POLECAMY

Sennik

Szczur - przyśnił Ci się szczur?

Sennik: szczury w domu - zobacz, co oznaczają! Sprawdź, jaka może być symbolika gryzonia, który pojawia się w marzeniu sennym.

Szczur - przyśnił Ci się szczur?

Sen, w którym widzimy szczura należy rozpatrywać dwojako: jako uosobienie cech lub też zdarzeń z przeszłości, lub też jako symbol osoby ze świata zewnętrznego. Podświadomość sygnalizuje w ten sposób, iż coś jest nie tak, rozgrywa się w nas jakiś wewnętrzny konflikt, nasze stosunki z kimś z naszego otoczenia wymagają natychmiastowej naprawy, gdyż może to mieć na nas destrukcyjny wpływ.

Najpopularniejsze znaczenia snu ze szczurem:

  • Szczur we śnie - ktoś knuje na Twój temat.
  • Gryzienie przez szczura lub szczury, ucieczka przed szczurami - oznaka poważnych problemów.
  • Biegający szczur - twoje głębokie, nieodwzajemnione uczucie do kogoś.
  • Szczur w domu - może oznaczać problem w rodzinie, kłótnię, a nawet pewnego rodzaju podstęp. 
  • Strach przed szczurem - czas zmierzyć się ze swoimi lękami i fobiami.
  • Martwy szczur - masz wyrzuty sumienia z powodu swojego zachowania.
  • Biały szczur - biały szczur we śnie należy interpretować jako pozytywną wróżbę, niespodziankę dobre relacje z najbliższymi. 
  • Dużo szczurów - jesteś otoczony gronem nieżyczliwych Ci osób.

Interpretacja snu:

Także we śnie szczur zwykle kojarzony jest z czymś obrzydliwym i niegodnym. Często nawet z perwersją oraz dewiacją seksualną. Równie dobrze może on jednak symbolizować jednak także coś, co gnębi osobę śniącą, na przykład chorobę, której panicznie się boi. Jednak jak widać – szczur jest najczęściej interpretowany jako zły omen. Jest to zapewne związane właśnie z tym, że w wielu przypadkach boimy się tych gryzoni, nie budzą one naszej sympatii. W snach wielbicieli tych ssaków znak ten będzie niósł ze sobą pozytywne albo neutralne znaczenie.

 

Jeśli więc masz sen o szczurze, to może być znak, że w Twoim otoczeniu znajduje się osoba, która źle Ci życzy, która pragnie Twojej zguby, Twojego nieszczęścia. Powinieneś się jej strzec, unikać jej, ale także i patrzeć na jej ręce, obserwować ją, a najlepiej uprzedzić jej krok. Jeżeli we śnie znajduje się blisko ciebie duża ilość szczurów, na przykład znajdujesz się w kanale, gdzie jest ich pełno to znak, że przebywasz w fałszywym towarzystwie. Wydaje Ci się, że Twoi znajomi lubią Cię, a jest wręcz odwrotnie. Możliwe, że zazdroszczą Ci czegoś, powodzenia labo dobrych pomysłów. Grunt, że nie życzą Ci wcale dobrze, wręcz odwrotnie – czekają tylko na Twoje omsknięcie, na Twój upadek. Powinieneś jak najszybciej obejrzeć się za nowymi znajomymi, zrezygnować z tych, którzy są nieprzyjaźnie do Ciebie nastawieni.

Podobne znaczenie niesie ze sobą ujrzenie złapanego szczura. Jest to również symbolem niewiernego przyjaciele. W Twoim otoczeniu znajduje się ktoś, kto nie życzy Ci dobrze, kto wolałaby widzieć Cię na dnie.

 

Dobrym znakiem z kolei jest widok szczura, który biega. Symbolizuje on namiętnego kochanka. Możliwe, że nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale jest ktoś, kto Ciebie bardzo pożąda. Dobrze będzie jeśli rozejrzysz się wokół siebie.