Sennik kot: co oznacza sen o kocie? Czy kot we śnie przynosi pecha?

Sennik kot: co oznacza sen o kocie? Czy kot we śnie przynosi pecha?
Według sennika sen o kocie to ostrzeżenie przed fałszywymi ludźmi i może zwiastować kłótnie. Kot to także symbol zmysłowości, dlatego sen o kotach to metafora seksualnych pragnień, cielesnych uciech czy zdrady miłosnej w zależności o tego, czy śni się biały kot, małe kotki czy np. głaskanie kota.

Sny o kotach nawiązują do magicznych,  nieujarzmionych i dzikich sił, które tkwią w nas i nie dają się łatwo opanować. Zazwyczaj według sennika - kot to złowróżebny znak i zły omen - tak mówi się też o czarnym kocie. Kot to według senników symbol zdrady i przebiegłości.

Spis treści:

 1. Ogólna symbolika i znaczenie snu o kocie
 2. Głaskanie kota
 3. Śpiący kot
 4. Sennik - małe kotki
 5. Sennik: kot, który się łasi (lub kotka)
 6. Zostać podrapanym przez kota
 7. Sennik - biały kot
 8. Czarny kot
 9. Rudy kot
 10. Słyszeć miauczącego kota
 11. Bić kota
 12. Gadający kot
 13. Martwy kot
 14. Kot walczący z psem

Sennik kot: symbolika i znaczenie snu o kocie

Gdy sen o kocie pojawia się dosyć często, może to oznaczać, że otaczają cię nieprawdziwi, przebiegli ludzie. Kot we śnie nawiązuje bowiem do ludzkiej natury: twojej, często niejednolitej i możliwe, że zafałszowanej i kamuflowanej.

Może to być też także symbol nieszczerych osób, które są wokół ciebie - możliwe, że jesteś w relacji z fałszywym partnerem lub ufasz niewłaściwym osobom.

Kot jest zwierzęciem mocy i jego pojawienie się w snach daje szerokie pole do interpretacji. Jak mówi sennik - kot symbolizuje czary, diabła, mrok, śmierć, złą wróżbę, magię, drapieżność, zdradę czy chytrość. Przypisuje mu się cechy związane z egocentryzmem, niewiernością i perwersją.

Niemniej jednak kot to też zwierzę podziwiane, na co sennik również znajduje odpowiedzi. Symbolika kota we śnie łączy się z potrzebą lub brakiem pochlebstw, wrażliwością, wdziękiem i zamiłowaniem do luksusów i wygód.

Niezależnie od tego, czy miałaś sen o małym kocie, rudym czy czarnym, zwierzę to jest nośnikiem wielu cech, które są utajone, a tak bliskie ludzkiej naturze. Popędy tkwiące w nas samych, uosabia już bardziej konkretne znaczenie snu o kocie. 

Głaskanie kota we śnie 

Jeśli śnisz o kocie, który jest oswojony, łasi się do ciebie, chce się przytulić a ty go głaskasz, to taki sen o kocie symbolizuje oswojenie instynktów, wprowadzenie równowagi. Potrafisz opanować swoje emocje, jesteś w harmonii ze sobą.

Niekiedy uważa się, że głaskanie kota we śnie możne symbolizować niewdzięczność za to, co przynosi los lub brak wdzięczności wobec kogoś, kto się nami opiekuje lub nam doradza.

Śpiący kot

Z reguły sen o śpiącym kocie analizuje się jako przyjemny. Kot, który śpi, drzemie i mruczy symbolizuje aspekt poznania, oswojenia własnych instynktów, momentu refleksji. Nie jest złym omenem.

Bardzo często śpiący kot oznacza, że w życiu realnym czujesz się bezpiecznie, być może pierwszy raz od dłuższego czasu. To dobry znak, że w twoim życiu w końcu zagościł spokój i komfort psychiczny.

Sennik - małe kotki

W rzeczywistości i we śnie, kocięta to zapowiedź radości i nowości. Jak podpowiada sennik - małe kotki to zachęta do rozpoczęcia nowych rzeczy i symbolizuje entuzjazm Jeśli we śnie jest kotka z młodymi, może to wiązać się ze stratami finansowymi lub przeciwnie - pomnażaniem ich. Małe kotki we śnie mogą być też odwołaniem do kłótliwej natury osoby śniącej. 

