śnie może mieć wiele znaczeń. Symbolizuje osiągnięcie wyższego stopnia rozwoju, szczęście i wolność. Podczas interpretacji tego snu należy zwrócić szczególną uwagę na ludzi, z którymi podróżujemy i czy znamy osobę kierującą pojazdem. Jeśli pilotem jest nasz ojciec albo matka, może to oznaczać, że w rzeczywistości jesteśmy za bardzo od nich zależni.

Jak się okazuje interpretacja podróży i pojazdów, którymi się poruszamy nie jest trudna. Nie należy jednak zapominać, żeby zwracać uwagę na dodatkowe elementy pojawiające w obrazach sennych, bo mogą one w mniejszym lub większym stopniu zmienić znaczenie snu.