POLECAMY

Sennik

Co oznacza jeśli śni mi się lód?

Lód jest zimny i wydaje się taki nieprzystępny. Niektórym się kojarzy więc ze złą Królową Śniegu, podczas gdy innym z wesołymi wypadami na ślizgawkę. Jak widać jego odbiór nie jest jednoznaczny. Jak tymczasem sytuacja rysuje się, jeśli chodzi o znaczenie tego symbolu we śnie?

Co oznacza jeśli śni mi się lód?

Lód to zazwyczaj znak ostrzegawczy. Możliwe, że grozi Ci niebezpieczeństwo, z którego w ogóle nie zdajesz sobie sprawy.

Najczęstsze znaczenia snu:

  • Poślizgnąć się i upaść na lodzie - spotkasz przypadkiem ludzi, którzy będą chcieli ci zaszkodzić.
  • Widzieć lód latem - możliwe, że stało się coś, czego nie możesz do końca zrozumieć.
  • Ślizgać się po lodzie - prawdopodobnie straciłeś kontrolę nad sytuacją.
  • Topić lód - ułożą się twoje stosunki z osobą, która dotąd nie była ci przychylna.
  • Wpaść na lód - wokół Ciebie jest wiele osób, które żywią do Ciebie nieuzasadnioną urazę, powinieneś ograniczyć z nimi kontakty.
  • Łamać - niepotrzebny strach
  • Ślizgać się - śmiałe przedsięwzięcie

Interpretacja snu:

We śnie młodej kobiety stąpanie po cienkim lodzie to bardzo zły znak. Postępujesz nie tak, jak powinnaś, co niestety nie doprowadzi Cię do niczego dobrego. Sama okryjesz siebie hańbą. Zastanów się tylko, czy to, na czym tak bardzo Ci zależy, jest tego warte?

Dla innych podobny sen nie niesie już ze sobą tak negatywnego znaczenie, jest już raczej ostrzeżeniem przed podejmowaniem pochopnych decyzji. Czasami może nam się bowiem wydawać, że postępujemy czy też wybieramy słusznie, gdy tymczasem okazuje się, że więcej możemy stracić niż zyskać na tym interesie.

Picie we śnie napoju z kostkami lodu jest także złym omenem. To zapowiedź tego, że wkrótce Twoje problemy, które nękają Cię już od dłuższego czasu, znacznie powiększą się, będą dla Ciebie jeszcze bardziej uciążliwe, nawet jeśli postarasz się temu zapobiec. Podobne znaczenie niesie ze sobą obraz kąpieli w lodzie. Cieszysz się czymś, co niestety wkrótce zostanie przerwane. Postaraj się temu zapobiec. Żaden znak we śnie nie jest ostateczny, na wszystko mamy wpływ. Ważne tylko, by umieć zareagować w odpowiednim momencie.

Dobrym znakiem są z kolei sople lodu. Zwiastują one zakończenie sporów, rozpłynięcie się sporów, które Cię dręczę i nie pozwalają Ci spokojnie spać.

Zobacz także: Jak dbać o łyżwy?