Sennik małe kotki

fot. Sennik: małe kotki/Adobe Stock, Pixel-Shot

Sennik: kot, który się łasi

Sen o kotach, które łaszą się do ciebie, szczególnie jeśli wiesz, że to kotka, oznacza intymną sferę, którą dopiero co rozwijasz i poznajesz - może jesteś na początku nowego związku i oczekujesz czegoś więcej lub chcesz rozgryźć partnerkę. Kocica w snach mężczyzn jest wyrazem lęków przed kobietami i ich tajemniczą energią seksualną.

Kot to zwierzę magiczne i przebiegłe: to ucieleśnienie kobiecości i sfery seksualności. W snach kobiet symbolizuje sferę niepoznaną do końca. 

Sennik: zostać podrapanym przez kota

Gdy twój sen o kocie wiąże się z drapaniem, zadawaniem ran przez zwierzę, jest to symbol zaprzeczania własnym potrzebom, bycia sztucznym i posiadania kilku twarzy. Kot drapiący we śnie to metafora życie na pokaz, ukrywania przed sobą i innymi swojej prawdziwej osobowości.

Sennik - biały kot

Sen o białym kocie może wskazywać na przykrości i drobne konflikty. To, co początkowo może wydawać ci się błahe, szybko okaże się znacznie poważniejszą sprawą.

Sennik biały kot

fot. Sennik: biały kot/Adobe Stock, Наталия Кузина

Czarny kot

Co wskazuje sennik, gdy śni się czarny kot? Niestety jest to zapowiedź - jak w życiu - pecha i sygnał, że trzeba uważać. Sen o czarnym kocie zwiastuje pecha i troski.

To także odzwierciedlenie twoich lęków i obaw. Jeśli śni ci się czarny kot, warto przyjrzeć się swoim emocjom - być może w ostatnim czasie jest sporo negatywnych uczuć, z którymi należy się uporać.

Sennik czarny kot

fot. Sennik: czarny kot/Adobe Stock, Laszlo

Rudy kot

Według sennika, rudy kot we śnie symbolizuje to, że spędzasz lub w przyszłości spędzisz miło czas. Wbrew popularnym przesądom, rudy kot nie oznacza zdrady czy złośliwości.

Sen o rudym kocie sprzyja podejmowaniu decyzji i prawidłowych życiowych kroków. 

Sennik rudy kot

fot. Sennik: rudy kot/Adobe Stock, New Africa

Słyszeć miauczącego kota 

Miauczenie kota we śnie może wiązać się z konfliktami i pułapkami. Oznacza wplątanie w nieprzyjemną sprawę. Sen o kocie miauczącym to ostrzeżenie przed przyjacielem, który okaże się w rzeczywistości Twoim największym wrogiem.

Bić kota

Sen o biciu kota można zwiastować zdradę przez przyjaciela lub partnera. Rzadko odnosi się do naszych zdradzieckich zapędów. We śnie o kocie, którego ktoś bije, to osoba śniąca jest ofiarą.

Gadający kot

Rzadki sen o kocie, który mówi lub nawet trajkocze, symbolizuje radość i dobre wieści. To symbol pomyślności - dobra wróżba. 

Głodny kot

Gdy we śnie kot prosi o jedzenie, jest głodny, a do tego wychudzony oznacza to przykre wiadomości albo poczucie wewnętrznej straty, porażki, bycia zależnym od innych.

Może być to nawołanie do zmian w życiu realnym - być może warto zastanowić się nad zmianą pracy albo otoczenia, aby zyskać więcej niezależności i spokoju.

Martwy kot we śnie

Ten nieprzyjemny sen - kot, który jest martwy - sennik interpretuje jako symbol złych wieści. Jeśli we śnie ty doprowadzasz do śmierci kota oznacza to, że za wszelką cenę nie dopuścisz do zła i przebiegłości w swoim życiu, a sam zadasz komuś taki cios. 

Kot walczący z psem

Walka tych dwóch zwierząt nie zwiastuje niczego dobrego: pies we śnie rzadko oznacza dobrą wróżbę, a sen o kocie, który walczy z psem, może oznaczać złe wiadomości albo kłopoty.

Dotyczą one zarówno sfery prywatnej, jak i zawodowej. We śnie udało ci się uspokoić zwierzęta? To symbol szybkiej poprawy sytuacji po przejściowych problemach.

Czytaj także: Sennik myszySen o szczurzeSennik ptak

02.01.2012